איך לצלוח פגישה עיוורת בלי מכשול

מאת: חוה רשף

עוד על נשים:

אישה עם סגנון

דיאטה וקניות לחג

מסע בעקבות נשים

היום בו הפסקתי לאכול

של מי הפנסיה הזאת לעזאזל?

אימהות ללא אם

כשהחפצים בבית לא מוצאים את מקומם

שובה של האינטואיציה הנשית

פתאום, באמצע החיים

המדריך לאהבה

דיינו

סדר נשים

תוספת רגישות על חשבון האגו

מי מרגיז אותך?

 ברוך בואכן בנות יקרות  בשעריו של ה"דייט מרקט" – שוק הבשר הפועל בקדחתנות מסביב לשעון. נראה שכולם שם לאחרונה. כיון שאתן שייכות למחצית הבנות בעולם שהנישואין שלהן לא  מוסדרים ע"י המשפחות, עליכן לכתת רגליכן העדינות בסמטאות השוק הזה כדי לקושש לעצמכן נתח כתף גברית. בסמטאות אלה אורבים לפתחכן המון זאבים וגם הסחורה לא תמיד משהו – ממוחזרת, מזויפת, מקולקלת או סתם לא כשרה, אבל אם תגיעו לבסטה הנכונה - אולי תביאו הביתה מציאה אמיתית.

 

סוג הכרויות זה הוא תמיד "בליינד דייט", כי עד שלא תתייצבו מול המיועד במרחק הרחת האפטרשייב לא ראיתן כלום.

 

 בלי יפי הבלורית והתואר

הכביש המרכזי בשוק הזה הוא וירטואלי - האינטרנט. אתרי הכרויות צצים חדשות לבקרים וכולם רצופים באותם הפרצופים כאילו נלקחו מאותו אלבום תמונות. אל תתפתו להאמין להצהרות הנשגבות שמאחוריהם! הרשת מלאה מתחזים: נשואים נשבעים על רווקותם, רווקים מתים להתמסד מיד, בוגרי כיתה ז' המתהדרים בתואר שני וסוטים  המעידים על עצמם כבעלי נשמות טהורות במיוחד. אז למה אתן כל כך מתות להיחשף? גם כשאתן מצ'וטטות אתם לפני הפגישה, שמרו על מסתורין. אל תסגירו מקום מגורים מדויק  ועוד פרטים בלתי רלוונטיים בשלב זה. כבוד בת מלך פנימה.

 

דמיינו לעצמכן שקבעתן פגישה עם מישהו מסתורי ממדור הכרויות בעיתון. בליינד דייט קלאסי. שום קשר בין הפרופיל המפתה שבאתר לבין הגבר הלוחץ את ידך.  זה שהבחור הוסיף עשרים שנה לתמונתו ועשרים קילוגרמים לכרסו – מילא , אבל הפיחות המדאיג ברעמה ישבור אתכן לגמרי.

 

אי לכך – ארגנו לכן מראש דרכי מילוט. את הפגישה הראשונה רצוי לערוך בשעות היום ולא בשעות הזאבים - ובמקום ציבורי בלבד ולא באיזו פינה "קסומה ואינטימית". אל תיפרדו מהנייד. קבעו עם  מישהו מחבריכן ליצור אתכן קשר בשעה מסוימת כדי לברר אם יש צורך בחילוץ.

 

ואולי יש לבחור כוונות זדוניות?  אם סגרתם על פגישה בבאר, ותרו הפעם על קוקטיילים מתוחכמים, בירה מהחבית או כל משקה המוגש בכוס פתוחה. שתו רק משקאות מבקבוק או פחית והקפידו לשמור על קשר עין איתם. שמעתן על סם האונס?

 

אם הגעתן לפגישה במכוניתכן – אל תאפשרו לדייט ללוות אתכן כדי שלא תשזפנה  עיניו את לוחיות הרישוי. לפעמים הם לא יודעים להרפות.

 

 בלי אקס פיילס

אבל יד על הלב, גבירותי. גם אתן כבר לא  בדיוק השביעיסטיות מעירוני ה'. הצבתן לעצמכן רשימת קריטריונים מדוקדקת ובלתי אפשרית, ואם אתן מצפות מהדייט שיענה על כל דרישותיכן -  תישארו בבדידות מזהרת ועם הרשימה. היצמדות לסטיגמות עלולה להיות הפספוס של חייכן. אם חולצות משובצות או "מצח גבוה", למשל, מכניסים אתכן לעמדת הימלטות, קחו אוויר ונסו לגלות גמישות.  צאו מתוך הנחה  שחוויה דומה עוברת גם עליו.

 

אם נפגשתם בבית קפה ואתן אוכלות, כמובן, כמו ציפור, השתדלו שמזון הציפורים שלכן לא יכלול פטרוזיליה ושאר עלים אקזוטיים האוהבים להתמקם על שן קדמית ולהפיל לאחור את השכן לשולחן. בפגישה ראשונה כדאי גם להימנע ממשקאות אלכוהוליים הגורמים לבנאדם לפצוח בוידויים אישיים מביכים.

 

הדייט שלכן ממש לא אמור לדעת בפגישה הראשונה שאתן חסרות ביטחון ושהבוס מתעלל בכן. אל תפלטו דבר הנוגע לאקסים שעדיין לא התגברתן עליהם והימנעו מהשמצת אלה שכן התגברתם עליהם.

 

זה יביא לגבר שמולכן מחשבות עגומות אודות שיבוצו ברשימה עתידית. גם אם הוא יתחיל לחקור אתכן כי זה ריטואל נהוג בדייטים - ענו תשובות לקוניות. השאירו חומר עסיסי זה לפגישות מאוחרות יותר. זה יגיע. נסו להגיע אל הדברים הנחמדים שבו. גייסו את הדמיון והאופטימיות שלכן. גלו עולמות חדשים.

 

גם אם הפגישה תהיה חד-פעמית,  התייחסו אליה כאל עוד חוויה. לא כולם אמורים להיות אהבת חייכן. הכרתן עוד אנשים חדשים מעניינים פחות או יותר, שתיתן  עוד קפה סביר פחות או יותר...  עוד כוסות קפה רבות ילגמו  עד שתפגשו את האחד, או שתעברו לתה צמחים.

 

הגיבי לכתבה:                                               מעניין? שילחי לחברה

 

 

 

_________________________________________