הומור נשי

מאת: נעמי שוורץ

 

 

אל תבכי ילדה

המדריך למתגרש\ת: לשרוד את החגים

תשעה חודשים של טירוף חושים

להתחיל מבראשית - לידה

הריון: אור שמחה ובריאות

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

האם את אנורקסית?

יופי חיצוני מתחיל בפנים

מי מחזק אותי? ויטמין בי12

מעשנות ותזונה נכונה בגיל ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

מי מרגיז אותך?

הרשימה מיועדת לנשים (בלבד) שעברו את גיל 21...

אל תדאגו! לא ברחנו, לא זרמנו החוצה עם המים, לא נחטפנו על ידי חוצנים, אנו פשוט ממזערות נזקים שנגרמו לנו הלילה, ומיד נגיע חייכניות ורגועות לשתות קפה.

מכירות את הבדיחה על הפולניה המביטה במראה בבוקר וממלמלת: "מגיע לו"?

מסתבר  שלהתעורר בבוקר לצידו של גבר אינה בעיתה של בז'ז'ינה בלבד, אלא של רבות וטובות ביננו ואפילו ליפות יפות כמו אליזבט הרלי...

לפניכן רשימתה של ברברה אלן, בחורה בעלת גנים אנגלו-סקסים דווקא שהתפרסמה בעתון הגארדיאן הבריטי. 

אומרים שכל אחד מתעורר עם הפנים המגיעות לו, אם כן, הרי שאנו, בנות המין הנשיי, פושעות מלחמה כולנו!

(אין זה רק עניין של גיל), אני שבורכתי (קוללתי?) בעור קלטי בהיר, נראית בבוקר מאז ומתמיד כמי שניצלה מטראומה  איומה אותה חוויתי בשנתי.

 לעיתים נראה שעזבתי את עולם החיים ואיש לא טרח להחיות אותי.

אין זה משנה מאיזו זווית אביט במראה, אני נראית כל בוקר  כמו ג'ון הארט  חבוש בפיאה זולה!

 מה לא ניסיתי? החל מבוטוקס   וכלה בגרוש שדים? אין מה לעשות, זה מין מצב של בוקר, בו את עורכת חשבון נפש  בינך לבין המראה מולך אך אין צורך להכנס לפאניקה: זה עובר לאחר כ30 דקות של פעילות מאומצת, בתקווה שבן זוגך לבוקר (או לחיים) לא יביע את דעתו הכנה (רבים וטובים כבר נכשלו במשימה וחדרו לטריטוריה הכל כך רגישה הזו שלנו)...

כל מי שעברה את גיל 21 מכירה את העניין הזה של הבוקר, עניין נשיי לחלוטין, ואתם  הגברים, אם הנכם ג'נטלמנים, חייבים להניח לנו לנפשנו בשעה עצובה זו ולאפשר לנו  להתרכז בפעילות  החיונית של החדרת לחות, מריחת קונסילר, התאמת איפור, אילוף התלתלים וכיוצא באלה!

 גם אם  זמן שהייתנו באמבטיה  נראה לכם מוגזם!

אל תדאגו! לא ברחנו, לא זרמנו החוצה עם המים, לא נחטפנו על ידי חוצנים, אנו פשוט ממזערות נזקים שנגרמו לנו הלילה, ומיד נגיע חייכניות ורגועות לשתות קפה.

אל לכם לשאול לשלומנו ולברר מאיזה הוריקן ניצלנו הלילה  או להציע לנו להשתמש בטיח שנותר לכם מהשיפוץ האחרון!

אתם גם לא אמורים לגלות סודות מחדר האמבטיה, כפי שעשה בימאי הסרט בו השתתפה ליז הארלי (אפילו יפהפיה כמותה חייבת את מחצית השעה הפרטית שלה בבוקר)! שגילה קבל עם ועולם ברוב חזירותו כי היא משתמשת בשפכטל  על מנת לכסות את האקנה שלה...

מעבר לחוסר האבירות האישית, פרטיות נשיית בבוקר הינה עניין עקרוני וקדוש לכל הדעות! האיש עבר על חוקי המגדר!

בשעת בוקר מוקדמת נגלה הפער הרחב ביותר בין האני האמיתי והאני המזויף שלנו ,שם מצוי חומר הגלם ממנו קרוץ הדימוי הציבורי שלנו, האמת שמאחורי דלפק התמרוקים!

ומה רע בכך? כמי שנדרש מהן להקפיד על הופעה מושלמת במשך כל שעות היממה האם 30 דקות  של פרטיות  מחורבנת בבוקר הן מחיר יקר מידי?

האם אין לנו זכות להתעורר  בשקט אל תוך האני העגום של פצעונים, עיניים טרוטות, בצקת וכתמים בלתי מזוהים על הפיג'מה (האם עברתי על חוקי הדיסקרטיות?).

האם אין גברים מבקשים שנכבד את הצורך  המגדרי שלהם הקשור בדרך כלל בבירה וארועי ספורט? היינו מצפים שיבינו את הצורך הזה שלנו, אך רבים מהם אינם רגישים דים ופעמים רבות מגלים חיש מהר את דעתם לגבי הכפכפים המסמורטטות ביותר שלך, או שסבורים כי הלכת לאיבוד בלילה ובמקומך התגלתה לצידם המהדורה שלך בגיל 180!

יש המנסות לברוח מהעימות הצפוי ומתעוררות בשעה מוקדמת עד  גיחוך על מנת להתארגן. אחרות טוענות שהן אינן מעונינות בקשר  עם בן זוג קבוע כי חשוב להן לשמור על עצמאותן ומרחב המחיה שלהן... האם יש עדיין גבר כל כך תמים המאמין בכך? הרי כל שנשים אלה טוענות בעצם הוא כי אינן יכולות לגלח את רגליהן ולהבהיר את השפם מידי יום! אחרות כמוני למשל, מודות בתבוסה ונוקטות  בעקרון הגילוי המוקדם: אין טעם להסתיר את החדשות הרעות רק כדי להתקל בהם מאוחר יותר!

עבור רוב הנשים שעת הבוקר המוקדמת הינה סיוט: מה שבאמת היינו רוצות הוא "להרביץ הופעה" באופן מקרי, כאשר אנו בוחרות את הזמן והמקום, אך הדבר אינו אפשרי לצערנו, שכן בשלב כולשהוא מסתיימת הרומנטיקה, האשלייה מתפוגגת.

 ובכל זאת השאירו לנו את 30 הדקות של הבוקר! זהו זמן שהרווחנו מאחורי דלתות אמבטיה סגורות והרבה בקבוקוני לחות וטיפות עיניים בדם יזע ודמעות!

 www.guardian.co.uk

____________________

תגובות:                                               מעניין? שילחי לחברה   

 
תגובה לכתבה המעולה של נעמי שוורץ.  איזה יופי להיות טבחית,לא צריך לחשוב מה ללבוש, לנעול ואיך להראות.
ההתלבטות הגדולה ביותר בבוקר היא אילו גרביים לקחת מהמגירה.
הרושם הוא במעשים ולא במראה.

אדר קפלן-מור

 

_______________________________________