עשרה טיפים לניהול זמן

מאת:  יוכי אלשוילי R.N

M.A   בניהול מערכות בריאות

מורה קלינית בביה"ס לסיעוד אחות במחלקה האורתופדית

מרכז רפואי "קפלן"

 

עוד טיפים לניהול זמן

התמודדות עם משפחה ועבודה

 

עוד על נשים:

אימהות ללא אם

כשהחפצים בבית לא מוצאים את מקומם

שובה של האינטואיציה הנשית

פתאום, באמצע החיים

המדריך לאהבה

דיינו

סדר נשים

תוספת רגישות על חשבון האגו

המוח שלו ושלה

נשים וצבא בישראל

חטאי האם

מיהו הגבר החדש?

מחשבות על השכול הלאומי

סטטוס - המניע החזק

קרדיטים - סוגיה פמיניסטית?

אל תבכי ילדה

המדריך למתגרשת: לשרוד את החגים

תשעה חודשים של טירוף חושים

להתחיל מבראשית - לידה

הריון: אור שמחה ובריאות

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

תרומת הטיפול הפמיניסטי

מי מרגיז אותך?

נשים רבות מרגישות אשמה כאשר הן עובדות שעות ארוכות, מכיוון שהן מרגישות כי עליהן לבלות עם ילדיהן, בני זוגן וכו'. אולם כאשר מבלות עם ילדיהן או בני זוגן, מרגישות כי עליהן לעבוד יותר ולא "לבזבז" זמן על בילוי או הנאות. להלן אביא רשימה קצרה ומתומצתת שכוללת 10 טיפים חשובים אשר יסייעו לך לשלב בין המטלות היומיומיות, הקריירה ואף יאפשרו לך לבלות את שעות הפנאי, אשר חשובות לא פחות, עבורך ועבור יקירייך.

 

  • הכיני רשימה של מטלות או תכניות לפי סדרי עדיפויות וכדי לחזק אותן, העלי אותן על הכתב. למשל- ע"י תזכורות ופתקים, לא תאבדי קשר עם מה שכבר קבעת לעצמך כחשוב, סמני V על המשימה שבוצעה והמשיכי ליעד הבא.

 

  • בנסיעות ארוכות, (במידה ואינך נוהגת כמובן), קחי איתך חומר או ניירת לסדר ולארגן. אם יש לך נסיעות יומיומיות ארוכות, הרי שתוך כדי נסיעה חסכת שעות של עמל בבית או במשרד.

 

  • עסקי בפעילויות בזמנים שונים מאלה של רוב הציבור, משום שבשעות אלו ישנם פחות תורים. לכי נגד הזרם! למשל: ערכי קניות בימי ראשון עד רביעי, הימנעי מקניות בסופי שבוע. תופתעי לגלות כמה זמן חסכת בעמידה בתור ובחיפוש אחר מקום חניה.

 

  • חברים/ות טובים מספקים מערכת תמיכה מעבר למשפחה. במידה וחבריך מתגוררים הרחק ממקום מגוריך, ניתן באופן יצירתי לשמור על קשר עימם. למשל: בכל פעם שאת נוסעת בענייני עבודה, בדקי אפשרות לתאם עימם פגישה לפני או אחרי העבודה. כך ניתן יהיה בדרך לבקר אותם.

 

  • כשאת קונה מתנות לחגים, נצלי את מסע הקניות לצרכים נוספים כגון חתונה או יום הולדת. תקני אמנם מעט יותר כעת, אך תחסכי יציאה נוספת לקניות בשבועות הבאים.

 

  • קני כרטיסי קולנוע בשעה מוקדמת, לכי לטייל וחזרי 3 דקות לפני שמתחיל הסרט , כך חסכת המתנה ארוכה בתור כדי להיכנס לאולם.

 

  • שולחן עבודה מסודר ימנע ממך מצב של אובדן שליטה!!! השתמשי בקלסרים בצבעים שונים לכל נושא, (למשל קלסרים ירוקים בנושא כספים), פתקיות, מדבקות וחותמות כגון: טיוטה" או "לידיעתך" או "לטיפול דחוף". הארגון בצורה זו יכול לחסוך לך זמן מלכתוב או מלחפש חומר כל פעם מחדש.

 

  • זרקי לסל וחסל! צאי לדרך למשימת השמדה של כל החשודים להלן: עיתונים ישנים ולא שימושיים, פתקיות משומשות, קטלוגים עתיקים שעבר זמנם וכנ"ל לגבי כל מסמך חסר חשיבות.

 

  • שליחת אימיילים או הודעות SMS יכולים לחסוך שיחות טלפון ארוכות ומייגעות (אולם הימנעי מלשלוח דואר אלקטרוני מיותר מכיוון שכך תקבלי הרבה יותר בתגובה). שלחי אימיילים מעטים ככל האפשר, רק על מנת לבצע את העבודה ועדיין לקיים חיים.

 

  • אל תהיי על-אנושית ותחשבי שאת היחידה שיכולה לטפל בדברים. למדי להאציל סמכויות! כאשר את עמוסה במטלות, העבירי את מה שניתן, לאנשים אחרים שאת סומכת שיכולה לבצע זאת וכך תוכלי להתפנות לדברים חשובים אחרים ואף להשיג תוצאות טובות יותר. לדוגמא: אם את אשת קריירה עסוקה וחשוב לך להקדיש גם זמן לילדייך, אל תתקמצני והעסיקי עוזרת בית לשם עבודות הבית. כבר השלת מעצמך מטלות לא מעטות ופינית לך יותר זמן איכות עם יקירייך.

 

לסיכום, ניתן לומר שהחשוב ביותר הוא לקחת שליטה. ע"י השלטת סדר וארגון בחייך, ניתן יהיה הן לשפר את איכות החיים והן לקבוע בעצמך מה חשוב לך ומה יש לעשות על מנת לתמוך בסדרי העדיפויות שלך.

      אולם החשוב ביותר- שלא תשכחי להקדיש זמן לתחביבים, למשפחה ולחברים!!!

      אז, צאי לדרך, כי חבל על הזמן...

 

בהצלחה,

                                                                                                            יוכי.

 

____________________
הגיבי לכתבה:                                               מעניין? שילחי לחברה

 
 

_________________________________________