ספרים מומלצים ע"י "הדרך למעלה"

חזרה לרשימת הספרים המומלצים

 

עוד ב"הדרך למעלה:

פוליטיקה של שכול

הבריאות שלך

סגנון חיים

עבודה וקידום

הכסף שלך

העסק שלך

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

  "מים בוערים באמזונס", מאת בילי טרובתי, הוצאת צבעונים 

בשנת 1976 יוצאת מילי, צעירה אילתית בת עשרים ושלוש בחודש החמישי להריונה, לחפש יהלומים בלב הג'ונגל של האמזונס, המכונה 'הגיהינום הירוק'. נלווים אליה בן זוגה וחבורת צעירים תימהונים. את בנה קים היא יולדת במעבה הג'ונגל על מיטה מוכתמת בדמה ובשערותיה של יולדת אחרת. המסע הרצוף תלאות והרה סכנות חושף לפני הקורא נפתולי נפש וסודות אפלים של אישה צעירה חופשייה, עצמאית ומורדת. העלילה המתרחשת בנופי האמזונס המאיימים, במפרץ קסום בדהב, באילת שטופת השמש ובאמסטרדם הערפלית - ומגלה עולמות של ילידים, מולטים, סוחרי סמים, דייגים, כרישים, אם ותינוקה שבכל רגע נשקפת סכנה לחייהם.

זה ספר גלוי וחושפני, מסעיר ומעורר מחשבות החודר לנבכי הנפש ומתאר את החיים בלי התייפיפות.

 

מה שרציתם לדעת על בילי

הוריה קראו לה בלה והיא שינתה את שמה לבילי משום שהעדיפה להיות בן. היא מדריכת צלילה, דייגת, סקיפרית וטבחית. נשואה לז'רום ואם לקים (30), דמיאן (23) וריף (16). גדלה בקיבוץ חניתה ובגיל שש כתבה שירה לירית. נתלשה מן הקיבוץ והגיעה לעיירת העולים קרית גת. בגלל אופייה המרדני נשלחה לכפר הנוער הדסים והייתה שם "מנהיגה שלילית". נזרקה הביתה אחרי שארגנה את חבריה לסחוב אבטיחים. את שנת לימודיה האחרונה בתיכון עשתה בשדה בוקר. בצבא הייתה פקידת מח"ט בבלוזה. למדה שנתיים באוניברסיטה העברית בירושלים אך נטשה וירדה לסיני. גרה בבקתת דייגים בדהב. כשתחנת הדיג נסגרה עברה לאילת, שם פגשה את ארקה החיפאי ההרפתקן והרתה לו. עם ארקה ועוד כמה תימהונים נסעה לברזיל לחפש יהלומים באמזונס. בברזיל נולד בנה קים והוא כמעט מת מתלאות ומזיהומים.

היא שבה ארצה בלי יהלומים, בלי ארקה ועם קים. ארקה קרא לה להצטרף אליו לאמסטרדם, והיא נסעה לשם ואחר כך ברחה בחזרה לאילת. עם ז'רום, מדריך הצלילה הצרפתי, הגשימה חלום משותף לקנות יכטה. היכטה הייתה ביתם ומקור פרנסתם של בילי וז'רום. בילי נישאה לז'רום מטעמים טכניים. כמה פעמים הפליגו ביכטה להוריו של ז'רום בצרפת ולמסעות בים התיכון. דמיאן נולד בצרפת, כשהגיעו לשם ביכטה. ה"לול" של דמיין היה תא מסורג ביכטה. הם התפרנסו מהפלגות אבל לא אהבו את הנוסעים שעטו על "ביתם". לכן מכרו את היכטה והתיישבו על קרקע אילת. בין הפלגה להפלגה נולד ריף.

בעלת תעודת סקיפר בין-לאומית, עבדה כנהגת של סירות מפרש, כטבחית וכמדריכת צלילה בריף הדולפינים. עוסקת באסטרולוגיה וקוראת בקלפים.

קים ודמיין וריף הם גולשי גלים מקצוענים. גם בילי גולשת. ריף גדל בריף הדולפינים והיה סובב שם ימים ארוכים כשבילי הדריכה צוללים. הבית של בילי וז'רום הוא עבודת יד של ג'רום (שודרה תכנית בערוץ 8).

בכל שנה בילי יוצאת לטיול טרקים בתאילנד או לטיול תרמילאים בדרום אמריקה. כל המשפחה דוברת עברית, צרפתית ואנגלית. קים חי היום בהוואי

דמיאן חי באילת, בצרפת ובאוסטרליה. ריף עומד להצטרף לקים בהוואי.

לז'רום נולדו עוד שני בנים תאומים.

 

הוצאת צבעונים

 

 חזרה לרשימת הספרים         שילחי לחברה                         כיתבי אלינו

__________________________________________