הצילו, לבן שלי גדלו ציצים!

מה לעשות כשחזה של נער גדל באופן חריג בגיל ההתבגרות?

מאת: אמריקן מדיקל סנטר

 

 

זכויות בחוק של חד-הוריות

מילון לגרושה המתחילה

בית הנבחרות: מאבק החד-הוריות

תשעה חודשים של טירוף חושים

להתחיל מבראשית - לידה

הריון: אור שמחה ובריאות

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

האם את אנורקסית?

יופי חיצוני מתחיל בפנים

מי מחזק אותי? ויטמין בי12

מעשנות ותזונה נכונה בגיל ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

חלק מהנערים סובלים בגיל ההתבגרות מגדילה של החזה כתוצאה מפעילות הורמונלית חריגה. פעמים רבות הדבר גורם להם סבל רב והם נהפכים למושא ללעג מצד חבריהם, הם נמנעים מלפשוט את חולצתם בים ובבריכה ומלהתקלח עם זרים ולעיתים אף נרתעים מיצירת קשרים רומנטים עם נערות.

 

חלק מההורים מתלבטים האם לנסות לפתור את הבעיה באמצעות ניתוח להקטנת החזה וכך לחסוך מהנער את שנות המצוקה שעלולות לפגוע בדימויו העצמי ולגרום לנזקים נפשיים.

 

ד"ר ברוך גרבר, מנתח פלסטי מומחה בבית החולים אמריקן מדיקל סנטר בראשון לציון, ממליץ לנערים ולהוריהם להתאזר בסבלנות עד לתום גיל ההתבגרות.

 

בחלק גדול מהמקרים הבעיה נפתרת מעצמה והחזה חוזר למימדים הנורמלים לגבר. ניתוח במקרה זה יכול להיות מיותר. בכל מקרה יש לערוך כבר עתה ברור אנדוקרינולוגי (הורמונלי) על מנת לברר את הסיבות לגדילת החזה, אולם עם הניתוח עצמו רצוי להמתין עד לגיל 17-18 לפחות.

 

בעיה דומה של גדילת החזה אופינית גם לגברים בגילאי 40-50, כתוצאה מתוספת המשקל המאפיינת גיל זה, נטילת תרופות או מסיבות אחרות. בשלב זה של החיים, הבעיה אינה צפויה להסתדר מעצמה ולכן מומלץ לבצע את הניתוח ולחסוך באמצעותו את המחיר החברתי. ד"ר גרבר אמר שבניתוח חזה בגיל מבוגר ההמלצה היא שלא להוציא את כל השומן, אלא רק את חלקו, מאחר והעור בגיל הזה פחות גמיש ובמקרה של הוצאת כמות גדולה של שומן העור עלול להשאר רפוי במראה שאינו אסתטי.

 

____________________________

שאלות בנושאי ניתוחים להקטנת חזה לגברים וניתוחים פלסטיים אחרים ניתן להפנות למוקד הטלפוני של אמריקן מדיקל סנטר: 1-800-255025.

אתר בית החולים באינטרנט: www.amc.co.il

   ____________________

תגובות: כיתבי לנו                               מעניין? שילחי לחברה   

   

_______________________________________________