כשהילדים שוב חולים

באדיבות אתר איבוק – אלבומי תמונות ובשיתוף דיטה דיזיין – הזמנות לחתונה .

עוד:

אני לא הסבתא, אני האמא..

תסמונת "מגיע לי!"

איבחון מתבגרים עפ"י כתב היד

רחיצת התינוק

יציבה לקויה ובעיות קשב וריכוז

שעת סיפור

להיות שלימה במקום מושלמת

אהבה בכל החושים

הנקה וצום בכיפור

היפוך עובר

לדבר עם המתבגרים שלנו

הנקה במקום ציבורי?

סטריפינג - הזכות לבחור

חרדות לידה?

אבא, אימא, קצת יותר לאט!

מי "סופר אמא"?

אימהות חורגת מגבולות הביולוגיה

הקורקינט של טולקין

בכי של תינוק - לא מה שחשבת

איך הוא לומד לבחור?

תרומת המשחק להתפתחות הילד

פער מיגדרי חדש

 

לא סוד הוא כי ילדים קטנים חולים לעיתים קרובות. אך למרות שאמת זו ידועה לכולם, החום שעולה לתינוק תמיד מפתיע משום מה מחדש. בייחוד כאשר מדובר ביום עבודה מתוכנן להפליא, בו את אמורה להעביר פרזנטציה מכריעה, לפגוש לקוח מחו"ל או להשתתף בישיבת צוות חשובה. אבל מה את עושה עם התינוק שלך? מה הסידור שלך לשעה מכריעה שכזו? שני הדברים כל-כך חשובים שאת פשוט אובדת עצות...

 

אשת קריירה בשליטה

שנים למדת, התחלת בקטן והגעת לעמדה בכירה בעבודה. את גאה בקריירה שלך, בידע שצברת ובמעמד המקצועי שרכשת. את גם מרוויחה בהחלט טוב ומרגישה שבאיזושהי צורה הגעת לפסגה מקצועית, או לפחות לאחת מהפסגות שהצבת לעצמך.

נכון, לא פעם קורה שאת פשוט מרגישה קרועה בין הילדים הקטנים שבבית לבין העבודה. אך בכישרון רב את מצליחה ללהטט בין השניים, לתכנן את לוח הזמנים השבועי כך שלפחות יומיים בשבוע תצאי בארבע מהמשרד, על מנת להיות עם הילדים ולעשות איתם מה שכל אמא ממוצעת עושה: בילוי בפארק שעשועים, הסעות לחוגים, החלפת ספרים בספרייה או סתם שיטוט בקניון וקניית קרטיב לילדון.

הכול בשליטה, למעשה. למרות שקשה, את מצליחה להנדס את השבוע לטובתך. השליטה מעוררת בך תחושה טובה ואת אפקטיבית להפליא בעבודה.

אך אז צצה ה-בעיה. חום. מחלה של הילד. מחלה של שני הילדים. פעם זה וירוס, פעם אבעבועות רוח ופעם אחרת דלקת גרון. דלקת עיניים היא גם להיט מדבק להפליא שתופס אתכם בבוקר, בהפתעה גמורה. אין סיכוי שהגננת תקבל את הבן שלך כך לגן.

 

מחפשת אלטרנטיבה

כל אישה עובדת צריכה סבתא, דודה, שכנה, אחות או חברה שאינה עובדת, לצורך גיבוי. חוק מרפי בדבר ילדים גורס שהם חולים תמיד דווקא ביום העמוס ביותר שתכננת במשרד. אז מה עושים?

סבתא מצד האבא או אמא שלך תהוונה פתרון  נפלא, אפילו אם מדובר במספר שעות מועט.

אך מה לעשות, לעיתים סבתא גואלת כזו אינה בנמצא: מתגוררת רחוק, מבוגרת מדי, מחויבת לבת שלה כבר...או שפשוט היא אישה בשנות החמישים לחייה בעלת קריירה משלה...

אופציה שנייה תהיה שכנה או חברה מקורבת. העניין הוא שמרבית הנשים עובדות ואם אינן עובדות הרי שקשה להקפיצן בדקה התשעים.

כך קורה שנשים עובדות רבות מטכסות עצה, מורטות שערות ומחפשות מה לעשות בזמן חרום כזה.

לצורך כך, מומלץ לבנות את הפתרון לשעת שכזו מעט קודם, בזמן "רגיעה".

 

·        הרגילי את הילדים ליותר מבייביסיטר אחת. רצוי סטודנטית, ורצוי שתדעי את המערכת שלה, ובאילו ימים היא פנויה. אם תצטיידי מבעוד מועד בלפחות שתי סטודנטיות אחראיות כאלו, סביר שתהיי מגובה בשעת חרום. מגיל קטן, הרגילי את התינוק לאלבום תמונות של מטפלות ונשות גיבוי. הראי לו תמונות של הדמויות, שנני בפניו והראי לו...גם תינוקות קטנים קולטים ומפנימים, תתפלאי.

 

·        הרגילי את בן זוגך – גם הוא שותף וכתובת לגיבוי בשעה שאת ממש אינך יכולה להרשות לעצמך להיעדר מהעבודה. ייתכן שזו אבן נגף אצלכם, וייתכן שתתעמתו על הדבר ואפילו תעדיפו ללבן את העניין דרך טיפול זוגי... עדיין, אין סיבה שתהיי את זו שמוותרת לרוב בגלל היותך אישה או בגלל שמצפונך כבד עלייך לעזוב תינוק חולה בבית שעה שאת עובדת.

 

·        כשבאמת אין ברירה – בימי חופש מבית הספר והגן, כשאת ללא סידור או כאשר מדובר במחלת חום זניחה אך כזו שאינה מאפשרת שליחת הילד לגן: קחי אותו איתך... אם מדובר בשעה-שעתיים עבודה, בעיקר פגישות חשובות ודברים בלתי ניתנים לדחייה, תני את הילדון להשגחה לחברותייך במשרד. הן ודאי תשמחנה לגבות ולעזור לך. ילד במשרד הוא נוף נעים במיוחד...כך תהיי גם רגועה שהוא נמצא בידיים טובות, קרוב אלייך יותר מתמיד.

 

·        כאשר את מגיעה למשרד עם הזאטוט דאגי לעזרים טקטיים מותאמי גיל: תינוק צעיר: צעצועים, חיתולים, בגדי החלפה, משטח החתלה, בקבוקים, מחלק מנות, וכל הנדרש לשהייה בת כמה שעות לקטנטון כזה.

לפעוטות: אם אין במשרד טושים וצבעים, הביאי אותם מהבית. חוברות ציורים, מדבקות ושבלונות יעזרו בהחלט להעסיק אותו שעה שאת בישיבה.

 

לסיכום, אין ספק שהאתגר הגדול בגידול ילדים הוא שילובו עם קריירה מאתגרת. עדיין, השילוב אפשרי. וחשוב לזכור, תקופת מחלות הילדות היא בת חלוף. תקופת ה"סכנה" היא בעיקר זמן הסתגלות הפעוט למסגרת החדשה ואימון המערכת החיסונית שלו. תחילה דומה שהמחלות הן דבר שבשגרה. עם הזמן המצב משתפר. אין סיבה לוותר על קריירה ועניין בעבודה בגלל מחלות והפתעות מסוג זה.

 

המאמר מטעם אתר איבוק – אלבומי תמונות ובשיתוף דיטה דיזיין – הזמנות לחתונה .

 

 

______________

תגובות: הגיבי על הכתבה                              מעניין? שילחי לחברה   

 

 

__________________________________________