ספרים מומלצים ע"י "הדרך למעלה"

 

חזרה לרשימת הספרים המומלצים

עוד ב"הדרך למעלה:

פוליטיקה של שכול

הבריאות שלך

סגנון חיים

עבודה וקידום

הכסף שלך

העסק שלך

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

   האישה הדרוזית מאת ד"ר ג'נאן פראג'-פלאח, הוצ' ברקאי ספרים

 

ספר זה הנו הראשון מסוגו לא רק בארץ אלא בעולם כולו, משום שהוא  דן במעמדה של האישה הדרוזית בחברה, בדת ובהלכה הדרוזית.  היה קושי רב באיסוף החומר התיאורטי משתי סיבות עיקריות:
א. חלק מהמאמרים והספרים נכתבו בסוריה ובלבנון ונדרש מאמץ אדיר להשגת חומר זה. ב. הדת הדרוזית הינה סודית ואי אפשר להשיג או להפיץ חומרים רבים.

 

מבין פרקי הספר: מבוא על הדרוזים מבחינה הסטורית, האשה בדת בחברה בדין ובחוק המעמד האישי הדרוזי, תנועות פימיניסטיות בארץ ובעולם, האשה בפוליטיקה, האישה והחינוך – הנשים המשכילות, מערכת החינוך ואפילו האשה בסיפורי פולקלור דרוזיים, מעמד האשה בקרב בני הנוער. מעמד האשה הדרוזית ברמת הגולן בין העבר הסורי להווה הישראלי, חוק המעמד האישי הדרוזי (בערבית ובעברית), האשה בחוק הישראלי, תכנית הלימודים "המורשת הדרוזית".


ד"ר ג'נאן פראג'-פלאח הינה הדרוזית הראשונה שקבלה את התואר דוקטור (לא ברפואה) בישראל. היא מכהנת כראש החוג לעברית במכללה הערבית האקדמית בחיפה, כמו כן היא מרצה באוניברסיטת חיפה, היא פעילה בתחום מעמד האישה ורב קיום. היא בתו של השופט בדימוס-פארס פלאח שהוא השופט הדרוזי הראשון בארץ, כמו כן היא בתה של סלמה פלאח שהייתה המנהלת הדרוזית הראשונה בארץ. היא נשואה לעורך דין איאד פראג' ואמא של סאפי וראזי. היא תרגמה וחיברה מספר ספרי ילדים.  

 

הוצאת ברקאי ספרים, 580-208, כריכה רכה, 225 עמודים.

 

הפצה מרכזית לחנויות ולספריות: "בית עלים". ניתן לרכוש את הספר בכל חנויות הספרים (כולל סטימצקי וצומת ספרים). 

  
 

מחיר מיוחד לרוכשים ישירות מההוצאה. מרכז הזמנות (24 שעות): 03-9569215  *  www.bookshop.co.il

 

 

 חזרה לרשימת הספרים         שילחי לחברה                         כיתבי אלינו

_________________________________________________