"תהיי יפה ותשתקי!"

מאת: יערה הולצמן

עוד ב"הדרך למעלה":

"עצמאית בשטח"

"לגעת אישה"

בריאות נפשית ופיזית

סגנון ואיכות חיים

טיפים

 

 

 האם יש לי תקווה לעתיד?

פצצות מתקתקות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

על תרופה משונה ומחאה חד משמעית.

היה זה בעת שישבתי בחדר ההמתנה של רופא השיניים שלי. כבר סיימתי לדפדף בכל השבועונים שהונחו על השולחן, לסקור את ציבור הממתינים מאל'ף ועד ת'ו ולמיין את כל הפתקים שהצטברו לי בארנק.

 

הזמן נקף ותורי עדיין לא הגיע. מתוך שעמום הבטתי מסביבי, כשעיני צדה לפתע פוסטר על אחד מקירות המרפאה. התקרבתי לראות אם עיני אינן מטעות אותי וזה באמת מה שהיה כתוב שם, שחור על גבי לבן ואכן, לא טעיתי. הייתה זו מודעת פרסומת לטיפול פלסטי, שמתחתיה באותיות מובלטות הודפסה השורה המדהימה הבאה:

 

                               "התרופה לטיפול בקמטי הבעה"

 

התמלאתי פלצות. מילא מתיחות פנים, מילא הגדלה והקטנה של אברים או צמצום היקפים, אבל טיפול בקמטי הבעה?! גם הבעות כבר יצאו אל 'מחוץ לחוק'?

 

הייתי מבינה, אילו מטרת 'התרופה' הזו הייתה למשל, שאחד עם 'פרצוף חמוץ', יזכה להבעה סימפטית, או לדאוג למחוק את ה'פרצוף האמיתי' והלא כל-כך נחמד של מישהו (ואפילו יש לי כמה רעיונות בעניין).

 

אבל, למרבה הצער, מטרת התרופה הזו הייתה שונה בתכלית. כמו עוד הרבה מסרים 'נאורים' מהעולם המערבי, יופייה של אישה נגזר לשבט או לחסד, על פי המידה בה עורה מתוח על פניה או חלילה – לא. היא נדרשת אמנם לשאת בעול ממש כמו גבר – כמוהו לפרנס ובמקביל אף לנהל את משק הבית. אבל היא בשום פנים ואופן, לא רשאית, שיראו זאת על פניה. הם צריכים להישאר חלקים, צעירים ורעננים ועדיף, כך נראה, גם 'חסרי הבעה'.

 

'אישתך סובלת מעודף הבעה על פניה? שלח אותה לטיפול, מהר לפני שזה יחמיר! אם לא תעצור את זה היום, מחר כבר יהיה מאוחר מדי והיא עוד עלולה להביע משהו, שלא כל-כך ימצא חן בעיניך.... לכן, שנס מותניים כפל כפליים ולחם על זכותך לאישה נטולת הבעה!'

 

ואנחנו נותנות לכך יד. מתייצבות בהמונינו, עם מיטב כספנו, על מנת שימחקו לנו את הפנים, ירימו לנו את הבטן, ינפחו את השפתיים ויכווצו את הירכיים.

 

לא עוד! כל קמט וקמט הרווחתי ביושר! על כל חריץ ותלם הזעתי קשות – ילדים חולים ולילות חסרי שינה העניקו לי את קמטי הדאגה. מישרה תובענית ובוס שתלטן העניקו לי את קמטי העייפות. ימי הולדת ושמחות משפחתיות דאגו לקמטוטי הצחוק ולכל השאר דאגו השנים.

 

'תרופה נגד קמטי הבעה'? חשבתי לעצמי. הרבה יותר דחוף בעיני להמציא תרופה נגד שטיפת מוח. אבל זה בודאי לא מספיק כלכלי...

 

 

 

*התפרסם לראשונה בaish.co.il -

 

             שילחי לנו תגובה                           מעניין? שילחי לחברה
 

 

תגובה:

לכותבת המאמר - יישר כוח!

צמאה נפשי לעוד כתבות מהסוג הזה.
לצערינו שטיפת המוח היא האמצעי היחיד בעולם הזה המאפשר לקבוצה השלטת להמשיך לשלוט בהמונים ללא הפרעה.
שטיפת המוח הנגדית צריכה להתקיים במיליוני כתבות כמו הנ"ל, בכל השפות, בכל אמצעי התקשורת, שהן ורק הן יעשו את העבודה הנגדית, החיונית להמשך השפיות האנושית.
כפי שאמר איינשטיין - עולם זה הוא עולם רע לא בגלל האנשים הרעים שבו, אלא בגלל הטובים שאינם עושים מספיק כדי למגר את הרוע.
אז נשים - אחת המטלות היא להתגייס, כולנו, ככוח אחד ולהפסיק את הטרור האנטי נשי בארץ ובעולם.
בברכה הצלחה
דבי רוזנר
להבות הבשן
 
_____________________________________________