מחמאות: לימדו לאהוב אותן!

מאת: אריאן לב, מטפלת הוליסטית

 

 

עוד:

לשפר את תדמית הגוף

תשעה חודשים של טירוף חושים

הריון: אור שמחה ובריאות

עיסוי בהריון

עיסוי לאם ולילד

 

השפעת ביטוי רגשות על מחלת הסרטן

ממוגרפיה - חבל על הזמן?

 

השפעת התערבות פסיכולוגית על הפחתת הסיכון

 

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

תזונה ומתח

יופי חיצוני מתחיל בפנים

מי מחזק אותי? ויטמין בי12

מעשנות ותזונה נכונה בגיל ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

אנשים בעלי משקל עודף משתוקקים למחמאות, בין אם הם בעלי קילוגרם אחד מיותר או מאה.

 

האירוניה שבדבר היא שרבים מאיתנו רגילים  כל-כך לתגובה שלילית מן הסביבה, עד שאיננו מסוגלים להכיר במחמאה כאשר היא ניתנת. בתוכנו אנו מאמינים שאיננו ראויים לה. פעם החמיאה לי משהי ואמרה לי שאני נראית נהדר, אבל במקום לומר לה תודה, סיפרתי לה שקניתי את השמלה במכירת סוף עונה.

 

אנשים רבים צריכים להתחנך מחדש בנושא של כיצד לקבל מחמאה. והתגמול? הם הופכים מביישנים וחסרי בטחון עצמי לחייכנים ומלאי ביטחון עצמי. היכולת לתת ולקבל מחמאות ותמיכה חשובה מאוד ביצירת אינטימיות, והמחמאות מביאות להעמקת היחסים עם אנשים מסביב ולהעשרת האישיות.

 

הלמידה לקבל מחמאות עוזרת לכם הרבה יותר מאשר העשרת האישיות. היא חלק חיוני מהשליטה במשקל שלכם. ככלות הכול מרביתנו רעבים לחיבה ולא למזון.

 

מהי מחמאה?

מחמאה אמיתית היא כנה ומתוך הלב. היא יכולה לבוא בצורת מילים או מחווה, כמו טפיחה על השכם. אפשר לקבל מחמאה ממישהו או לתת אותה בעצמך. המחמאה פשוט מודיעה לאדם האחר שיש בו משהו שאתם מריצים.

 

ישנם שני סוגים של מחמאות : האחד הוא לגבי דבר שמישהו אחר עשה, על עבודה טובה למשל. השני הוא פחות ברור, ומדבר על  דרך התנהגות או משהו פחות מוחשי, למשל על שמישהו התנהג בצורה מתחשבת ותומכת, או מחמאה מן הסוג "אני מעריך את חוש ההומור שלך" שני הסוגים חשובים.

 

היו ציידי מחמאות

איך אתם מסתדרים עם מחמאות? הדרך היחידה לגלות היא לשים לב. שימו לב כיצד אנשים במשפחתכם מחמיאים זה לזה? האם הם מחמיאים זה לזה? אם כן, שימו לב כיצד הם נותנים את המחמאה, ואיך היא מתקבלת. אם אינכם שומעים מחמאות רבות, נסו לחשוב על הזדמנויות בהן ניתן לתת אותן.

 

עשו דבר דומה במקום העבודה שלכם ועם ידידכם. היו ציידי מחמאות.

 

אמנות ההענקה

בדבר הבא שאתם יכולים לעשות הוא לתת מחמאות לאחרים ולראות אם הדבר קשה לכם או קל עבורכם.

האם אתם עושים זאת בטבעיות ובקלות? אם כן, העניקו לעצמכם טפיחה על השכם. אם לאו, החלו להתאמן, בצעדים קטנים. קל יותר לתת את המחמאות על דבר שנעשה מאשר על דבר פחות מוחשי. אמרו למישהו שאתם סבורים כי עשה עבודה טובה, או שצבע הבגד שלהם הולם אתכם (אמרו זאת רק אם אתם באמת מאמינים כי זה נכון). כאשר תצליחו לאמר מחמאות אלה בקלות, תוכלו לעבור גם לסוג המוחשי פחות, בסגנון "אני נהנה לבית איתך".

חלק חשוב נוסף באמנות הנתינה הוא לדעת מה חשוב לאדם האחר ועל מה הוא גאה. יעיל יותר לומר לידידתכם הטובה ביותר שאתם אוהבים את העיצוב החדש של החדר העבודה שלה מאשר את התסרוקת שלה שאותה לא חידשה מזמן.

 

אומנות הקבלה

והנה החלק הקשה ביותר: מה קורה כאשר מישהו מעניק לכם מחמאה? האם אתם מקבלים אותה ופשוט מודים . האם אתם נינוחים או לא? יתכן שאתם מסמיקים או מתוחים מעט, אבל זכרו, מחמאה היא מתנה מילולית . אם מישהו נותן לכם מתנה יפה ועטופה בהידור, לא תחזירו אותה ותאמרו "מצטער, אינני יכול לקבל זאת". זה מה שקורה כאשר מישהו אומר לכם "אתה נראה נהדר", ואתם אומרים, "לא נכון עליתי במשקל".

 

להחמיא לעצמנו

הענקת מחמאה עצמית היא גרסה אחרת של שיחה, עצמית חיובית, זהו הרגל מצוין ומבורך התורם לשיפור ביטחון העצמי.  אם מתאמנים בעקביות, הדבר הופך לחלק מהשיחות העצמיות היום יומיות ונקלט בתת מודע שלנו .

האם שמתם לב שאנשים בחיים מוצאים את אשר הם מחפשים ? אם תחפשו יופי בתוככם ובאנשים מסביבכם, תמצאו אותו. אם תחפשו כישלונות .... ובכן, תמצאו גם אותם.

 

אם תחפשו את הצד החיובי באנשים, הם ירצו להיות איתכם יותר, ואתם תהיו מאושרים יותר כאשר הם יהיו לידכם.

 

שלכם ובשבילכם באהבה גדולה

 אריאן לב – מטפלת הוליסטית

אתר: http://www.ima-adama.co.il/home/arian/

טלפון:  0508-871767

מייל:  Arian_lev@walla.co.il

 

 

מה דעתך?    תגובות: כיתבי לנו                            מעניין? שילחי לחברה

 

 

 

______________________________________________