הריון בראי הרפואה הסינית

 

מוגש כשירות ע´י הקליניקה של תמורות

www.tmurot.org.il

 

עוד:

 

תרופות סבתא

תרופות סבתא נוספות

הרזייה הוליסטית

האם כאב הראש שלך הוא מיגרנה?

תשעה חודשים של טירוף חושים

לשפר את תדמית הגוף

מחמאות: לימדו לאהוב אותן

"החולה המדומה"

השפעת ביטוי רגשות על מחלת הסרטן

ממוגרפיה - חבל על הזמן?

השפעת התערבות פסיכולוגית על הפחתת הסיכון

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

תזונה ומתח

יופי חיצוני מתחיל בפנים

מי מחזק אותי? ויטמין בי12

מעשנות ותזונה נכונה בגיל ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

 

הריון הינו מצב ייני מאוד. יש אגירת נוזלים בתוך גוף של אישה, עם היווצרות משהו ´חומרי´ חדש בתוך רחמה.  ההריון גם מאופיין במצב מאוד ליחתי, כפי שיעידו סימנים המאפיינים את ההריון:
מבחינה מערבית, אנו עדים לעליה ברמת הכולסטרול והטריגליצרידים בדם, אשר מקבילים לתופעת הליחה הסינית. גם נפח הדם עולה ב-עד 50%, והרי ידוע לנו שהדם הוא ייני בטבעו. כלומר יש לנו פעילות יתר של האספקטים היינים של הכליות והטחול. הדרישות לברזל גדלות, ושוב, זהו מרכיב ייני (בהעדרו יש חסר דם). יש נטייה לקרישתיות יתר ושקיעת הדם גבוהה מקודם. כלומר סמיכות הדם עולה, מצב אשר מוגדר מבחינה סינית כעודף דם.
 

מהשבוע ה- 12 ועד השבוע ה- 20 להריון, עולים קצב הלב ונפח הפעימה. זוהי פונקציה של השינויים שסקרנו קודם. לחץ הדם יורד, אלא אם מדובר בפתולוגיה, מה שמצביע שלהריון מתלווה לא רק עודף יין ודם אלא גם חסר צ´י. עודף היין פוגע ביאנג ומוטב שכך, שהרי ליאנג תפקיד חשוב במערכת החיסונית, ומצב יאנגי טוב יכול לגרום לדחיית ה´שתל´, שהוא בעצם העובר.
 

הכליות מתרחבות מעט ויש ירידה בקיבולת השלפוחית בגלל לחץ הרחם. מצב זה מוביל לדליפת שתן שמקורה שוב בעיקר בחוסר הצ´י. הבצקות מצביעות על מצב של עודף יין מדומה הנובע מחוסר הצ´י, אלא שכאן זהו מצב של עודף יין שאנו מעונינים לשמר עד ללידה.

הנטייה לעצירות באה בהשפעת הפרוגסטרון. הפרוגסטרון מוריד פעולת שרירים חלקים, ולכן מוריד את טונוס הוושט והקיבה. בהיותו ייני, אנו יכולים להסביר זאת כאלמנט ליחתי שחדר למרידיאנים של האיברים השולטים בעיכול ועתה הוא מאט את זרימת הצ´י וגורם לעצירות. אם תיאוריה זו נכונה, הרי שהעצירות לא תהיה מלווה בצואה יבשה אלא בצואה דביקה שמתקשה לצאת. לעומת זאת, ושוב בהשפעת הפרוגסטרון, הנטייה לכיבים מצטמצמת בזמן ההריון, ואין זה מפתיע, כי הרי כיבים בקיבה מצביעים על חסר יין ואש ואילו כאן המצב הפוך: הקיבה מוצפת בליחה ובמקרים של הצפת יתר יהיו בחילות.
 

בהריון, רמת האלבומין יורדת. זו תופעה של חסר חלבון, כלומר חסר אלמנט יאנגי המתבטא אח´כ בבצקות, כלומר במצב ייני. גם הנטייה לאבנים מצביעה על ליחה שהתגבשה, בגלל חום סטגננטי. תופעה זו תתרחש בעיקר בנשים שיש להן נטייה לסטגנציה או לחום, או שהליחה שלהן תקועה מלכתחילה באזורי הכבד וכיס המרה.
 

ההריון מחקה גם תופעה דמוית היפותירואידיזם, בגלל האסטרוגן, ואנו הרי כבר יודעים את משמעותו היינית.

לסיכום:
ההריון הוא מצב של עודף יין וליחה, היכולים להיקוות באזורים שונים ולא רק ברחם. כל זה מלווה בירידה בצ´י. כל מצב אחר מפר את האיזון של ההריון ויכול לגרום למחלה.
 

חומר זה אינו מהווה המלצה או הנחייה רפואית והוא נועד לשירות המטפלים והרופאים ולידע כללי בלבד.
חומר זה מוגש כשירות ע´י הקליניקה של תמורות.
©
Tmurot www.tmurot.org.il
 

מה דעתך?    תגובות: כיתבי לנו                            מעניין? שילחי לחברה

 

 

 

________________________________________________