ספרים מומלצים ע"י "הדרך למעלה"

 

חזרה לרשימת הספרים המומלצים

עוד מאת נחמה פרקש:

"בליינד דייט", סידרה הומוריסטית

מיומנה של תחקירנית טלויזיה

עוד ב"הדרך למעלה:

הבריאות שלך

סגנון חיים

עבודה וקידום

הכסף שלך

העסק שלך

תרומת הטיפול הפמיניסטי

חתולה על גג פח לוהט

פרפרים

כבוד עצמי

 

     המדריך לאשה המושכת, מאת : נרי לבנה,  בהוצאת עם עובד

 בואו נקצר את התהליך. במקום שאני אספר לכן במאתיים מילים או אפילו בחמש מאות עד כמה הספר החדש של נרי לבנה "המדריך לאשה המושכת" הוא ספר-מסט-אוי-ואבוי- אם-לא-תקנו בכל ארון ספרים של אשה שמכבדת את עצמה גופה ונפשה, פשוט רכשו עכשיו. זה יהיה קשה קצת, לאור העובדה שהמהדורה הראשונה אזלה ביומיים הראשונים אבל זה בסדר, המדפים בסטמצקי שוב מלאים.  אזהרה: מדי פעם תרטיט אתכם התפרצות צחוק עזה שתאיים עליכם בהתפתחות של בכי אבל אל חשש, היא תעבור ועד שיגמר הספר תרגישו כאילו סוף סוף, בפעם הראשונה בימי חייכם, מישהו מבין אתכם, מישהו קלט, מישהו אוהב אתכם ולמישהו הזה קוראים נרי לבנה.

 

את נרי לבנה אני מכירה בערך חודש ושתי דקות וכבר מבינה שעל ההכרות הזו אי אפשר לעבור בשתיקה. אשה שכולה הבטחה שמתממשת מידי רגע, יום ביומו. כשהתחלתי לקרוא את הספר, התעצבנתי קצת. איך יכול להיות שאנחנו, נשים שבורות לב, חרדתיות ושורדות מזה שנים, לא קיבלנו התייחסות ספרותית מכובדת עד היום ?מצד שני, טוב מאוחר מאשר אף פעם לא. לא ?

 

הספר הזה הוא עלי ועל הכספומט שלי, עלי ועל הבגדים שלי, עלי ועל הגברים שלי, ומעל לכל – עלי ועל הלב שלי, שכנראה לא יפסיק אף פעם לחפש ניחומים בתכשיטים, בעוגות קרם-שניט תוצרת בודפשט ובגברים דפוקים במיוחד (זהירות, ההשפעה שלהם עוברת מהר מדי). זה לא ספר על המטורפות האלו שלא יכולות להפסיק לגהץ את הכרטיס, זה ספר עלינו, המטורפות שלא יכולות להפסיק לגהץ את הכרטיס.

 

נרי לבנה היא אשה מצחיקה ואינטליגנטית והספר שלה הוא בבואה נהדרת על המצב הטיפשי-הנפלא-המסוכן ומעל לכל, חסר הסיכוי, של כל בחורה שנכנסה אי פעם לסופרפארם במטרה לקנות חבילה טמפונים ויצאה עם סט איפור חדש לסתיו, שעון חדש ועשרים ואחת סוגים של קרם לשיער. כל מי שחושבת שהיא לא כזו, מצידי שתתפגר. היא משקרת לא רק לנו, אלא בעיקר לעצמה ואם לומר את האמת, נשים שמרגישות שהן "שקולות" ו"מכלכלות" את צעדיהן הכלכליים ב"חכמה ובקור רוח" לא שוות את ההתייחסות שלי. הן בטח רזות ובלונדיניות ויש להן אבא עשיר או בעל מולטי מליונר, כי רק אנשים עשירים יכולים להגיד את המשפט "כסף זה לא הדבר הכי חשוב בחיים" מבלי שיתפתח אצלם באותו הרגע ממש סוג של אולקוס.

 

במקום להיכנס לפרטים הקטנים של הספר הנפלא הזה, מניפסט נשי אמיתי מצחיק וקורע לב, במקום להרגיש גועל נפש אחרי כל ביס מיותר או שקית אחת יותר מדי, פשוט תקראו וקבלו את החיבוק הזה באהבה. הוא יעזור לכם, במיוחד בדרך הבאה ומלאת הפחדים לכיוון הכספומט.

 

כתבה: נחמה פרקש

 

חזרה לרשימת הספרים

 

___________________________________________________