עולם ללא מלחמה - בהנהגת הנשים?

 מאת: נעמי שוורץ

ד"ר  סוואני האנט, מייסדת ארגון הנשים

women waging peace,   להעצמת נשים והפסקת מלחמות בעולם

 

סוואני האנט

עוד:

 

עוד ב"הדרך למעלה:

כל הטיפים

תרומת הטיפול הפמיניסטי

חתולה על גג פח לוהט

פרפרים

כבוד עצמי

 

 האם היתה ארה"ב פולשת לעירק לו שימשה הילרי קלינטון בתפקיד הנשיאה במקומו של ג'ורג' בוש?

 

סוואני האנט סבורה  שמירב הסיכויים לשאלה היפוטתית זו היא חיובית! משום שנשים פחות תוקפניות הן פייסניות יותר, משתפות פעולה יותר מטפחות פחות את האגו שלהן ואם זאת אינן חוששות ללחום כאשר יש צורך בכך..

 

היא אינה "יונה" בדעותיה המדיניות, בזמנו תמכה במעורבות צבאית בבוסניה, אולם לדעתה אין בנשים תאוות קרב והן פרגמטיות ומיומנות בהשכנת סדר בין ניצים משום שהן עושות זאת בין ילדיהן.

 

האנט מצטטת את מרי אוקומו שעבדה שנים רבות בסודן: נשים וגברים שונים מאד בתפישת העולם שלהם: גברים רוצים מדינה ואילו הנשים מבקשות מקום בטוח עבור ילדיהן וזה סוד ההבדל ביננו!

 

בכל מקרה עול השיקום נופל ממילא על כתפי הנשים טוענת האנט ,אשר שימשה שגרירת ארה"ב באוסטריה,  בשנים 1993 עד 1997 מטעם הממשל הדמוקרטי, עת היה  קלינטון נשיא , וראתה מקרוב את הזוועות שחוללו הגברים במלחמת האזרחים ביוגוסלביה.

 

היא תמכה בהגברת המעורבות האמריקאית במדינה השסועה על מנת להפסיק את השמדת העם בבוסניה, אז גם  גמלה בה ההחלטה להקים ארגון המושתת על נשים, כחלופה גלובלית להפסקת פעולות איבה באזורים ידועי קרבות.

 

כבתו של מיליונר טקססני לא עמדה בפניה בעיה כספית וללא היסוס וכמי שמורגלת לחלק את עושרה בין הנצרכים השקיעה ממון רב בהקמת הארגון.

 

מעבר להיותה פרופסורית מן המניין בבית הספר לממשל בהרווארד סוואני האנט היא מוסיקאית חובבת  וחיברה יצירה  לזכר קורבנות מלחמה עבור התזמורת הסימפונית עליה מנצח בן זוגה לחיים ואב 3 ילדיה צ'רלס אנסבכר.

 

האנט מצדדת בתאוריה הגורסת כי כאשר נשים או כל  מיעוט אחר לצורך העניין, מונה 30%  מכלל הגופים והמוסדות השולטים, מתהווה "מסה קריטית" ממנה ניתן לפרוץ למימוש אינטרסים משותפים.

 

במספר מדינות בעולם מגיע כבר מספרן של הנשים בעמדות כח לפריצת גבולות המסה הקריטית: בראשן עומדות כמובן המדינות הסקנדינביות (45.3% מחברי הפרלמנט הינן נשים דנמרק עם 38% 37.5 ו36.4 בנורבגיה.)

 

גם במדינות כהלנד, גרמניה, אוסטריה, ארגנטינה ומוזמביק מהוות הנשים כ30% מחברי הפרלמנט, ומצידו השני של הרצף מפגר בעצלתיים המזרח התיכון עם 4.1% נשים  בפרלמנט באיראן, 2.4% במצרים 1.3% בירדן ואף לא אשה אחת בכוויית ונסיכויות המפרץ.

 

ארה"ב נמצאת אי שם באמצע עם %13.6 נשים בקונגרס ומעט יותר בסנאט, אולם על פי המרכז האמריקאי לנשים בפוליטיקה , מהוות הנשים כבר למעלה מ30% ממושבי המחוקקים במדינות כוושינגטון, קולורדו, מרילנד, אורגון, ורמונט וקליפורניה.

האנט סבורה שגם נשים וגם גברים לוקים בהערכתם העצמית, אך בעוד הערכת הנשים נוטה כלפי מטה, הרי שגברים נוטים להעריך עצמם יותר מכפי שהמציאות מוכיחה והדבר נובע מסוציליזציה מובנית בכל התרבויות.

 

סוואני האנט אשה שעוד נשמע עליה !!!

___________________________

בואי לדבר על זה בפורום פמיניזם 

 

________________________________________________________