החוכמה שבפנים

מאת: אריאן לב, מטפלת הוליסטית

 

אריאן לב

 

עוד:

 

לשפר את תדמית הגוף

מחמאות: לימדו לאהוב אותן

"החולה המדומה"

החוכמה שבפנים

זיהוי חלבונים הגורמים לאלרגיה

תשעה חודשים של טירוף חושים

הריון: אור שמחה ובריאות

עיסוי בהריון

עיסוי לאם ולילד

 

השפעת ביטוי רגשות על מחלת הסרטן

ממוגרפיה - חבל על הזמן?

 

השפעת התערבות פסיכולוגית על הפחתת הסיכון

 

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

תזונה ומתח

יופי חיצוני מתחיל בפנים

מי מחזק אותי? ויטמין בי12

מעשנות ותזונה נכונה בגיל ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

יש דרכים רבות להתחבר אל התבונה של נשמתנו וליצור קשר אוהב עם המזון ועם עצמנו. כפי שאצל כל אדם מובילה מערכת נסיבות ייחודית להיווצרות הפרעת אכילה, כך גם יש דרכים שונות להביא אהבה אותנטית לחיינו.

 

כפי שאנו מוכנים להקשיב לחכמה של גופנו ולהפוך את הפרעת האכילה שלנו לאור מרפא, אנו מעניקים לעצמנו הזדמנות להשתחרר מן הרעב הרוחני של לבבנו ונשמתנו ולהזין את עצמנו במזון החיים האידיאלי : האהבה. התועלת שאנו יכולים להפיק מכך אינסופית. הפרעות המזון אינן קשורות למזון שלנו בלבד, אלא להבנה אינטינקטיבית עמוקה, ש"לבנו רעב כמו גופנו".

 

טכניקות לשינוי

בחינה מקרוב של עולמם הרוחני של אלה שהשתחררו מבעיות האכילה שלהם מגלה נקודות דמיון רבות. לא היה קל ללמוד לאהוב את עצמם  ולהשתנות אך הם הבינו שהדבר אפשרי וכרוך בסבלנות ומחויבות רבה. עם הזמן במקום לחפש את ה"תשובה" במזון ואצל אחרים, הם למדו להתחבר עם העצמי האמיתי שלהם, לראות את עצמם ולקבל את עצמם כפי שהם- בקצרה, לאהוב את עצמם.

 

זכרו שהמרכיב החשוב ביותר כאן הוא אתם, מחשבותכם, רגשותיכם, התבונות שלכם ונכונותכם לעבור תהליך שבו תחזרו להיות מי שכבר הנכם. בין אם אתם סובלים מהפרעת אכילה ובין אם לא, העצות הבאות עשויות לסייע לכם להפסיק להרעיב את עצמכם מן העצמי שלכם. זוהי תחילתו של מסע היכול להימשך כל החיים.

כהתחלה:

 

זהו את התנהגות שאתם רוצים לשנות והחליטו להתכוון (במקום לרצות או לקוות) לעשות משהו בקשר לכך . בכך תבהירו לעצמכם מהי מטרתכם . לדוגמה נאמר שאתם רוצים להפסיק לזלול (התנהגות שאתם רוצים לשנות) ולהפוך לאדם שאוכל רק כשהוא רעב, ומפסיק לאכול כשהוא שבע .

 

 

הקשיבו לקול(ות) הפנימיים כדי שתוכלו לזהות את הרגשות האמיתיים שלכם, את הצרכים והרצונות שבבסיס בעיית המזון. בכל פעם שתחושו דחף חזק לאכול- או לא לאכול, אף שאתם רעבים- כתבו מה שאתם חושבים מרגישים או עושים. לדוגמה , נאמר שהדחף לזלול – או להימנע מאכילה – מתגבר כשאתם חוזרים הביתה מעבודה או לימודים ואתם לבדכם בבית . אם זה כך , שאלו את עצמכם אילו רגשות מלווים את הדחף הזה. חרדה? בדידות? דיכאון?. בהלה? עצב?

 

אם קשה לכם לזהות את הרגשות, שאלו את עצמכם מה התרחש במהלך אותו יום. האם חשתם לא אהודים? איחרתם לפגישה ? ואולי לא קרה שום דבר מיוחד, אבל אתם בכול זאת חרדים. כתבו כל מה שעולה בדעתכם. על ידי זיהוי מחשבתכם ורגשותיכם את מקשיבים   לקולות הפנימיים שגורמים לכם לאכול או לא לאכול. כתיבת הדברים שאתם "שומעים" יכולה לסייע לכם לצייר תמונה  חדה יותר של המצב ולהבין מהם הרגשות המתקשרים לבעיית האכילה שלכם.

 

החזירו לעצמכם את השליטה על ידי כך שתענו לאותם קולות, רגשות ומחשבות שליליים. אם הם דוחפים אתכם לעשות משהו שאינכם רוצים לעשות, אמרו להם! אם הם אומרים לכם להרגיש משהו שאינכם רוצים להרגיש, הבהירו להם את זה! אם הם אומרים לכם לקנות שקית של עוגיות החביבות עליכם, צעקו "בשום אופן לא"! בקול רם. אם הם אומרים לכם שאתם חסרי ערך כי אתם שמנים , השבו מלחמה. אמרו להם שזה לא נכון! מתוך שכנוע עמוק. אמרו "לא" קצר וישיר! או  "תפסיק/י" גם אלה יכולים להיות יעילים.

 

פעלו כדי ליצור את השינוי על ידי כך שתדמיינו התנהגות חדשה. נשמו עמוק הירגעו , עצמו את עינכם ודמיינו את עצמכם חוזרים הביתה חשבו על כך שאתם חשים בודדים שמעו את הקול הפנימי אומר לכם לאכול שקית עוגיות כדי להקל על הבדידות. עתה הזמן לענות     לאותו קול. אמרו לו   שאינכם מוכנים יותר למלא את פקודותיו באופן עיוור. אולי תרצו לומר לו שאינכם צריכים אותו יותר, אך תחילה הודו לקולות על מה שניסו לעשות למענכם כל השנים (להגן עליכם מרגשות מכאיבים)  ואז היפרדו מהם לשלום שחררו אותם.

 

אהבו את עצמכם  והיו את עצמכם במקום לעשות את מה שהקולות ההרסניים מצויים עליכם. כשאתם מדברים אל עצמכם ואכפתיות במקום לשפוט את עצמכם בכעס, אתם בוחרים לאהוב את עצמכם. צאו לטיול ברגל במקום לאכול עוגייה , הפסיקו לאכול כאשר גופכם אומר לכם שהוא שבע, או הירגעו על ידי עשיית מדיטציה . בקצרה , תיהנו מהיותכם את עצמכם במקום לפנות למזון בכדי להימנע מכך.

 

 שלכם ובשבילכם באהבה

 אריאן לב – מטפלת הוליסטית

אתר: http://www.ima-adama.co.il/home/arian/

טלפון:  0508-871767

מייל:  Arian_lev@walla.co.il

 

 

מה דעתך?    תגובות: כיתבי לנו                            מעניין? שילחי לחברה

 

 

 

______________________________________________