חטאי האם

מאת: נעמי שוורץ

 

 

אל תבכי ילדה

המדריך למתגרש\ת: לשרוד את החגים

תשעה חודשים של טירוף חושים

להתחיל מבראשית - לידה

הריון: אור שמחה ובריאות

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

האם את אנורקסית?

יופי חיצוני מתחיל בפנים

מי מחזק אותי? ויטמין בי12

מעשנות ותזונה נכונה בגיל ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

מי מרגיז אותך?

"צריך לדבר על קווין"- ספר מעורר מחלוקת מאת, ליונל שרייבר

קווין חצ'טוריאן בן 17 יושב בכלא על פשע נורא שביצע: הוא כלא 7 מחבריו לכתה, את המורה לאנגלית ועובד נקיון באולם הספורט של בית הספר, והוציא את כולם להורג ע"י שימוש קר רוח בחץ וקשת!

 

 אמו ,איו, מנסה להבין את בנה, את עצמה, את חיי נשואיה ובעיקר להתמודד עם "הפרה הקדושה":אהבת אם לילדיה!

 

 זהו נושא ספרה האחרון של ליונל שרייבר סופרת פמיניסטית, שספרה "צריך לדבר על קווין" נכתב בהשראת מעשי הפשע שזעזעו את אמריקה בשנים האחרונות.

 

מהי אחריות ההורים כאשר ילדם מבצע פשע? האם אפשר להצביע בדיוק על קו התפר שבו הופך הילד למבוגר? האם ההורים(לרוב האמהות) חייבות לעכב או להפסיק את הקריירות שלהן על מנת להשקיע זמן ואנרגיה בילדים? מה עושה הדבר לנפשן שלהן?

 

שרייבר חודרת עמוק אל נבכי נשמתה של הגיבורה איו, אשר הפסיקה קריירה של סוכנת נסיעות על מנת לגדל ילד שהפך בסופו של דבר למפלצת.

שרייבר עצמה החליטה שלא ללדת ואת הסיבות לכך היא מפרטת בספרה כחלק מהרהוריה של גיבורת הנרטיב. במחקר שערכה מצאה כי אנשים בכלל ונשים בפרט אינם מעזים "להתחרט" על הולדת ילדים:זהו טאבו! אך היא מודה כי נקטה בסיפור כה קיצוני ומזעזע על מנת להצדיק בפני עצמה את החלטתה שלא ללדת.

 

איו מדברת בגילוי לב ובכנות על רגשותיה כלפי ילדיה, על ההעדפות שעשתה, הבחירות שבחרה: זוהי אשה חזקה ודעתנית אשר איננה מחפשת אמפטיה אלא הבנה.

 

בהעדר רגשות אמהיים חזקים הביאה את קווין לעולם מתוך רצון להשביע את רצון בן זוגה פרנקלין, כדבק לזוגיותם המופלאה. אך הולדת הילד והקשיים בחינוכו הם שפרקו לבסוף את הזוגיות.

 

למרות הכל, איו אינה מתנערת מאחריות, ממשיכה לבקר את בנה בבית הכלא, הורות הינה עובדה גנטית, מותר להעביר ביקורת מותר לא להסכים ואפילו לא לאהוב אך אי אפשר לפרק את החבילה!!!

____________________

תגובות:                                               מעניין? שילחי לחברה   

   

______________________________________________