ספרים מומלצים ע"י "הדרך למעלה"

 

חזרה לרשימת הספרים המומלצים

 

עוד ב"הדרך למעלה:

פוליטיקה של שכול

הבריאות שלך

סגנון חיים

עבודה וקידום

הכסף שלך

העסק שלך

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

  "הבחירה בחיים- ריפוי והחלמה מסרטן בעזרת דמיון מודרך" מאת: מיכל בוקר, בהוצאת  אוריון.

 

"ההחלמה ממחלת הסרטן צריכה לבוא ממקום של שמחה ואמונה בריפוי, ולא ממקום של התייחסות אל הפן השלילי שבמחלה. הריפוי מסרטן נעשה דרך חיזוק חוויות של שמחה וריפוי בחייו של החולה" אומרת מיכל בוקר, שפיתחה שיטה ייחודית לחיזוק תהליך הריפוי וההחלמה ממחלת הסרטן.

בספרה "הבחירה בחיים- ריפוי והחלמה מסרטן בעזרת דמיון מודרך" (הוצאת אוריון), מציגה בוקר "נוסחה" המשלבת מדיטציה ייחודית, טיפול במים, התנדבות, ריפוי בצחוק ואימוץ הרגלי חשיבה חיובית, ההופכים לכלי ריפוי וחיזוק עוצמתי התומך בתהליך ההחלמה ממחלת הסרטן. 

 

***הספר "הבחירה בחיים" אינו בא להוות תחליף לטיפולים הקונבנציונליים והאלטרנטיביים שהמטופלים צריכים לקבל או מקבלים כבר, אלא מציע להם כלים תומכים שיסייעו להם לחזק ולהעצים את תהליך ההחלמה מן המחלה.

 

בספרה "הבחירה בחיים-ריפוי והחלמה מסרטן בעזרת דמיון מודרך" ממליצה בוקר לחולי סרטן לאמץ "נוסחה" שתסייע להם לחזק ולהעצים את תהליך ההחלמה ולהביא שמחה, ריפוי ובריאות אל חייהם. הנוסחה פשוטה ומבוססת בעיקרה על חשיבה חיובית, דמיון מודרך בשילוב צבעים, טיפול בעזרת התכונות המרפאות של המים, וכוללת המלצות לשימוש באבני מרפא וקריסטלים, ריפוי בצחוק והתנדבות בקהילה. מיכל בוקר: "הספר מציע שיטות שונות מאלו שהכרתם עד היום, קלות לביצוע ולריפוי עצמי, אשר הוכיחו עצמן בקרב חולים רבים. כוחן הוא בחיזוק תהליך הריפוי ובתרומתן לשיפור מצב הרוח והתחושה החיובית של המטופל. הספר כתוב בשפה חיובית ועוסק בחיים ובבריאות בלבד, מחזק את הקורא, ומתמקד בנתיב ההחלמה ולא במחלה".

 

בנוסף מסייע הספר גם לסובלים מגידולים שפירים, ציסטות ומיומות אשר אינם מוגדרים כחולי סרטן. מיכל בוקר: "בעזרת דמיון מודרך ומדיטציה אנו יכולים לשחרר רבים מהגידולים ומהסימפטומים אשר משפיעים על איכות חיינו ועל בריאותנו. הספר מאפשר לכל אחד לבחור לעצמו את המדיטציות הנכונות עבורו, ולהשתמש בהן לחיזוק בכל רגע בחייו".

 

הנוסחה כוללת:

  1. שימוש יומי בדפי המדיטציה בספר

השיטה הייחודית שפיתחה בוקר, ומוצעת בספר "הבחירה בחיים" מורכבת מדפי מדיטציה כפולים: דף טקסט ודף צבע. בדף הטקסט מפורטות הסיבות הרוחניות שיכולות להוות גורם להתפרצות המחלה. לאחר מכן ישנו פירוט שלב אחר שלב כיצד לבצע את המדיטציה ובסוף אותו עמוד מפורטים משפטי חשיבה חיובית אותם ניתן לשנן. מומלץ לשנן משפטים אלה כמה שיותר פעמים ביום, גם ללא שום קשר למדיטציה ו"לשטוף" את תת-המודע במחשבה חיובית, חדשה ובריאה. בכל מדיטציה מופיעות גם אבני המרפא המומלצות לריפוי האיברים שבהם מדובר.

  1. ריפוי בעזרת מים

שתיית ליטר וחצי מים (כשש כוסות), מביאה את הגוף למצב בו יוכל לרפא את עצמו. יש לשתות את המים מיד כשקמים (מומלץ עוד לפני שמצחצחים שיניים), ולא לשתות קפה או לאכול עד שעה לאחר שתיית המים. מחקרים הראו כי הטיפול במים מרפא את המחלות הבאות: עצירות, יתר חומציות של הקיבה, לחץ דם גבוה, סכרת, מתח כללי, סינוסיטיס, ברונכיט, עייפות, שחפת, דלקת קרום המוח, אבנים בכליות, בעיות בדרכי השתן, השמנת יתר, דלקת פרקים, כאבי שרירים, דלקות גרון, כאבי ראש, אדמומיות בעיניים, שיעול, מחזור נשי בלתי סדיר, דלקות מעיים, אנמיה, אסטמה. אלה הסובלים מסרטן ומדלקות פרקים צריכים לחזור על טיפול השתייה שלוש פעמים ביום, בוקר צהרים וערב.

