הילד שלך אוהב יותר את המטפלת?

מאת: "תינוקיס", חברה המתמחה בהשמת מטפלות בנושא הקשר בין תינוק למטפלת

 

 

עוד:

אבא, אימא, קצת יותר לאט!

מי "סופר אמא"?

אימהות חורגת מגבולות הביולוגיה

הקורקינט של טולקין

בכי של תינוק - לא מה שחשבת

איך הוא לומד לבחור?

תרומת המשחק להתפתחות הילד

פער מיגדרי חדש

אמא טובה יותר

הורים טובים מדי

זכויות בחוק של חד-הוריות

מילון לגרושה המתחילה

בית הנבחרות: מאבק החד-הוריות

תשעה חודשים של טירוף חושים

להתחיל מבראשית - לידה

הריון: אור שמחה ובריאות

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

 ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

מי מרגיז אותך?

הפחד הכי גדול של אמא הוא שהילד שלה יאהב אותה פחות. לאהוב את אמא פחות מאשר את אבא זה דבר אחד, אבל מה קורה כשהילד אוהב את אמא פחות מאשר את המטפלת? בחברת "תינוקיס" המתמחה בהשמת מטפלות יסבירו לכן איך לא תרגישו "אמהות רעות" כשאתן חוזרות מהעבודה.  

 

ע', מהנדסת מכונות מאזור המרכז מצאה את עצמה בבעיה. בכל פעם שהייתה חוזרת מהעבודה ומגיעה למטפלת, הבת שלה, בת השנה, הייתה מתחילה לצרוח. הדבר הוציא אותה מדעתה באופן סופי כשהילדה התחילה לקרוא למטפלת "אמא". ע' חזרה בעיניים דומעות לנטע מ"תינוקיס", חברת ההשמה למטפלות שבחרה עבורה את המטפלת, וביקשה למצוא לה מטפלת חדשה. היא הגיעה מבולבלת: "המטפלת נהדרת, אפילו נהדרת מידי. הילדה כל כך אוהבת אותה שהיא מסובבת את הראש ממני והלאה בכל פעם שאני באה לאסוף אותה, ובוכה ללא הרף כשאנחנו עוזבות. אני כבר לא יודעת מה לעשות, הרי אני לא רוצה מטפלת פחות טובה לבת שלי, מצד שני אני מרגישה שאני אמא רעה וממש סובלת בעבודה מהידיעה שזה מה שיקרה כשאחזור". אין צורך להחליף מטפלת, אבל ישנם מספר צעדים שאפשר לנקוט כדי שלא נרגיש כמו אמהות רעות שמזניחות את הילדים שלהן:

 

·        על האמהות להבין שהתנהגות ילד אינה כהתנהגות מבוגר. הילד אינו חושב ומתכנן, אלא פורק רגשות באופן טבעי. לילד הכי נוח לפרוק רגשות בחברת הוריו ועל כן התפרצות בבכי בסוף היום, כאשר אמא באה לאסוף אותו, אינה בהכרח מעידה על חוסר רצון או העדפת המטפלת. בנוסף, ילד זקוק לזמן לצורך מעבר מאווירה מסוימת, חברת המטפלת, לאווירה שונה בסביבת אמו.

 

·        אם המעבר נעשה באופן חפוז הוא עשוי לגרום לו למתח וסערת רגשות אשר תביא להתפרצות בכי ובלבול. במידה והמטפלת מטפלת בילדך בביתו רצוי שלא תעזוב מייד עם הגיעך.הגדירי למטפלת מראש את שעות העסקתה בצורה שתאפשר לה להישאר חצי שעה לאחר הגעתך.

 

·        לעיתים, את חוזרת מהעבודה עיפה וטרודה וצריכה עשר דקות לעצמך על מנת להתאפס ולהירגע ורק אז לפנות אל ילדך. ילדך חש את שעובר עליך ורצוי לקבל אותו ברוגע, שלווה ושקט נפשי.

 

·        רצוי לשבת בחברת הילד ביחד עם המטפלת, לשוחח באוירה רגועה על היום שעבר וניתן אף למצוא דרך משעשעת להיפרד מהמטפלת: משחק "קוקו", או ליווי המטפלת לדלת ביחד אתך, נפנוף הדדי לשלום דרך החלון או כל דרך אחרת שתנעים ותקל על שינוי האוירה והפרידה.

 

·        נסי להפריד בין שובך הביתה לבין עזיבת המטפלת על מנת שלא יראה בשני האירועים האילו אחד. לעיתים עזיבת המטפלת, בעיקר אם היא דמות אהובה, גורמת לילד תחושת נטישה גם אם יודע שאמא אתו הוא עדיין יחוש חרדה ובלבול.

  

·        אמהות רבות סבורות כי הצפת הילד בגירויים: מתנות, צעקות של שמחה, משחקים והשתוללות הן הדרך לשוב הבייתה אולם  לעיתים גירויים אילו מביאים את ההפך - בלבול וחרדה.

 

____________________

חברת תינוקיס הוקמה בשנת 2003 בניהולה של נטע רון, בעלת רקע אקדמאי וניסיון רב בתחום השמת כוח אדם. תינוקיס שמה דגש על התאמת המטפלת מבחינה מוחלטת ויחסית לצורכי הלקוח, כלומר: החברה מחזיקה במאגר המטפלות אך ורק מטפלות אשר עברו את תהליך הסינון הקפדני שעורך צוות תינוקיס, ותהליך התאמת המטפלת למעסיק נעשה תוך שימת דגש על כל הגורמים, החל ממקום מגורים, שכר מצופה, גיל וניסיון - ועד לתכונות אישיות, כגון: יצירתיות,שפה עשירה וכיו"ב.

      

 ____________________

תגובות: כיתבי לנו                                     מעניין? שילחי לחברה   

 
תגובה:

 

________________________________________________