הנשים נגד התאגיד

מאת: נעמי שוורץ

עוד ב"הדרך למעלה":

סדנאות אינטראקטיביות: בסגנון "מבחן עצמי"

ארועים וכנסים

ספר חדש

הפרלמנט שלנו

 

 

תום קולין, מנהל רשת חנויות וולמרט בארה"ב ניהל ישיבת מנהלים כאשר הבחין לפתע בדבר מה מוזר: הוא חכך בדעתו ולבסוף ביקש מהנוכחים לשנות את סדר הישיבה על פי מינם ומוצאם האתני, על מנת שיוכלו גם הם לראות את שראו עיניו: חדר מלא בגברים לבנים ומעט מאד מאד נשים ומיעוטים!!!

 

אין זו הפעם הראשונה שקולין משתמש בטכניקה זו של "כסאות מוסיקליים" על מנת להביע את דעתו על מצב התעסוקה ותרבות הניהול,  בחברה , על מנת להעניק השראה ולהשפיע על קובעי המדיניות בוולמרט.

החברה עומדת בימים אלה בפני תביעת ענק ייצוגית הטוענת כי ככל שעולה הדרגה והשכר הולכת ומצטמצמת נוכחותן של נשים: החנויות מעסיקות כמליון  וחצי שכירים המרובדים בדרגות שכר שונות, לדוגמא:

מנהל חנות משתכר 003,98$ לשנה ורק 3.14% מהמנהלות הן נשים!

סגן מנהל משתכר 003,65$  לשנה ורק 8.22% בתפקיד זה הן נשים!

לעומת זאת 5.29% מהקופאי/יות הן נשים המשתכרות 008,31$ בשנה.

קולין סבור שבאמצעות שיטותיו הפשוטות והבלתי קונבנציונליות יצליח לשנות את המצב הבלתי נסבל הזה.

 

עוד ב- 6991 נקרא קולין להעיד מטעם התביעה במשפט נגד וולמרט: סטפני אודל, עוזרת למנהל, נתקלה במקרה בתלוש המשכורת של עמית בתפקיד זהה. להפתעתה גילתה שהוא מקבל 000,01$ דולר לשנה יותר ממנה. כאשר שאלה את מנהלי החשבונות לפשר ההבדל במשכורת נאמר לה כי העמית הינו בעל משפחה ועל כן הוא משלם פחות מס. אודל שהינה אם חד הורית נדהמה והגישה בקשה לתיקון העיוות, שהרי היא מפרנסת בעצמה משפחה, היא זכתה לעלייה של 04$ בשבוע: ולא די בכך אלא שכעבור זמן קצר פוטרה מעבודתה משום שהעזה לעורר בעיות...

משפט זה היה הקטליזטור שהביא ל 81  תביעות משפטיות נגד 6 חברות אשר ייצגו 001 עובדות. הנתבעת העיקרית היתה רשת החנויות של וולמרט: כמו במקרה של בטי דיוק, קופאית בחברה אשר ניסתה במשך 9 שנים להתקדם  ללא הצלחה לתפקיד בעל סטטוס גבוה יותר,  ותובעות נוספות שהתלוננו על דרישות בעלות גוון סקסיסטי ומיני כאשר דרשו קידום.

 

החודש יסתיים שלב ההוכחות אשר צברה התביעה ושופט פדרלי בסן פרנסיסקו יאלץ להחליט באם  לאגד את כל התביעות שהגישו עובדות בארה"ב נגד מעבידיהן, או אז תהא זו תביעת ענק הכוללת מיליון וחצי אנשים. התביעה הגדולה ביותר שעמדה בפניה חברה עד כה בארה"ב כללה מספר "זעום" של 000,051 עובדים.

 

מצידה טוענת וולמרט שהינה החברה הגדולה ביותר בארה"ב שהתביעות הרבות נגדה הן פרי היותה המעסיק  הגדול ביותר במדינה .

 בשנת 2002  לבדה הוגשו נגדה 780,6 תביעות, כלומר  תלונה בכל 09 דקות! האם  אכן הבשילו התנאים לכל פעילי שוויון ההזדמנויות או שוולמרט נופלת קורבן לפעילות חסרת אחריות ורסן?

וולמרט מציגה עצמה כחברה המכבדת את עובדיה, לדברי מייסד החברה,סם וולטון הוא מכבד כל אינדבידואל באשר הוא. ובכל זאת מתרבות והולכות התלונות מצידם של עובדים הנדרשים לעבוד שעות נוספות ללא גמול ואפלייה מכוונת של נשים ומיעוטים.

 

וולמרט הינה מקום טוב לעבוד בו טען בכנס העובדים האחרון לי סקוט, מבעלי המניות , אך עליה לדאוג להיות מקום עבודה שטוב לכולם לעבוד בו!

מתוך FORTUNE.COM

_______________________________________________