  1. אבני מרפא וקריסטלים

לכל גביש קריסטל או אבן מרפא יש תדר אנרגטי שהוא תדר מרפא. כאשר מניחים את הקריסטל על הגוף, הוא פותח את אנרגיית הריפוי הזו ומזרים אותה, במיוחד אם אותו תדר בגוף חלש מכל סיבה שהיא. זרימת האנרגיה החדשה מזרזת את תהליך הריפוי והאיזון. אבני המרפא המטפלות בסרטן הן: אזורית מלכית, קופרייט, קובלט וסוג'לייט. (אפשר ואף רצוי להשתמש בו זמנית בכמה סוגים של קריסטלים).

  1. שמחה, צחוק ומוסיקה

לשמחה, לצחוק ולמוזיקה השפעות חיוביות ומרפאות על הגוף ועל הנפש. מחקרים מוכיחים כי לאחר צחוק בריא נמצאים בדם יותר נוגדנים ותאים המגנים עלינו בפני נגיפים (וירוסים), חיידקים ותאים סרטניים; "אנדורפין" משתחרר במוח, והוא למעשה משכך כאבים וגורם לתחושה חיובית. מומלץ לראות סרטים מצחיקים עם סוף טוב, ללכת למופעי סטנד-אפ, להירשם לסדנת יוגה צחוק, להתחבר לערוצי הצחוק בטלוויזיה ולשמוע הרבה מוסיקה.

ישנם סוגי מוסיקה אשר מרפאים את הגוף ומשלימים את מבנה התאים הפגומים, כגון: מוסיקה קלאסית, מוסיקה אירית-קלטית, ומוסיקת האדו יפנית.

  1. נתינה

תנו מזמנכם למען אחרים, התנדבו ועזרו לזולת, דאגה לאחר טוענת אותנו באנרגיית חיים, ממלאת אותנו בסיפוק והופכת אותנו לאנשים שמחים. אם נדמה לכם שמצבכם הפיסי אינו מאפשר זאת, נסו ותיווכחו לדעת שקיבלתם המון כוח לאחר שעזרתם למישהו אחר, כך גם תצאו מעצמכם ומהגבולות שאתם רגילים להם.

  1. תנועה בריאה

פעילות גופנית איטית ומרגיעה, כמו יוגה, פלדנקרייז, טאי-צ'י וצ'י-קונג פותחות את זרימת האנרגיה ומאפשרות לגוף להירפא ולנפש להיפתח, לכן הן מומלצות לכל אדם, קל וחומר לחולים.

  1. הצבת מטרות

הציבו לעצמכם מטרה לטווח ארוך. ולמה הכוונה? "לראות את הבת שלי מתחתנת" אינה בדיוק מטרה לטווח רחוק, אלא אם כן היא עדיין תינוקת, וגם אז, אתם קובעים לעצמכם שנותרו לכם "רק" עוד עשרים שנה לחיות. זה לא מספיק. אנחנו רוצים לחיות הרבה יותר. הצבת מטרות לטווח הארוך יחזקו אתכם וייתנו לגוף ולנפש מוטיבציה להחלמה.

 

הספר "הבחירה בחיים - ריפוי והחלמה מסרטן בעזרת דמיון מודרך" מציע מגוון של כ- 65 מדיטציות, ביניהן מדיטציות מיוחדות עבור כמעט כל סוגי הסרטן הקיימים, ומדיטציות תומכות לאדם המתמודד עם מחלה זו. הספר מציג מבחר כלים ושיטות מהם יכול הקורא להרכיב את 'נוסחת' הריפוי האישית שלו (כלים כגון: ריפוי בעזרת מים, עצות לתזונה, יוגה צחוק, תנועה בריאה, אבני מרפא ועוד(. ליבו של הספר הוא במדיטציות המותאמות לחולי הסרטן: מדיטציות לריפוי (לסרטן המוח, הפה והלוע, הצוואר, המעי, מוח העצם, הדם ועוד), מדיטציות לגוף, המטפלות בתופעות הלוואי של ההחלמה (הכוללות טיפול בכאבים, חיזוק המערכת החיסונית, חיזוק לפני טיפול כימותרפי או בקרינה ולאחריהם, יצירת תאי דם לבנים, טיפול בבחילות ועוד), מדיטציות לנשמה (ובהן נשימה נכונה, שחרור מחשבות שליליות, סילוק עייפות, שחרור פחדים, איזון נפשי ואנרגטי, שמחה ועוד), ומדיטציות לאחר החלמה הכוללות מדיטציה מיוחדת לכל יום בשבוע, כאשר כל סבב של 7 מדיטציות יומיות יביא למילוי אנרגטי, איזון כללי ולשמירה על הבריאות.

 

מיכל בוקר, מחברת הספר, היא מורה ומטפלת הוליסטית מזה 14 שנה בתחומים שיאצו, הילינג, דמיון מודרך, רייקי, ביו-אנרגיה, אבני מרפא וקריסטלים. בוקר מעבירה שיעורים ללא תשלום לקבוצות קטנות ואינטימיות של חולי סרטן, וכן סדנאות ללא תשלום למניעת סרטן. ניתן לפנות להרשמה לטלפון 077-2341504 או לדוא"ל argaman@netvision.net.il .

 

 

 חזרה לרשימת הספרים         שילחי לחברה             כיתבי אלינו

__________________________________________