ספרים מומלצים ע"י "הדרך למעלה"

 

חזרה לרשימת הספרים המומלצים

 

עוד ב"הדרך למעלה:

פוליטיקה של שכול

הבריאות שלך

סגנון חיים

עבודה וקידום

הכסף שלך

העסק שלך

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

  "בארבע עיניים - ז'אן-פול סארטר וסימון דה בובואר חייהם, אהבתם ואהבותיהם" מאת הייזל רולי תרגמו לעברית: עפרה אביגד וטל ארצי. הוצ. כתר

 

בארבע עיניים הוא סיפור זוגיותם הייחודית של ז'אן-פול סארטר וסימון דה בובואר, צמד האינטלקטואלים המפורסם ביותר במאה העשרים.

מאז נפגשו ב-1929 ניהל הזוג האגדי מערכת יחסים פומבית ושערורייתית, שנמשכה 51 שנים.

 

סארטר, הפילוסוף האקזיסטנציאליסט, היה פתיין בלתי נלאה שפיצה על כיעורו בברק מילולי ובתמיכה כספית באהובותיו הצעירות.

בובואר, הסופרת הפמיניסטית היפה והכמהה לאהבה, ניהלה שלל רומנים עם בעלים בוגדניים, עם תלמידות מעריצות ועם אנשי רוח בולטים.

 

 ואף על פי כן, מסירותם ההדדית הייתה טוטלית; כל שדרשו זה מזו היה גילוי לב מוחלט.

 

על בסיס תחקיר מעמיק, ראיונות רבים ומאות מסמכים ומכתבים - שחלקם הגדול מתפרסם כאן לראשונה - בארבע עיניים מתעד משולשים רומנטיים וחילופי זוגות, תלות, סודות ושקרים. כל אלה משמשים כרקע לתיאור התפתחותם ופעילותם של בובואר וסארטר בתקופה סוערת ורבת אירועים, תקופה שכללה את הכיבוש הנאצי בצרפת, מלחמת אלג'יר, המלחמה הקרה, המהפכה הפמיניסטית, סירובו של סארטר לקבל את פרס נובל, מלחמת וייטנאם ומרד הסטודנטים בפריז.

 

השילוב הייחודי של האישי והפוליטי הופך את  הספר בארבע עיניים לדיוקן מרתק של שני אנשי רוח שלא היו חפים מפגמים, אבל היו מעורבים ומחויבים.

הייזל רולי היא עיתונאית, חוקרת וביוגרפית המתגוררת בניו יורק ובפריז. עבודת הדוקטורט שלה עסקה בדה בובואר ובאקזיסטנציאליזם. בארבע עיניים הוא ספרה השלישי.

 

 חזרה לרשימת הספרים         שילחי לחברה                   כיתבי אלינו

__________________________________________