ספרים מומלצים ע"י "הדרך למעלה"

 

חזרה לרשימת הספרים המומלצים

עוד ב"הדרך למעלה:

פוליטיקה של שכול

הבריאות שלך

סגנון חיים

עבודה וקידום

הכסף שלך

העסק שלך

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

    "קשורים לעד" – המדריך לדיני משפחה, מאת עו"ד אילת גולן-תבורי, בהוצאת ידיעות אחרונות

 

ביום ששי האחרון, ישבנו שלוש חברות קרובות, בביתה של אורית, מנסות לנחם אותה. אורית לא הפסיקה לבכות. שבוע קודם לכן הודיע לה ח., בעלה, שהוא החליט לעזוב את הבית. ואמנם, לא חלפו יומיים וח. הנמרץ לקח מזוודה ועבר לגור במלון. מיד התגייסנו אנחנו, החברות הטובות, והגענו לשבת איתה ולהחזיק לה את היד.

  

הגדילה לעשות אלומה, שהביאה את את ספרה החדש של עוה"ד אילת גולן-תבורי  - "קשורים לעד" מדריך לדיני משפחה, שיצא בהוצאת "ידיעות אחרונות".  הספר מתאר, באמצעות סיפורים אנושיים מהחיים, כיצד להתמודד,  ברמה האישית והמשפטית, בתחומים הנוגעים בחיי כל  אחת ואחד מאיתנו, והקשורים לחיי המשפחה שלנו (המצומצמת או המורחבת).

  

מה לעשות כאשר בעלך הודיע לך שהוא עוזב את הבית? האם תגשי לבית המשפט למשפחה, או שמא כדאי לך לגשת לבית הדין הרבני ולבקש שלום בית?  ואם יש לכם ילדים, מי קובע מה יהיה גובה סכום המזונות, וכיצד מחשבים את הסכום המדויק. ומה בנוגע למשמורת על הילדים ולהסדרי הראייה?

  

הספר "קשורים לעד", שמאגד בתוכו כתבות שפירסמה המחברת, עו"ד אילת גולן-תבורי, בכתב העת "לאשה" במשך מספר שנים, מסביר בלשון קריאה וקולחת, כיצד להתמודד עם קשיים בתחום האישי ביותר: היחסי הזוגיות שלנו, בנישואים, בגירושים, ביחסי ההורות – עם ילדינו, עם הורינו, ואף עם סבינו. כן, יש פרק שלם שמוקדש לסבא ולסבתא, ברגעים לא פשוטים אלה. 

 

כמו כן דן הספר "קשורים לעד" במגוון  רחב של נושאים: ידועים בציבור, אמהות חד-הוריות. עוה"ד גולן-תבורי לא נרתעה אף מלעסוק בנושאים רגישים ביותר, אשר בדרך כלל 'לא נעים' לדבר עליהם:  מריבות בין הורים לילדיהם על רקע כתיבת צוואה, ואף עימותים בין אחים בשל מלחמות ירושה.

  

המחברת, עו"ד אילת גולן-תבורי, היא בעלת משרד עורכי דין, המתמחה בדיני משפחה ובזכויות אדם, וכותבת בנושאים אלה בכתב העת "לאשה". כן עו"ד גולן-תבורי יוזמת ומעורבת בפעילות לקידום דיני המשפחה וזכויות האדם בישראל,  מגשרת, חברה בועדות בלשכת עורכי הדין, יועצת משפטית בעבר של האגודה לטיפול במשפחה, ובארגוני נשים שונים.

  

עבור אורית, הספר "קשורים לעד" יצא לאור בדיוק בזמן. היא החלה לעיין בו כבר בזמן שהיינו אצלה, ולאחר מכן סיפרה לנו שלא הניחה אותו מידה כל אותו הערב, ובערבים שלאחריו, עד שסיימה לקרוא אותו.  הספר עזר לה לראות את מצבה בבהירות רבה יותר, להבין מהן האפשרויות המשפטיות העומדות בפניה, וללמוד כיצד תוכל להתמודד עם המצב שנכפה עליה במפתיע. 

 

אין ספק שגם מי שכבר סיימה את המסלול המפרך תמצא בספר עזר רב (כך למשל – איך בכל זאת אפשר לגבות את המזונות מסרבני התשלום ... ). 

 

בסוף הספר "קשורים לעד" יש מגוון של שאלות ותשובות, המלמדות מנסיונם של אחרים, וכן עצות טובות.

  

כך למשל, כיצד לבחור עורך דין  (בע' 202) -  "בואו לפגישה הראשונה עם חבר או חברה. בפגישה הראשונה אצל עורך הדין, אתם נבוכים, מבולבלים ונרגשים. לכן, כדאי שתקחו אתכם אדם נוסף שנמצא בסוד העניין, שיוכל להתרשם -  האם עורך הדין מעורר תחושה נוחה? האם אפשר לסמוך עליו? האם אפשר יהיה לספר לו דברים אינטימיים?"  עצה חשובה מאד, ללא ספק.

  

לסיכום, מהניסיון של אורית, מדובר בספר חובה לכל מי שמתמודדת עם מצב דומה, ולכל מי שרוצה להעניק מתנה אמיתית ומסייעת לחברה.

 

 חזרה לרשימת הספרים         שילחי לחברה                         כיתבי אלינו

_________________________________________________