ביבר הזכוכית

מאת: המערכת

 

אמנות:

 החיים בגובה מטר שלושים

אפשר היה לראות הכל

 אימהות ואמנות - עליזה אורבך

האישה שאהבה יותר מדי

ורושקה - האלילה הבלתי נראית

אולי תכתבי כרגע שיר ישר?

עוד:

לייף סטייל

"אין חדש תחת השמש"

אחותי וירג'יניה

לכל סיר יש מכסה!

גפילטע יפני

הנחיות להמשך טיפול

טסטוסטרון

להוריד את הפיוזים

דרכים להרפייה

נשים מצליחות מתמודדות עם

 לחצים

 

 ארכיון מאמרים

  בריאות

 כל הטיפים

  סגנון חיים

  יעוץ

  כיתבי לנו

 

ביבר הזכוכית – דרמה משפחתית מאת טנסי וויליאמס בקאמרי החדש

שחקנים:  ג'יטה מונטה, מיכה סלקטר, יפתח קליין, אולה שצ'ור. מוסיקה: אלדד לידור, תרגום ובימוי: מיכה לבינסון

 

כבר היה מישהו שאמר, שהמשפחה היא המקום שבו נעשים הפשעים הכי גדולים, וזה לא היה דיקנס. כך או כך, "ביבר הזכוכית" הוא מחזה על אנשים, על אהבות  ועל תחושה אמיתית של תקיעות ואכזבה. חלק מהאנשים מחפשים מוצא בריגושים זולים, וחלק משקיעים את כל כולם בויטרינות המכילות פרטי זכוכית קטנטנים וזוהרים, שמזכירים את מה שהיה, או מה שהיה יכול להיות. כי כמו שנאמר בהצגה : להתאכזב זה דבר אחד, אבל לאבד תקווה זה דבר אחר לגמרי"

 

טנסי וויליאמס התפרסם לא מעט בזכות "חשמלית ושמה תשוקה" שעובד לסרט הוליוודי מצליח בכיכובו של מרלון ברנדו ומרלין מונרו אבל "ביבר הזכוכית" הנחיל גם הוא הצלחה עצומה וסימן את תחילתה של קריירה מפוארת. ארתור מילר וטנסי וויליאמס נחשבו לגדולי המחזאים האמריקאים במאה העשרים. "ביבר הזכוכית" היא אחת הקלאסיקות האמריקאיות המובהקות.

 

המחזה מתרחש בסיינט לואיס בשנות השלושים בשלהי תקופת השפל בארצות הברית. ההצגה היא כמעט אוטוביוגרפית, המתארת את התפוררותו ההדרגתי של משולש משפחתי, משולש שהעסיק את וויליאמס לאורך כל חייו : אם שתלטנית ודאגנית שחרדה לגורל ילדיה ובמיוחד לבתה, בורחת תדיר אל זכרונות נעוריה הזוהרים במרחבי אצולת הדרום, לורה, הבת, מכונסת בתוך עולם שיצרה לעצמה, עולם שכולו מיניאטורות זכוכית של בעלי חיים שקופים ושבירים. טום, האח, שעליו מוטל עול הפרנסה, עובד במפעל ליצור נעליים, מחפש ריגושים בקולנוע ובסימטאות העיר. המחזה בודק מה קורה כאשר טום, אחיה של לורה, מכיר לה מחזר צעיר, חבר לעבודה ואהבת ילדות ישנה שלה.

 

המלצה : מחזה מרגש, לפעמים לא קל. משחק מצוין של מיכה סלקטר ואולה שצ'ור, (זוג מאוהב בחיים האמיתיים). ג'טה מונטה משכנעת בדמות האם השתלטנית. בילוי עם מחשבה.

 

 שילחי תגובה                                          מעניין? שילחי לחברה

   
__________________________________________________