האישה החדשה של שנות האלפיים

מאת: אריאן לב, מטפלת הוליסטית

 

 

 

 

עוד על נשים:

המוח שלו ושלה

נשים וצבא בישראל

חטאי האם

מיהו הגבר החדש?

מחשבות על השכול הלאומי

סטטוס - המניע החזק

אל תבכי ילדה

המדריך למתגרשת: לשרוד את החגים

תשעה חודשים של טירוף חושים

להתחיל מבראשית - לידה

הריון: אור שמחה ובריאות

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

האם את אנורקסית?

יופי חיצוני מתחיל בפנים

מי מחזק אותי? ויטמין בי12

מעשנות ותזונה נכונה בגיל ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

מי מרגיז אותך?

יותר ויותר אנו נחשפים היום לנשים מסוג חדש . נשים בסגנון  "סקס והעיר הגדולה", נשים עצמאיות שמכירות את עצמן יודעות מה הן אוהבות ולא מפחדות ללכת עד הסוף עם הצרכים שלהן ועם האהבות שלהן.

 

נשים אשר בעלות קריירה עצמאית מרווחיות יותר בעלות ביטחון עצמי וערך בשוק . מודעות לצרכים שלהן ולא מפחדות ללכת איתם עד הסוף. כיום, לנשים לא נשואות  יש עולם מלא לפניהן. הן יכולות להתקדם ולהתפתח כפי יכולתן ואמונתן בעצמן. גיל הנישואין התאחר (בשנות השמונים ממוצא גיל הנישואין היה 23 היום 30 ) נשים מוצאות את עצמן בשוק העבודה ורואות שהן יכולות להתקדם ולהצליח ולהיות כוח כלכלי בזכות עצמן הן אינן רואות את הבעל המיועד כמפרנס בלבד (כפי שהסבתות נהגו לומר "גבר לא צריך להיות יותר יפה מהקוף", "העיקר שהוא מפרנס", "לא משנה אם הוא יוצא ומבלה העיקר שבסוף הוא חוזר הביתה".) הן בעלות דרישה גבוהה יותר הן רוצות את הבעל כחבר טוב שותף לחיים שיאהב יפרגן וייקח חלק שווה במטלות המשפחתיות.

 

הן יכולות לנסוע, לבחור את מישרותן, ולהרוויח כסף רב, לרכוש ידידים רבים ולפתח הערכה עצמית מצוינת. הן גם יכולות לקיים קשרים מיניים עם בני–זוג או קשרי אהבה, אם רצונן בכך. כיום נשים יכולות לבחור להביא תינוק לעולם בלי להיות נשואות לאיש, ולמרות זאת להיות מקובלות בחברה, הנשים של היום יכולות ליצור את סגנון החיים הרצוי להן.

 

אחלוק איתכם שני סיפורים של שניים מלקוחותיי:   לקוחה אחת שלי מנהלת בכירה בחברת היי טק בת 32 שטענה שקשר זוגי ארוך זה מחייבות שקשה לה ולמה "לקנות פרה שלמה אם אפשר לקבל כוס חלב" כמו כן טענה המטופלת שהיא אנינת טעם ושהיא אוהבת סוגים רבים של גברים. קשה לה להגדיר טייפ אחד של בחור שהיא רוצה, היא יכולה להידלק על שחרחר ואחר כך לראות בלונדיני ולהידלק גם עליו.  למה היא צריכה להיות עם אותו אדם להתמסר לפגוע בקריירה שלה,  לקחת עליה מטלות נוספות בבית וגם אחר כך להגביל את הצורך שלה במניות. היא מעדיפה להיות חופשייה ומתי שבה לה ומתחשק לה סקס לצאת לבאר לראות אם יש משהוא שווה להתחיל איתו לשכב  איתו ואם חוץ מזה לא בא לה קשר איתו לסלק אותו למחרת בבוקר.

 

אותה לקוחה  אף הוסיפה בחיוך אם הוא בבוקר מחכה לקפה שאחרי, ומתחיל לתכנן איתי את הבוקר ולא בא לי לראות אותו, יש סימן קבוע ביני לבין חבורותיי. הן מתקשרות או באות עם סיפור קורע לב, שמצריך באופן מיידי את עזרתי ואז אני מתנצלת בחוסר ברירה והולכת לפגוש את החברה והחתיך התורן לא נותר לא אלא לעזוב את השטח.

