הורות עכשווית

מאת: עדי ברומר, R.C.HOM

 

 

עוד:

להיכנס להריון - לא משחק ילדים

חינוך ללא חומות

תזונת ילדים בחופש הגדול

אימהות, קריירה ותזונה נכונה

אמא'לה, הילד לא רוצה לאכול

אני לא הסבתא, אני האמא..

תסמונת "מגיע לי!"

איבחון מתבגרים עפ"י כתב היד

רחיצת התינוק

יציבה לקויה ובעיות קשב וריכוז

שעת סיפור

להיות שלימה במקום מושלמת

אהבה בכל החושים

הנקה וצום בכיפור

היפוך עובר

לדבר עם המתבגרים שלנו

הנקה במקום ציבורי?

סטריפינג - הזכות לבחור

חרדות לידה?

אבא, אימא, קצת יותר לאט!

מי "סופר אמא"?

אימהות חורגת מגבולות הביולוגיה

 

האמהות היא חוויה נפלאה, כולם יגידו את זה וכולם יצפו ממך להגיד את זה. מה שלא יגידו לך הוא שהמעבר לאמהות מלווה גם בלא מעט אתגרים. אתגרים שמקורם בעידן המודרני. מחד נראה כי לא חסר דבר, יש חנויות לדברי ומוצרי תינוקות שלא היו לפני שנות דור, יש תוכניות על הורות, יש פורומים ברשת, יש ספרים, אז מה חסר?

 

ייתכן אולי שהעולם הפך לכפר גלובלי, אבל האנשים התרחקו זה מזה, כמעט לא נפגשים כי יש פורומים ברשת ויש טלפונים ניידים ויש רשתות קהילתיות . אנחנו כבר לא חיים בשבט, כבר אין מעגלי תמיכה ואת נמצאת לבדך להתמודד עם אתגרי האמהות. כמויות הלחצים המופעלים על אמהות טריות  הם אדירים, כולם יודעים יותר טוב ממך (אפילו זרים ברחוב מעירים לך הערות)  ואנחנו נדרשות להיות גם אמהות במשרה מלאה, גם בנות זוג במשרה מלאה, גם נשות קריירה במשרה מלאה וגם לטפח את עצמנו - והעיקר להנות מכל רגע.

 

בואו נודה על האמת, זה לא תמיד ככה וכשהציפיות שלנו לאמהות מאושרת נתקלות באתגרים שבגידול ילדים ובלחצים המופעלים מהסביבה -  אנחנו חשות תסכול.

 

בואו נשיב לידינו את המושכות, הגיע הזמן שנלמד לסמוך על עצמנו ועל היצר האימהי שבנו - אנחנו יודעות מה אנחנו עושות ואנחנו בהחלט יודעות איך לגדל ילדים ולטפל בהם ובעצמנו.

 

הגיע הזמן שנחזיר לעצמנו את הבטחון בטיפול בילדים

 אבחון ומתן עזרה ראשונה לרך הנולד הינם כלים שימושיים ביותר וחשובים ביותר. טיפול נכון יחזק את מערכת החיסון, יוריד את תדירות ועוצמת המחלות ויסייע לעבור את תקופות המעבר בצורה קלה יותר וללא תופעות לוואי.

 

צינון עונת המעבר: מתפתח אצל אלו הרגישים למעברים בין הטמפרטורות במיוחד בתקופה הזו של השנה שבערב יותר קר מביום בצורה משמעותית, ושבפנים יותר חם מבחוץ. לטיפול יעיל ומהיר בנזלת, כאבי ראש, והתעטשויות מתאימה תרופה DULCAMARA.

 

דלקות בשד: במיוחד לאחר לידה ובעת הנקה נשים רבות סובלות מדלקות בשד.  כשאת מרגישה כאבים והמקום חם ורגיש, לעתים ישנה מוגלה וסדקים בשד לשם כך מתאימה תרופה הומאופתית הנקראת PHYTOLACA.

 

כאבי גב מתיחת גידים אצל האם: כאמהות אנחנו נוהגות להרים את התינוק שלנו כעניין שבשגרה. הרמה לא נכונה  יכולה להוביל לכאבי גב עקב מתיחת יתר של רצועות וגידים. ניתן לטפל בכך במהירות וביעילות בתוך יום יומיים באמצעות RUTA.

  

אנחנו כל היום דואגות לילדים שלנו ומה איתנו? מה עם הצרכים שלנו לא רק כאמהות אלא כנשים מודרניות?

קבעי לעצמך דייט עם בעלך - השאירו את התינוק עם מטפל שאתם סומכים עליו וצאו לנשום אוויר, לכו לטיול, צאו לסרט, בית קפה או מסעדה ודברו על דברים אחרים שמעניינים אתכם. מקומות שאתם רוצים לראות ולטייל בהם, משהו מעניין בעבודה שלכם, תכננו תוכניות לעתיד...

 

שעת איכות - הקפידי כל יום למצוא לעצמך זמן התאווררות, בבוקר לפני שבעלך יוצא לעבודה, כאשר התינוק ישן או משחק להנאתו בלול, בערב כשיש לך שמרטף ועשי למען עצמך: לכי להסתפר, דברי עם חברה בטלפון, שתי קפה ועוגה בנחת, נוחי מול הטלויזיה, בטוח שיש ספר שאת נורא רוצה לקרוא  - התחילי, עשי כל דבר שהוא למען עצמך בלבד ועושה לך טוב.

 

הציבי גבולות לאחרים:  לך יש את הדרך שלך לגדל את הילד, יש לך ערכים ועקרונות שאת מאמינה בהם ורוצה להנחיל לילדך.  מרגע שהפכת לאמא, תקבלי עצות ותשמעי דעות מאנשים הקרובים לך ומאנשים זרים, חלקם רוצים בטובתך, חלקם פשוט אוהבים לדבר. חלק מהדברים תקבלי וחלק לא יראו לך. חלק ייתפס בעינייך כעצה וחלק ייראה לך כהתערבות שאינה במקום.

 

מחד עלייך ללמוד לעמוד על שלך ולהבהיר את עמדתך על מנת שצד שני יבין מתי ההתערבות שלו אינה במקום, מצד שני עלייך ללמוד לעשות זאת בנועם מבלי לשבור את הכלים או ליצור וויכוחים מיותרים. לכן  בררי לעצמך מה את רוצה ומהי הדרך שבה את רוצה לגדל את ילדך ולאחר מכן הכיני לעצמך כמה משפטים, אפילו תכתבי ותשנני אותם כדי שכבר יהיו שגורים בפיך ברגע שמישהו אומר משהו. הכיני משפט שמשדר את המסר של מה שאת רוצה להבהיר, בצורה ישירה, ברורה ורגועה. חיזרי על עמדך מספר פעמים ככל שיידרש. בכך שתחזרי ברוגע על העמדה שלך מספר פעמים תבהירי לצד שני שהדעה שלו חשובה לך ואת מודה לו על העצה אבל את בוחרת בדרך שלך.

 

_______________ 

עדי ברומר אמא והומאופתית קלאסית נייד 0528-983860 מייל adi@brumer.us

תגובות: הגיבי על הכתבה                              מעניין? שילחי לחברה   

 

כתבה טובה... אין ספק שאפשר לאמץ לא מעט מהדברים
גם אם לא תמיד קל ליישם...ליאת

__________________________________________