ספרים מומלצים ע"י "הדרך למעלה"

 

חזרה לרשימת הספרים המומלצים

עוד ב"הדרך למעלה:

פוליטיקה של שכול

הבריאות שלך

סגנון חיים

עבודה וקידום

הכסף שלך

העסק שלך

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

     לחיות את ההסטוריה, מאת הילארי רודהאם קלינטון, תרגום: ליאורה כרמלי, בהוצאת אור-עם

בתחילת מרץ (2004) ראה אור בהוצאת "אור-עם" סיפרה של הילרי רודהאם קלינטון "לחיות את ההיסטוריה". הספר שיצא בארה"ב בהוצאת "סיימון ושוסטר" נרכש ע"י 35 הוצאות ונמכר ב-2,250,000 עותקים ברחבי העולם בנוסף למכירה של 1,200,00 עותקים בכריכה קשה בארה"ב.

 

הילרי רודהאם קלינטון מוכרת למאות מיליוני אנשים ברחבי העולם. אך רק מעטים מעבר לחברים קרובים ומשפחה שמעו על "מסע" חייה יוצא הדופן. היא כותבת בגילוי לב, הומור ובלהט רגשות על ילדותה בפרבר של מעמד הביניים בשנות ה-50, על חייה  כסטודנטית פעילה ומאוחר יותר כגברת הראשונה השנוייה במחלוקת. לחיות את ההיסטוריה הוא סיפור חייה וחשיפתם במשך תקופת מגוריה בבית הלבן. זהו גם סיפור חייה לצידו של ביל קלינטון, 30 שנים מרתקות של  אהבה ופוליטיקה ששרדו את הבגידה האישית, את החקירות הקשות ואת החיים תחת עינו הבוחנת והמבקרת של הציבור.

 

הילרי רודהאם קלינטון חיה בעידן בו אמריקה עברה שינויים חברתיים ופוליטיים משמעותיים.  כמו נשים רבות בנות דורה היא חיה בתקופה בה היו לה אפשרויות בחירה והזדמנויות שלא היו מנת חלקן של אימה או סבתה. היא פילסה את דרכה בדרך לא סלולה – מגיבה לשינויי התקופה וקשובה למצפן הפנימי שלה – והפכה לסמל לחלק מהנשים ואות אזהרה לחלק אחר. רעיה, אם, עורכת דין, סניגורית ודמות בינלאומית, היא חיה בתקופה שאמריקה ידעה את המלחמות הפוליטיות הגדולות שלה מווטרגייט ועד לווייטווטר.

 

היא הגברת הראשונה היחידה שלקחה חלק פעיל ובעל משמעות בגיבוש ועיצוב החקיקה הנוגעת לחיי הפנים, הילרי רודהאם קלינטון פעלה ללא לאות בכל רחבי ארה"ב לקדם את חוק ביטוח הבריאות, להרחיב את מתן ההזדמנויות הכלכליות והחינוכיות, לקדם את צרכיהם של ילדים ומשפחותיהם ופעלה ברחבי העולם למען זכויות הנשים, זכויות האדם והדמוקרטיה. היא הגדירה מחדש את מעמדה של הגברת הראשונה ועזרה להציל את מוסד הנשיאות מהדחה לא חוקתית של הנשיא מתוך מניעים פוליטיים. אינטימי, רב עוצמה ומלא השראה, הספר לחיות את ההיסטוריה אוצר בתוכו את תמצית דמותה וחייה של אחת הנשים הנדירות של זמננו ואת התהליך המאתגר אותו עברה כדי להשמיע את קולה – כאישה וכדמות פוליטית העשויה ללא חת.

 

הילרי רודהאם קלינטון נבחרה כסנאטורית מטעם מדינת ניו יורק בשנת 2000 והיא מחברת הספרים:An Invitation to the White House: At Home with History; Dear Socks, Dear Buddy:Kids Letters to the First Pets,

It Takes a Village: And Other Lessons Children Teach Us. (יצא בעברית בהוצאת אור-עם).

 

מספר עמודים: 507

מחיר: 119 ש"ח

 

משבחי הביקורת:

 הילרי קלינטון כתבה באופן מפתיע ספר שובה לב ומשכנע. היא מספקת לנו חומר מציצני רב על הנעשה בחדרי חדרים בבית הלבן ופרטים מעוררי ענין וסקרנות על תפקידה כמעצבת מדיניות מוסד הנשיאות.

Ronald Brownstein, Los Angeles Times

  

"לחיות את ההסטוריה" הוא לא חיים ולא היסטוריה. אבל בדומה לאישיותה של הילרי רודהאם קלינטון כך גם הספר כתוב בנחישות, והוא תופעה שאי אפשר להתעלם ממנה וקשה להסביר אותה.

 The New York Times,Maureen Dowd

  

"לחיות את ההיסטוריה" כתוב בצורה שקולה ומיושבת, חשבון נפש של דמות מפתח  שחיה בתקופה שהיא מהסוערות ביותר מבחינה פוליטית. זהו מסמך תעודי חשוב.

Tom Walker, The Denver Post

  

הדבר היחיד שיש לשאול לגבי כל ספר, הוא: האם הוא שווה קריאה? ובמקרה של הספר "לחיות את ההיסטוריה" התשובה היא כן... הקוראים יתקשו להתעלם מהחן שלה וממורכבות השילוב של ביטחון עצמי וחוסר ביטחון שמן הסתם מכביד על כולנו.

Kansas City Star

 

...בין שאתה אוהב או שונא את הילרי, הסיפור שלה הוא רלוונטי כאן ועכשו. היא אולי לא כותבת כמו טוני מוריסון, אבל עד כה הצליחה לשכנע יותר מ-600,000 אנשים להצביע עבורה ב-2008.

Hilary Hammell ,2003 Yale Review of Books

  

הספר של הילרי הוא אותנטי, כנה ויותר מכך תרומה רבת ערך להיסטוריה.

 Sidney Blumenthal מחבר הספרים "מלחמותיו של קלינטון" ו"המורשת של ריגן"

 

חזרה לרשימת הספרים         שילחי לחברה                           כיתבי אלינו

_________________________________________________