אהבה למכירה

הב"ל: נעמי שוורץ

 

עוד ב"הדרך למעלה:

ארכיון מאמרים

  בריאות

כל הטיפים

  סגנון חיים

 יעוץ

  כיתבי לנו

 

אם עברת את שנתך ה- 35 ועודך רווקה, מציעה לך רחל גרינוולד, בוגרת בית הספר לעסקים של אוניברסיטת הארוורד היוקרתית את משנתה: 15 צעדים המבוססים על התאוריות האחרונות  הנלמדות בפקולטה לשיווק ומנהל עסקים,  על מנת למצוא בן זוג לחיים.

 

בספר שחיברה ובסדנאות שהיא עורכת בכל רחבי היבשת היא פונה אלייך הרווקה הנואשת(?): את הינך המוצר ואילו היא, גרינוולד, מציעה לך תוכנית אסטרטגית להשגת בעל, בשוק הפופ"ים ההולך וגדל משנה לשנה: בארה"ב לבדה חיות 28 מליון נשים בגפן.

 

לאחר קריאת הספר והכנת שעורי הבית, תוכלי לטכס עצה ולהציע עצמך כמותג נדרש, לבחור לעצמך "סמל מסחרי" ולהגדיל את האפשרויות העומדות בפנייך על מנת להכיר גברים מתאימים.

 

בכדי למצוא ולבסס את הסמל המסחרי שלה חייבת  כל אשה לנקוט בחקר שווקים בקרב קבוצות שונות כגון ידידים, עמיתים לעבודה, אקסים לשעבר  וללמוד יותר על עצמה: בתחום הפנימי והחיצוני: כמו אפיוני אישיות שונים  ובעיקר  בכל הקשור במראה החיצוני: עלייך ללמוד מהם סגנונות הלבוש המחמיאים לך, כמו גם אבחון עצמי: האם את שנונה, פטפטנית, ביישנית? שחקנית גולף טובה?  ואז כשאת מצוידת בידע זה, עליך לשלוח הודעות בדיוור ישיר, אל כל ידידייך ומכותבייך, (אבל ממש  אל כולם: אל הוטרינר, סוכן הנסיעות, מוכר הפרחים, הירקן ומנהל החשבונות, לציין את מעלותייך האישיות ולשתפם ברצונך לפגוש בן זוג מתאים, עימו תבלי מעתה  את חייך. אין ספק שתקבלי הצעות רבות מהן תוכל לברור את המתאימה ביותר, אין מקום לבושה בעסק הזה, הביישנית אינה נישאת!!!

 

עליך לשווק עצמך באופן אמצעי ובלתי אמצעי, לאותת לבני שיחה כי את נחשבת לבעלת פוטנציאל בתחום הפופ"ים: ל"הכניס" אמירות כמו : אך לאחרונה הציעה לי חברתי להכיר גבר פנוי מחוג ידידיה, בציינה בפניו איזו הצלחה נחלתי לאחרונה בתחום עיסוקי כאדריכלית, רואת חשבון, משפטנית...

 

גרינוולד מציעה לנשים פנויות לבקר בחוגים ועיסוקים, בהם משתתפים גברים כמו בניית רהיטים, קורסים להטסת עפיפונים  או סדנאות בישול לרווקים!

 

עלייך להקדיש כל רגע פנוי לבילוי במקומות וארועים בהם יגדלו סיכוייך למצוא בני זוג פוטנציאליים, ביתך אינו המקום המתאים לכך ועלייך לבלות בו כמה שפחות!

 

אל תבזבזי את זמן ההפסקה בהצגה או בקונצרט,( בהם השקעת ממון וזמן בבחירת הבגד המתאים) בעמידה בתור לשרותים, הפגיני עצמך לראווה בלובי, אולי תפגשי שם את מיסטר רייט (בתקווה שלא יזהה כי את היית זו שהרסה את רגע השיא בסיום הפרק השני, כשהקמת את כל השורה בדרכך לשרותים...

 

לקראת סוף השבוע צאי לפיצריות,לקניונים, ללונה פארק שם נוהגים אבות גרושים לבלות עם ילדיהם(.

הנחת היסוד של גרינוולד היא: לאשה בת 35 ומעלה קשה יותר למצוא בן זוג הולם, בעוד הגברים מתהדרים בצדעיים כסופי שיער ובחשבון בנק נפוח מאמצע שנות ה30 שלהם, ונחשבים לבעלי סיכוי רב יותר בתחום הפופ"ים, הרי שהשנים החולפות גובות מס יקר מהנשים הפנויות: שעון ביולוגי אכזרי!!!

הרבי בביקורים במספרה והקפידי על חזיות push up!

הקדישי כ20%  מהכנסתך למציאת פרטנר, גרינוולד מספרת על  ידידה שלה שנטלה שנת שבתון על מנת להקדישו למטרה זו!

הצעד ה- 13 בספר הינו אמפטי משהו: מותר לך לבכות מעט על מנת להטעין עצמך מחדש!

 

בכך שונה ספרה של גרינוולד מאחרים היוסקים בנושא ואשר נכתבו ע"י תרפיסטים ופסיכולוגים בדרך כלל,  בהם פרט לאמפטיה, אין עצות של ממש  בדרך הארוכה והמיגעת במציאת בני זוג.

 

הספרים הללו שנכתבו בשנות ה80 וה90 מבוססים על עקרונות פרה- פמיניסטיים, קובעת גרינוולד ומציעים לך כיצד ליעל את כישורייך הנשיים, לעומת ספרי זה המציע נקיטה בצעדים אקטיביים מתחום עולם העסקים : אין זה משנה כלל מהי האריזה בה את נתונה, את חייבת שתהיה לך תוכנית, קובעת גרינוולד.

 

בפרק הנקרא "שיווק בסגנון גרילה", היא מציעה פתיח לשיחה שיביא בעקבותיו דו שיח בנושא:  מציאת בני זוג, כאשר שואלים אותך מהו בן הזוג אליו את משתוקקת, לעולם אל תתחילי בתאור אוטופי של אביר חלומותייך מקדמא דנן, צייני שאת מצפה לבן זוג נהדר, ואל תהיי בררנית! היא מזכירה לקוחה שלה, סמנכ"לית בחברה מצליחה בוול סטריט שחיכתה עד גיל 47 למצוא "בעל מתאים" מקרב עמיתיה העשירים והמצליחים לעבודה.

 

 לאחר שהגיעה למסקנה כי היא עלולה להיוותר בודדה כל ימיה, התפשרה ומצאה לבסוף את מיסטר רייט, במנהל החנות לממכר מכשירי חשמל!

היא מספרת על קתי, רווקה בשנות ה40 לחייה אשר כה נואשה, עד כי התנאי היחיד שהיא מציבה בפני בני זוג :שימוש בסכין ומזלג!

בסידרת מאמרים שפירסמה הסוציולוגית ארלי ראסל הוכשילד " מסחור החיים האינטימיים", היא מציינת כי ספרי הדרכה אינם מלמדים דבר, אלא מתארים את האפשרויות התרבותיות העומדות בפני נשים.

נקיטת אסטרטגיות שיווקיות במציאת בני זוג היא עוד אופציה תרבותית בעולם שבע מותגים.

 

כתבה מלאה על הספר ניתן למצוא ב:

www.newyorker.com

 

המשך לכתבה זו: הקשר בין זוגיות לאהבה 

  

   תגובות של גולשות:                       יש לך מה לומר? כיתבי לנו! 
   
____________________________________________________