ספרים מומלצים ע"י "הדרך למעלה"

 

חזרה לרשימת הספרים המומלצים

 

עוד ב"הדרך למעלה:

פוליטיקה של שכול

הבריאות שלך

סגנון חיים

עבודה וקידום

הכסף שלך

העסק שלך

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

  "מפה לשם - איך להפוך חלום למציאות" מאת: שמחה לוין, בהוצאת 'גוונים'.

  

להיפתח כמו ספיראלה \ חנה בית הלחמי

 

ספיראלה (נקראת גם שבלול, לוליין או עקומה חלזונית) היא קו עקום שיוצא מנקודה ומתרחק ממנה תוך כדי שהוא מסתובב סביבה.

 

שמחה לוין (מ.א), יועצת אסטרטגית , המכשירה מאמנים  ומנכ"לית של מכון כישורים-קישורים לאימון והדרכה, חושפת את המודל הספיראלי, המהווה בסיס לשיטתה הייחודית ללימודי אימון.

לוין, המעגנת את גישתה על המודל הספיראלי ועל 10 חוקי חיים, מכוונת את יעדיה עמוק וגבוה: כך תיצרי בחייך שינוי לתמיד!

 

לספיראלה יש אינרציה ברורה: היא מתחילה מגרעין קטן בגובה הקרקע והולכת ונפתחת ככל שהיא מגביהה-עוף. המבנה הספיראלי מאפשר לה נוכחות, עוצמת שאיבה, כושר תנועה בעולם.  דמיינו סופת הוריקן, למשל. אנחנו לא מערערים הרי על מיצובה, על עוצמתה, על היכולת הריבונית שלה לעשות מה שהיא רוצה. רק שבניגוד להוריקן, המודל של שמחה לוין משאיר אחריו כרי דשא ומרחבים פורחים. שמחה לוין מלמדת אותנו, בספרה החדש: "מפה לשם – איך להפוך חלום למציאות?", שהספיראלה היא השיטה, ולשיטה יש חוקים משלה: היא נעה תמיד ימינה, קדימה ולמעלה, במעגלים נפתחים. לכן נתמך המודל על עשרה חוקי חיים, שמתחילים ממיפוי (דעי מי את, באיזה עולם את חיה ומהם חוקי המשחק בעולם הזה), דרך לקיחת אחריות על השינוי, ועד לאימוץ עקרונות שחוזרים על עצמם בחיים ובמפה ההתנהגותית שלנו וכוחות עוצמתיים כמו תכלית לחיים וכוח הסליחה. התהליך מתנקז לשחרור האחיזה בישן וצמיחה למציאות חדשה וטובה יותר למתאמנת.

 

מה שונה בספר הזה?

"מפה לשם" הוא מפת דרכים נשית, מעגלית. בשונה ממתודולוגיות אחרות של אימון, הוא אינו מציב סדרת כלים קווית, היררכית – אלא מדבר מתוך ואל מפת החשיבה הנשית ההוליסטית: פנימה והחוצה, קדימה ובמעגל, עקרונות חיים משותפים שמתורגמים למציאות אישית, מציאות אישית שנפתחת אליהם בחזרה, רב מממדיות, בו-זמניות, הכרה עמוקה במורכבות האנושית על גווניה, באלמנטים הסותרים  לכאורה שבכל אחד ואחת מאיתנו. הספר הזה מכוון – כמו לימודי האימון במכון כישורים-קישורים וכמו המודל הספיראלי – לנשים וגברים כאחת. בכל אחד ואחת מאיתנו קיימים אלמנטים נשיים (מעגליים) וגבריים (קויים). רק ההתייחסות הספיראלית מעניקה מרחב קיום והכרה בכולם. ההכרה הזו היא הבסיס לצמיחה ושינוי.

שמחה לוין מתייחסת לאימון כאל מסע אישי. רגע לפני שאנו יוצאים למסע, היא מציידת אותנו ב"אני מאמין" שלה: את אדם שלם כבר עכשיו, התשובות והפתרונות נמצאים אצלך, רק את יודעת מה טוב עבורך, המסע האישי שלך הוא הבסיס לשינוי אישי ו/או להפיכתך למאמנת (ולכן הספר מהווה מתנה לחיים הן למי שיוצאות למסע אישי והן למי שמעוניינות להפוך למאמנות), ואחרון חביב: כל הגישות לאימון טובות בעיניה, וכולן מקופלות אל תוך המסע הספיראלי שלך, שמשלים את כולן.

 

האם זה עובד?

בחמש עשרה שנות פעילותו, עברו במכון כישורים-קישורים הפועל הן במרכז ההדרכה הפסטורלי בקיבוץ גבעת ברנר, שלדברי לוין הינו "הגשמת חלום לכשעצמו", והן באתרי לקוחות בכל רחבי הארץ, מעל  15,000 לומדים, רובן נשים. חלקן הפכו למאמנות מהשורה הראשונה, רובן עברו תהליך אישי עמוק שהביא אותן למקום טוב יותר בחיים, בזוגיות, בעבודה, בכל תחום שרצו לשפר בחייהן. כולן דיווחו על יכולות גבוהות ועמוקות יותר לתקשר את עצמן, לקדם את עצמן ולחוש שביעות רצון בחייהן.

 

לפרויקט הולדת הספר, שיצא לאור בהוצאת גוונים ונמכר בכל חנויות הספרים בארץ, התגייסו כל צוות המנחים של מכון כישורים-קישורים, מתוך אמונה בשליחות שבהפצתו. את המסע האישי שעברו 15,000 לומדים ולומדות במכון, כשהוא מקופל ל- 275 עמודים מרתקים - תוכלו כעת לעבור גם אתם.

 

לאתר מכון כישורים-קישורים: www.kishurim-center.com

 

 

הכותבת היא עורכת משנה של "הדרך למעלה", מנחה במכון קישורים, יועצת שיווק ואסטרטגיה ומאמנת.

 

 חזרה לרשימת הספרים         שילחי לחברה                   כיתבי אלינו

__________________________________________