פנים עצמי

תערוכה בגלריה "על האגם"

 

מאת: מערכת האתר

עוד אמנות:

החיים בזכות...

טניה פרמינגר

פרוייקט רשת

אישה מן הסרטים

צילומי משפחות

תצ"א עזה - רגע לפני

ביבר הזכוכית 

החיים בגובה מטר שלושים

אפשר היה לראות הכל

 אימהות ואמנות - עליזה אורבך

האישה שאהבה יותר מדי

ורושקה - האלילה הבלתי נראית

אולי תכתבי כרגע שיר ישר?

עוד:

לייף סטייל

"אין חדש תחת השמש"

אחותי וירג'יניה

לכל סיר יש מכסה!

גפילטע יפני

הנחיות להמשך טיפול

טסטוסטרון

להוריד את הפיוזים

דרכים להרפייה

נשים מצליחות מתמודדות עם

 לחצים

 

 ארכיון מאמרים

  בריאות

 כל הטיפים

  סגנון חיים

  יעוץ

  כיתבי לנו

 

פנים עצמי

יהודית אנגלרד- ציירת

דניאלה אמנט- פסלת

- 1.7.06 15.7.06

פתיחה חגיגית: מוצ"ש  1.7.06 בשעה 20:30

במעמד ראש העיר מר נחום חופרי

סגנית ראש העיר גב' רונית וינטראוב

אוצרת - ענת ניצן

 

על האמניות:

יהודית אנגלרד -עצמה ואסתטיקה נפרסים על בדים, מבטאים את התחושות הפנימיות של הציירת.

בשילובים קונטרסטים מחד והרמוניים מאידך, נקשרים אלמנטים אורבאניים דמיוניים בהרמוניה ארכיטקטונית, ביטוי של הלך הרוח שהתרחש במקום ובזמן מסוים.

הוויזואליה נפרסת כשרשרת של סצנות הנבנות אחת מתוך השנייה בתנועות אקספרסיביות ,שפע צבעוני היוצר מחבר של עולם דימויים עשיר וקומפוזיציות ייחודיות .

 

 עבודותיה נוגעות במגוון נושאים המתקבלים מגירויים אסוציאטיביים, נלכדים בסימן מיקרי ראשוני, כמו גוון או צורה הנקשר לזיכרון ילדות או אחר. מפגש עם החוויה מחולל אינסטינקטיבית התעוררות תמהיל של היגיון ואינטואיציה המתגבש לכדי ארגון מופלא של האור. עבודותיה הינן חיפוש בלתי נלאה אחר פיתרון עד למציאתו לשביעות רצונה, בה בעת מתפתח תהליך התואם את כוונותיה ומאפשר לה שליטה בדימוי, כך מציפה תחושה חבויה וכלואה המקבלת נוכחות וזהות אינדיווידואלית, המתורגמת לקומפוזיציות ייחודיות ושלובי צבע קונטרסטים המאפיינים את יצירותיה.

 

על אף מודעותה לאפסות האדם מול כוחות-על, נחישותה למצב את הוויתה משליך על סגנונה, מבנה העבודות מורכב ומצביע על נפתולי חשיבה, מתקשרת עם דימויים פנימיים ואובייקטים שהאני אימץ לעצמו, האיסוף פירוק ובניה מחדש, הם מרכיבים מובילים ביצירותיה.

 

יהודית היא אמנית אינטואיטיבית טוטאלית, נסחפת לתהליך חוויתי עמלני. בעבודתה מוסרים חסמים המאפשרים לכח היצירה לזרום ולאסוף את רחשי הלב, זיכרונות, אהבות , ושאר סיפורי חיים. האינטנסיביות האמוציונאלית מהולה בחום רגשי, אמת פנימית, עוטפת את ההוויה בחבוק של אהבה.  

בחירת הצבע ספונטאנית, גוררת פעולה של המניע הרגשי בדינאמיקה קצבית, מציגה בבואה אוטנטית של רגשות, חשיפה המקרבת את הצופה להזדהות חווייתית.

 

דניאלה אמנט פסלת בעלת יכולות וירטואוזיות, שפתה האמנותית מתפרסת לכיוונים שונים פיגוראטיביים, קלאסיים ומופשטים.  בתערוכה הנוכחית, צורת הביצה מקבלת משמעות מיסטית -קוסמית, צורתה המושלמת חובקת בתוכה חיים, בריאה, גלוי ובתוכו הסמוי, צורה שהייתה ועודה גיאומטריה מושלמת, חומר רעיוני, וצורני שהעסיק אמנים רבים.

 

הפיסול הינו התחקות אחר מעשה הבריאה, כל חומר יסוד ניתן לעצב ליצירה, כדי להגיע אליה בחרה הפסלת, לצאת מתוך צורה מושלמת לחרוג מעבר לצורה אל גבולות הלא נודע, להתעמת ולהגמיש את הקליפה.

 

דניאלה בונה אסוציאציות הגוררות לדיאלוג עם החומר ועם עצמה המובילות לתובנות רוחניות, מעין פעולה של יציאה וכניסה לתוך התחושות והחומר.

 

תהליך היצירה מלווה חידוד, זיכוך וחזרה למקור המעובד, כך נרקמת היצירה, שוזרת את  הלא מודע למהות ארצית, מכאן שוב יוצאת לחיפוש חדש וכך חוזר חלילה, מחזוריות חיים מתגלגלת.

 

בתהליך, הרהוריה מונחלים אל תוך החומר, פסליה עטופים ברכות דוממת וזורמת על גופה של הצורה האליפטית. הצורה נטמעת לתוך המקור, אלא שהפעם מתוך חותם ידה נוצרת שפה המקרבת למהות הדברים ומזמנת את הצופה לחויות אסתטיות חושניות ורגשיות.

 

שעות הביקור: ראשון-חמישי  10:00 - 14:00  17:00 - 22:00

שישי: 15:00-10:00  שבת    10:00 –  22:00 

גלריה "על האגם" דרך הפארק 10  רעננה.

.

 

 שילחי תגובה                                          מעניין? שילחי לחברה

   

_____________________________________________