העצמה נשית באמצעות ספורט

מאת: נטע דורון

עוד על נשים:

אישה עם סגנון

דיאטה וקניות לחג

מסע בעקבות נשים

היום בו הפסקתי לאכול

של מי הפנסיה הזאת לעזאזל?

אימהות ללא אם

כשהחפצים בבית לא מוצאים את מקומם

שובה של האינטואיציה הנשית

פתאום, באמצע החיים

המדריך לאהבה

דיינו

סדר נשים

תוספת רגישות על חשבון האגו

מי מרגיז אותך?

 "את נראית נפלא", "יש לך הופעה זוהרת", הן סוג המחמאות שכל אישה תשמח לקבל. מסתבר שלא רק דרך איפור מתוחכם משיגים מראה כזה. לעיתים מדובר פשוט בעבודה קשה...ספורט, הפעלת הגוף ותנועה. למעשה, זו דרך מצוינת ליהנות, להיטיב עם הבריאות ובדרך לקטוף את המראה הזוהר...

 

חבוטה ובלויה

לא ייתכן שבגיל 30+ תרגישי עייפה. הרי מדובר בגיל כה צעיר...אבל מה לעשות,  ויום עבודה ארוך, ניהול משק בית וגידול ילדים צעירים גוזלים המון המון אנרגיה ממך.

מדובר לעיתים במעגל קסמים. גם אם את מרגישה מלאת אנרגיות סופן להתכלות בסופו של יום...מה עושים?

פשוט מאוד. הכריחי את עצמך לבצע פעילות גופנית. בחרי אחת כזו שתתחברי אליה באיזושהי דרך. רכיבה על אופניים, הליכות, שחייה. בסופו של דבר תמצאי את הפעילות שמדברת אלייך.

 

יחד או לחוד

עתה נותר לך לבחור את הרקע המתאים...עם חברה? עם שתיים? לבד? רכיבה על אופניים, לדוגמא, היא ספורט אשר ניתן לעשות בכל הצורות. מה שברור הוא כי אם לא תיהני מהרכיבה לא תתמידי.

לכן, הקפידי לבחור את ההרכב שעושה לך את הכיף הכי גדול.

אופניים ניתן גם לקחת אל קמפינג, אל יום כיף בטבע או לשכור כאלה בצימרים. מכאן שזהו ספורט באמת נוח ונגיש. ייתכן שיתאים גם לך.

 

חבילות נופש מאתגרות

חשבי מחוץ לקופסא. סעי עם חברות למקום מיוחד, או למקום לא מיוחד...אך החליטי שהפעם זה לא רק "בטן גב", אלא בילוי מרובה הפעלות. ככל שתיכנסו לעניין יותר סביר שתמשיכו מכוח ההרגל...

טניס, אופניים, סקווש, שחייה...לא חסרות פעילויות ספורטיביות שניתן לבצע ביחד או לחוד.

העשייה תיטיב עם הבריאות ועם ההרגשה הטובה. אלה הם המרכיבים האמיתיים למראה רענן וזוהר. אלף קרמים וימי טיפוח לא יעשו מה שכמה אגלי זיעה נוטפים יעשו לכן...יש בהחלט תמורה למי שמתעמלת ומשקיעה...

 

שילוב מנצח

אי אפשר אקשן כל הזמן. לכן, הקפידו לשלב ביום של פעילות ספורטיבית ענפה גם שעות של מרגוע. יוגה, דמיון מודרך, או אפילו סדנת פילאטיס שקטה. השילוב בין פעילות ספורטיבית אינטנסיבית לבין פעילות שקטה ושלווה יהיה נהדר.

כפי שבחיים אנו מחפשים איזון גם לנושא הפעילות הגופנית נדרש איזון – יותר מדי ובעוצמות חזקות אינו רצוי...גם לגוף יש גבולות. ולכן, המראה הזוהר יושג ללא ספק על ידי הכרה בגבולות: לא יותר מדי ולא פחות מדי ומאוזן היטב. טניס ושחיה, מנוחה, פילאטיס, ספא. מתכון מוצלח למראה עור רענן...

 

מה יוצא לי מכל זה

אין ספק שאם התנעת את התהליך של פעילות גופנית את בדרך הנכונה. נפש בריאה מגיע מכיוון הגוף הבריא. מספיק עם דיבורים וסדנאות העצמה השמות דגש על הצד הנפשי...ראשית לכל אנו גוף. וגוף בתנועה, גמיש וללא משקל מיותר הוא גוף בריא. ככזה הוא מקרין יעילות ונינוחות. מכאן כבר קצרה הדרך לעוצמה והעצמה.

 

לסיכום – העצמה נשית ספורטיבית

  • גם אם את מתקשה להתחיל...נסי ואל תוותרי לעצמך. אופניים, שחייה, או ריצה. הספורט המתאים עבורך קיים אי שם.

 

  • אוהבת בחברה? קיימי פעילות גופנית במסגרת חוג או עם חברות. הסבירות שתתמידי בכך תגדל.

 

  • נפש בריאה אכן קשורה לגוף בריא. טיפוח קוסמטי או פגישה עם פסיכולוג כבודם במקומם מונח. אך אין תחליף לפעילות ספורטיבית.

 

 

הגיבי לכתבה:                                               מעניין? שילחי לחברה

 

 

 

_________________________________________