שלום כיתה א'

"סופר-אמא" מתלבשת לארוע בבית הספר

מאת: ענבל רוזנטל

 

 

עוד:

להיות אם לילד לקוי למידה

חרדות לידה?

אבא, אימא, קצת יותר לאט!

מי "סופר אמא"?

אימהות חורגת מגבולות הביולוגיה

הקורקינט של טולקין

בכי של תינוק - לא מה שחשבת

איך הוא לומד לבחור?

תרומת המשחק להתפתחות הילד

פער מיגדרי חדש

אמא טובה יותר

הורים טובים מדי

זכויות בחוק של חד-הוריות

מילון לגרושה המתחילה

בית הנבחרות: מאבק החד-הוריות

תשעה חודשים של טירוף חושים

להתחיל מבראשית - לידה

הריון: אור שמחה ובריאות

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

 ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

שנת הלימודים כבר בפתח,  יתכן שזה המפגש הראשון שלך עם ביה"ס  אחרי 20 שנה ומעלה. או שאולי כבר שלחת ילד או שניים לביה"ס ובכל זאת לפני כל יום הורים, יום ספורט ושאר אירועים דומים, את עומדת מול הארון ואין לך מושג מה ללבוש.

 

לבוש הוא למעשה שפה. אמצעי בלתי מילולי של תקשורת, שבאמצעות סמלים מספק לנו אינפורמציה אודות האדם . בגדים ואביזרים משקפים את מעמדנו הסוציו אקונומי, סגנון האישיות המופנם  או המוחצן שלנו, את מצב רוחנו ואת יחסנו כלפי עצמנו וכלפי סביבתנו.

 

כאשר את מגיעה לאירוע בבית הספר, בין אם מדובר ביום הראשון ללימודים של ילדך, או בכל אירוע אחר, כגון: יום הורים, יום ספורט, הורה מלווה וכו' את נמדדת ונשפטת על ידי הרבה מאוד דמויות: הורים נוספים, מורים וחבריהם לכיתה של ילדייך. במקרים רבים התגובה של החברים לכיתה עשויה אף להשפיע על מעמדו החברתי של ילדך וכנ"ל לגבי יחס המורים כלפיו.

אם את מודעת לכך, סביר להניח שאצלך הלחץ של מה ללבוש לאירועים אלה גדול עוד יותר.

 

בנוסף משהו באווירת בית הספר עשוי לשאוב אותך שוב אל ימייך כתלמידה. חווייתנו מבית הספר וזיכרונותיך מבית הספר והמורים עדיין מרחפים מעלינו כענן גם כנשים בוגרות.

 

אז מה עושים?

 

1. קודם כל הבשורה הטובה (או לא) היא שאת כבר לא תלמידה, אז השתחררי ותיהני מהחוויה.

 

2. היראי נקייה ומסודרת ואל תראי כאילו גררו אותך מהבלגאן בבית, או מהתוהו ובוהו שמאפיין לעיתים את ראשיתו של יום. מאידך על תתלבשי בהידור רב מדיי, או בפרובוקטיביות יתר.  

 

3.  הקפידי על איפור עדין (במיוחד כשמדובר בשעות הבוקר).

 

4. שלבי  אופנתיות מעודנת עם כבוד למוסד שאת פוסעת בין כתליו, אל תנסי להיות יותר מדיי "קולית"   וטרנדית, כי סביר להניח שהתוצאה תהיה מאולצת במקרה הטוב ומעוררת גיחוך במקרה הרע  (קרבן אופנה אינה "קולית" כלל וכלל).

 

5. הבחיני בין אירועים המתקיימים ביום, לבין אירועים המתקיימים בשעות הערב. החכמה תמיד היא לחשוב על האירוע עצמו יותר מאשר על עצמך.

    לדוגמא: להגיע ליום ספורט בביה"ס לבושה במיני קצר, או בג'ינס צמוד ונעלי עקב. גם אם את נראית פיצוץ, מעבר לכך שלא תוכלי לקחת חלק בפעילות, העובדה שלא השקעת בכך מחשבה מראש   תציג אותך באור מגוחך.

    דוגמא נוספת: יום הורים - הקפדה על לבוש תעורר כבוד אצל המורה,  לבוש מרושל ישדר שאת  חיה באנדרלמוסיה ואין לך זמן להקפיד  על חינוכם של ילדייך, מאידך אין צורך לבוא בלבוש מחמיר ולהיראות כמו מנהלת בית הספר...

 

אין צורך להיכנס לפאניקה ולשים את עניין הלבוש לפני כל השאר, אבל כדאי  לזכור שאנו קודם כל נשפטים לפי ההופעה החיצונית שלנו.

גם אם את יודעת להתלבש מדהים, אם הבגד אינו הולם את האירוע, אין זה משנה כלל כמה הוא מחמיא לגופך. למראה שלך יש השפעה על ילדייך ועל מה שיחשבו עליהם, שכן בגדים עשויים להשפיע לחיוב ולשלילה, אולי הרבה יותר ממה שהיינו רוצות.

 

הכלל הוא פשוט: בדקי ק ודם כל עם עצמך מה האירוע אליו את הולכת, איזה מסר את רוצה להעביר - כזה שישרת אותך ואת ילדייך  ורק אז גשי אל הארון ובחרי את הופעה הרצויה. במקום להיכנס ללחץ התייחסי לכך כמו אל משחק שבו את יכולה ללבוש ולפשוט את דמות ה"סופר אמא" שאת.

_______________ 

ענבל רוזנטל מנחת סדנאות סטיילינג ויועצת תדמית

inbalroz@gmail.com

 

 ____________________

תגובות: כיתבי לנו                                     מעניין? שילחי לחברה   

 
תגובה:

 

__________________________________________