ספת הפסיכולוג: יעוץ פסיכולוגי

מאת ד"ר יוסי אברהם, פסיכולוג מומחה

"הגרוש שלי מציק לילדתי!"

 

יש לך בעיה?

שילחי שאלה אל ד"ר יוסי אברהם ותקבלי יעוץ דרך האתר

כתבות קודמות:

הבחור שלי סובל מבעיית גאווה

שוב מפטרים אותי - ואני לא עומדת בזה!!

מה אומרים לילד שאביו במעצר?

אלימות מילולית במשפחה

אני חוששת שהוא יבגוד בי

מה עדיף, שתיקות או פרידה?

מרגישה תשוקה רק עם המאהב

הקשר הפך בנאלי ומובן מאליו

משפחתי דוחה את החבר שלי!

כל הכתבות של ד"ר יוסי אברהם

 

 שאלה:

 

שלום,

השאלה היא איך גורמים לגרוש לעזוב ולא להציק נפשית לילדה

קצת רקע - אני גרושה +4 ילדים, הבעיה היא בבת הצעירה (בת 13). הגרוש עד היום לא מסודר בחיים לא עובד ואין לו מגורים קבועים (גר בכל מיני מקומות ברח' וכו'...), הוא לא מעוניין לקבל עזרה משום גורם שהוא, יש לו המון חובותלאנשים/ גורמים חיצוניים, זה על קצה המזלג. אני עובדת ורוב היום הילדה נמצאת לבד בבית (הילדים הגדולים נמצאים בצבא והבת הבכורה מתגוררת בדרום), הוא מסתובב תמיד באיזור המגורים שלנו, ומנסה להיות בקשר ישירות מול הבת במהלך שהותו מסביב לביתי. אז הוא פשוט בא אליה וזאת כאשר הוא יודע מי בבית ומתי, ומבקש שתכניס אותו הביתה. קרה מיקרה פעם אחת שהגעתי מוקדם מהעבודה ומצאתי אותו בבית. הגשתי תלונה במשטרה אבל שום דבר לא עזר.

בתקופת הלימודים הוא היה מחכה לה בדרך לבית הספר או מחכה לה בהפסקות בתוך בית-הספר. לילדה קשה להתמודד והיא לא יודעת איך לדחות אותו, מצד אחד זה אבא שלה ומצד שני יש אותי הבת יודעת שאסור לה להכניס אותו הביתה. לגבי הביקורים המפתיעים שלו בשטח ביה"ס פניתי למנהל ביה"ס וטיפלתי בנושא, לגבי הדרך לביה"ס פשוט לוויתי אותה כל בוקר. עכשיו הבת נמצאת בחופשת הקיץ והבעיה קצת יותר קשה. הבת נמצאת רוב שעות היום לבד, ניסיתי לדבר איתו ולבקש שהביקורים יהיו בשעות וימים קבועים אבל התשובה היא שהוא לא מסוגל לזה, ניסיתי להסביר כמה קשה לילדה אבל הוא לא מבין מה הבעיה.

 

המצב הנוכחי מקשה עליי מאוד, אני נמצאת תמיד בלחץ בדאגה ובמחשבות לגבי שלום הילדה מהידיעה שהוא בסביבה ולא מרפה לרגע, ואני לא יודעת איך להתמודד עם זה ואיזה כלים לתת לילדה. חוץ מזה שעכשיו יש שמועות שהוא סוחר או משתמש בסמים.

 

 בברכה

נ.

 

תשובה:

שלום רב,

ענייני גרושין קשים הנם תמיד קשים, ורצוי לנקוט באסטרטגיה של לא להיות צודק, אלא חכם.

 

טוב להעזר בגורמי הרווחה ברשות, לנושא המצוקה שלך בעניין הפרת הפרטיות שלך. הם יכולים ליצור מגע עם גרושך, ולהביא להסכמות מסויימות, בתוך חוסר ההסכמה הכללית שביניכם.

 

ברור שהסדרת הביקורים של הילדה עם האב הינה הפרק המרכזי בקונפליקט, ולעניין הזה צריך להערך לא מזוית מבטך ששוללת את האב ומאויימת מאופיו, או מזוית מבט האב שרוצה להרגיש ראוי וזכאי למגע עם ילדיו, אלא מזוית מבט טובת הילדה ומשמעות ההורות של האב כלפיה. תוכלו לשם כך להעזר בגישור מטעם בית המשפט, בעמותת 'הורות שווה' או  בגורמים טיפוליים מסייעים פרטיים

 

כל טוב,

 

ד"ר יוסי אברהם

 

והערת המערכת: גם עמותת "גרנית" למען האישה המתגרשת מציעה את עזרתה במיקרים כאלה.


ד"ר יוסי אברהם הנו פסיכולוג חברתי ותעסוקתי מומחה - מייעץ  בתחומי הזוגיות והמיניות, המשפחה, ההסתגלות החברתית והקריירה -  ויענה ללא תשלום על שאלות במייל. מפגשי יעוץ (יש הסדר מוזל לחברי  'כללית מושלם') מתקיימים בת"א, פרדס חנה, חיפה וכרמיאל . טל:  04-6230937

אפשר גם ליצור קשר דרך האתר.
 

יש לך בעיה? שילחי מייל לד"ר יוסי אברהם, ותקבלי עצה דרך האתר בעילום שם.

 

________________________________________________________