ספרים מומלצים ע"י "הדרך למעלה"

 

 

חזרה לרשימת הספרים המומלצים

 

עוד ב"הדרך למעלה:

פוליטיקה של שכול

הבריאות שלך

סגנון חיים

עבודה וקידום

הכסף שלך

העסק שלך

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

  הצד המואר של הירח (מעולמה של אשה צעירה במעגל הזנות בישראל) מאת אנה, הוצאת רסלינג

 

הצד המואר של הירח כתוב כיומן המלווה שנה וחצי בחייה של אנה, בחורה ישראלית ששמה הבדוי מסתיר שם רגיל לגמרי כמו ליאת או לילך. אנה נכנסה למעגל הזנות בעקבות קשיים כלכליים שאליהם נקלעה, והיא מנסה, תוך כדי עליות ומורדות, להיחלץ ממצב זה.

 

בספר מתואר בפרטי פרטים האופן שבו מתנהל "אירוח" בדירת האירוח שבה הייתה אנה, ובהמשך מתוארים חייה כ"מלווה" עצמאית או כמעסה ב"מכון". בנוסף לכך מתארת אנה את הרקע המשפחתי שלה, התאהבות באחד הלקוחות שמחזיר אהבה בעייתית, וטיפול פסיכולוגי שעוזר לה להתמודד עם המצב שבו היא נמצאת.

 

לצד הכאב הרב בספר, אנה כותבת גם בהומור, אירוניה וכעס, ואלה שזורים במרקם חיי היומיום של צעירה בשנות העשרים לחייה, המתפרנסת מזנות בליבה של תל אביב. כך מאירה אנה, מתוך החלטה שיומנה אינו מיועד לעיניה בלבד, את צדם האפל של החיים ומביאה אלינו את הצד המואר של הירח.

 

"בחדר הפקידה התחלתי להחליף בגדים ל'מדי עבודה', כך אני קוראת להם, לאותם הבגדים החשופים עם הביריות והמחוכים ובדי התחרה השקופים. התלבשתי, או נכון יותר לומר התפשטתי, ונעלתי נעלי עקב עם סוליות שקטות, כדי לא להפריע את מנוחת השכנים. שלפתי מהלוֹקר שלי נרות לרומנטיקה, שתי חבילות גומיות, את קיט הטיפוח והאיפור שלי, מי פה ומגבונים של תינוקות שאתם אני מסירה את הקונדומים מהלקוחות בסיום האקט. הנחתי על עצמי חלוק רחצה גדול ויצאתי לחדר המדרגות, מחזיקה בשקיות עם הציוד, לעבר הקומה השלישית. פתחתי את דלת הדירה במפתח שקיבלתי מהפקידה והתחלתי לסדר אותה לעבודה". [מתוך הספר]

 

אחד הספרים היחידים בעולם שנכתבו בידי אשה המצויה במעגל הזנות, מנקודת ראותה.

 

170 עמודים

___________

עמותת מכון תודעה נוסדה בשנת 2002 במטרה להעלות לחזית סדר היום הציבורי את הממדים הרחבים ואת התוצאות החמורות של תעשיית הזנות בישראל. בצד פעילותה האינטנסיבית כסוכנות לשינוי חברתי, מספקת העמותה מגוון רחב של שרותי טיפול ותמיכה לנשים ונערות נפגעות זנות. עמותת מכון תודעה, פועלת ליצירת מהפך תודעתי בתפיסת החברה ומקבלי ההחלטות, את תופעת הזנות. מהפך זה יביא, כך אנו מקווים, להאצת המאבק בתופעה אכזרית, שעיקרה פגיעה אנושה בכבוד האדם של אלפי נשים, גברים, נערות ונערים.

לתרומות והזמנת הרצאות: 03-6045128, leah2000@bezeqint.net

 

 

 חזרה לרשימת הספרים         שילחי לחברה                   כיתבי אלינו

__________________________________________