ספת הפסיכולוג: יעוץ פסיכולוגי

מאת ד"ר יוסי אברהם, פסיכולוג מומחה

"תלמידי חצה את הגבול ביחסים בינינו"

 

יש לך בעיה?

שילחי שאלה אל ד"ר יוסי אברהם ותקבלי יעוץ דרך האתר

כתבות קודמות:

הבחור שלי סובל מבעיית גאווה

שוב מפטרים אותי - ואני לא עומדת בזה!!

מה אומרים לילד שאביו במעצר?

אלימות מילולית במשפחה

אני חוששת שהוא יבגוד בי

מה עדיף, שתיקות או פרידה?

מרגישה תשוקה רק עם המאהב

הקשר הפך בנאלי ומובן מאליו

משפחתי דוחה את החבר שלי!

כל הכתבות של ד"ר יוסי אברהם

 

 שאלה:

שלום רב ,

אני מורה במכינה להשלמת בגרות לתלמידים אחרי צבא לתלמיד שלי לשעבר, קרה אסון בבית והחלטתי לשמור איתו על קשר טלפוני כדי לעודד אותו ולסייע לו .

התקשרתי בערך פעם בשבועיים לשיחה קצרה, ותמיד הוא ענה בשמחה. בשיחתנו האחרונה הוא פתאום נעשה מאוד אישי, והתעניין במצבי המשפחתי. התחמקתי בעדינות, ואז הוא ביקש ש"אעזור לו למצוא נערה". זה היה קצת מוזר, אבל נעניתי לאתגר ולאחר שבוע התקשרתי אליו ואמרתי לו שיש לי מישהי בשבילו. הוא פתאום אמר בכעס לא-אופייני שנגמרת לו הבטרייה ושיחזור אלי. מאז לא שמעתי ממנו, כבר שבועיים.

 

מה יכולה להיות הסיבה להתנהגותו? חשבתי שהוא ישמח    ?

 

בתודה רבה,

ורד

 

תשובה:

 

שלום רב

עניין 'הגבולות' בתוך מערכת יחסי עבודה הנו מורכב מאד. האם טוב לאמר "את/ה נראה יפה היום"? האם טוב לתת חיבוק מנחם בעת צרה, או נשיקת 'מזל טוב' בעת קבלת פרס כלשהו? לעניינים הללו אפשר להתייחס בקשיחות - ואז בטוח שלא נכנסים לצרות, אבל גם מתרחקים מהתנהגות אנושית כאשר מפעילים שיקול דעת, טוב לקחת את מידת הזהירות. ועצתי לקריטריון של שיקול הדעת: כיצד העניין יתפרש בצורה הכי לא רצוייה לך…. וטוב להתיעץ עם גורם שלישי.

 

במקרה שלך, את הרגשת במבוכה, ובכל זאת המשכת. היתה לך תחושת אי נחת מהפלישה למצבך האישי, והתעלמת, והמשכת ללכת במסדרון הארוטי-מיני. אם גילך קרוב לשישים, אז ניחא. אומר לך שכדאי שתלמדי מהעניין שתסתפקי בלהיות דודה טובה לבני משפחתך, וזהו. אבל אם גילך בסביבות השלושים אז תשובתי היא שנכנסת כאן לחיזור, שכנראה החמיא, אבל הביא אותך למה שנקרא בשפת האתיקה: מדרון חלקלק.

 

כל טוב,

ד"ר יוסי אברהם


יש לך בעיה? שילחי מייל לד"ר יוסי אברהם, ותקבלי עצה דרך האתר בעילום שם.

 

________________________________________________________