 

לקוחה  אחרת מורה בת 28 טענה, שהיא רוצה קשר זוגי וחשוב לה למצוא קשר שיהיה קשר אמיתי, שמעבר לאהבה גדולה תהיה חברות אמיתית קשר אשר היא תרגיש שהיא מיישמת את עצמה דרכו ולא מקריבה את עצמה ומוותרת היא יודעת בדיוק מה היא רוצה מה חשוב לה בבין זוג ואינה מוותרת. אך מה תעשה עד שתמצא את הבן זוג המתאים הלא היא אישה בת 28 ויש לה צרכים מיניים? אז עד שהיא תמצא את הטוען לכתר יש לה ידידים קרובים, שמדי פעם הם נפגשים עושים קצת כיף מעברים כמה שעות ביחד ולפעמים סוף שבוע ואז כול איש חוזר לעיסוקיו. כששאלתי אותה האם זה רק סקס נטו או שמה יש מעבר לזה רגשות, טענה המטופלת שמדובר בקשר ידידותי לא רק למטרת סקס אך כשהם נפגשים הם גם מגיעים לסקס ובכך מתפרקים ונהנים.

 

מה עומד מאחורי נשים אלו?  מה הן האמונות והערכים המובילים אותן לשינוי מחשבה כזה?

 

בעבר נשים היו נתונות לשטיפת מוח שכוונה לכך שעליהן להעמיד בראש את טובת כולם ואת צורכי האחרים לפני צורכיהן שלהן, וזאת כדי להיות "טובות". רבות מהנשים חיו את חייהן בתוך מילוי הדרישות של מה שעלינו להיות  ולא של מה שאנחנו. היו נשים כה רבות שהסתובבו בתחושת תרעומת עמוקה משום שהן הרגישו "מוכרחות לתת שירותים" לאחרים מתוך חובה. אין פלא שנשים רבות כול כך חשו מותשות . לנשים על פי רוב יש שתי משרות מלאות -  אחת במשרד, והשנייה בבית.

ורק כאשר חלו זכו למעט מנוחה.

 

הנשים של שנות האלפיים אינן מוכנות  להיות אזרחיות סוג ב' כשהן יודעות שלנפש אין כל נחיתות ולנפש אין כלל מניות.

 

הן אינן רואות את עצמן מגשימות את עצמן דרך הגברים והמשפחה אלא הן רוצות להגשים את עצמן דרכן הן רוצות להרגיש כמו כול אדם שהן יכולות ליישם ולהביא לידי ביטוי את היכולות שלהן .

 

הן אינן מפחדות להיות לבד ולפעמים מוטב להן להיות לבד, מאשר להיות במערכת זוגית לא מפרגנת. יותר ויותר נשים שסיימו חיי נישואים עקב גירושין או אלמנות, ויכולות לפרנס את עצמן, בוחרות שלא להינשא שנית. הן רואות בנישואים מנהג שמעניק מראש עדיפות לגברים. נשים אלה רואות בנישואים כניסה לעבדות ואיבוד עצמאותן. נשים רבות בוחרות להישאר בודדות במקום לאבד את עצמאותן.

 

נשים של שנות האלפיים יודעות שאהבה בחייהן מתחילה בהן. הן אינן מחכות ל"גבר הנכון" שיפתור את כל בעיותיהן, הן פותרות את בעיותיהן בעצמן. הן לוקחות שליטה על חייהן ויוצרות בעצמן את סוג החיים שהן חפצות.

 

הן אינן רואת באי קיום מערכת יחסים כאסון, אינן חושבות כי נגזר עליהן להיות לבד. הן רואות בעצם היותן לבד כעל הזדמנות ליצור לעצמן חיים שמעולם לא חלמו שהם אפשריים. הן אוהבות את עצמן ומניחות לחיים להובילן למקום שבכוונתן להגיע אליו. כל המחסומים הורדו. ויש ביכולתן להגביה עוף ככול שתחפוצנה.

 

שלכן ובשבילכן באהבה

 אריאן לב – מטפלת הוליסטית

אתר: http://www.ima-adama.co.il/home/arian/

טלפון:  0508-871767

מייל:  arianlev@yahoo.com

___________________

תגובות:                                               מעניין? שילחי לחברה   

   

_________________________________________