ספרים מומלצים ע"י "הדרך למעלה"

מאת: צוות הדרך למעלה

 

חזרה לרשימת הספרים המומלצים

 

עוד ב"הדרך למעלה:

פוליטיקה של שכול

הבריאות שלך

סגנון חיים

עבודה וקידום

הכסף שלך

העסק שלך

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

   "נשיות", מאת אירית רושין, בהוצ'  אירית רושין.

הספר נשיות הוא אוסף של מאמרים, שנכתבו על ידי במהלך כעשר שנות חקירת הנשיות לעומקה. המאמרים קובצו לחמש קבוצות:  תחיית הנשיות, המיניות הנשית, חשיבה נשית, הנפש הנשית, הגוף הנשי - והם לוקחים את הקורא אט, אט מן המציאות החיצונית, היומיומית, אל שורשי הסיבות למצבה הנחות של האישה בעולמנו, ולמצב הכאוטי-רגשי של החברה כולה - שורשים המצויים בתחתית עולם הלא-מודע האנושי. 

 

הספר מבדיל בין האישה לבין הנשיות. האישה (במערב), זכתה לזכויות, אך הנשיות נשארה כלואה, לא מבוטאת ולא מוכרת. האישה רכשה כלים להתמודדות בעולם החברתי הקיים, מבלי להביא את איכויותיה הייחודיות – אותן היא השאירה מודחקות בתוכה, ומוכחשות על ידה.

 

הספר מוכיח שהסיבה הראשונית לאלימות בעולמנו, מקורה בהתכחשות לנשיות, מכיוון שחוסר ביטויו של המרכיב הנשי בעולם יוצר חברה ה"עומדת על רגל אחת" ומתפקדת מתוך חוסר איזון משווע.

 

כתוצאה מכך שהנשיות מודחקת, שני בני המין האנושי אינם ממומשים. הנשיות היא מרכיב בסיסי הקיים אצל שני המינים, ובהיעדרה, שני בני המין האנושי מסורסים, אינם מכירים את עצמם האמיתי ורחוקים מלגעת באושר.

 

הספר אינו מאשים את הגברים במצב החברתי המעוות שנתהווה לפני אלפי שנים, אלא רואה אף אותם כקורבנות של המצב. הגברים "תפשו" עמדה יותר נוחה מזו של הנשים, וניצלו את עמדתם היטב – אך הם לא היו אלו שיצרו את חוסר האיזון מראשיתו. לעומת זאת, מוכיח הספר, כי הדתות חיזקו את עמדתו העליונה של הגבר ותרמו להעצמת העיוות. יתרה מכך, הן חסמו את האדם מלפקוח את עיניו ולחפש מוצא מן הסבל שנגרם לו, בעקבות חוסר ביטויה של הנשיות.

 

הספר סוקר את הפוטנציאל הנשי ואת האפשרויות שהוא טומן בחובו. הוא מזמין את הקורא להתבונן בנשיות מעמדה אוהדת, מבלי לפחד ממנה, או לבוז לה – למרות, שהיא מכילה בתוכה אלמנטים, אותם חונכנו לשנוא. הספר מצייר בצבעים עזים את העולם הנפשי המורכב של האישה, מבלי להסתיר את כאביה או את "טירופה". הוא מראה באומץ כיצד מערכת היחסים הקשה, שבין הבת לאימה, יוצרת את הבסיס למבנה המעוות של החברה כולה.

 

הספר מפיל את המחיצות שבין עולם המציאות, לבין עולם הצללים של הנפש ועולם האורות של הנשמה, ומנסה לגלות כיצד אלו מושפעים זה מזה, ומשפיעים זה על זה, אצל כל אחד מאיתנו בני החברה המודרנית-חופשית של המאה ה- 21. הוא זורם מעובדות מדעיות לאגדות ילדים, מן התנ"ך למיתולוגיה היוונית, מעולם הטיפול הנפשי לחיי היומיום - בכתיבה חופשית חווייתית.

  

 

אירית רושין, אמנית ומורה רוחנית מהוותיקות והמובילות בארץ, שהציבה את יסודות דרך החיים בדרך לאדם שלם, היא מפורצות הדרך בתחום המודעות הנשית. מאז פיתחה את השיטה הטיפולית מודעות עצמית באמצעות הגוף, בשנת 1986, הכשירה מטפלים ומנחי קבוצות, הפועלים ברחבי הארץ. פרסמה ספרים ומאמרים רבים, המהווים חומר לימוד בבתי-הספר לרפואת הגוף והנפש. בימים אלו יוצא לאור סרטה ברוך שבראני אש-ה' העוסק במסע מרתק של גילוי הנשיות. 

 

בימים אלה ניתן להשיג את הספר בהוצאה, בטלפון -09-7662177

 

 חזרה לרשימת הספרים         שילחי לחברה                         כיתבי אלינו

__________________________________________