אוי, ברח לי...

טיפים ועצות   בנושא בריחת שתן, מאת ד"ר דניאל שינהר, כירורג ילדים מבית החולים שיבא תל השומר והומיאופת מודרני ממרפאת "מדיטף" ברמת אביב ג':

עוד:

תרופות סבתא

תרופות סבתא נוספות

הרזייה הוליסטית

האם כאב הראש שלך הוא מיגרנה?

תשעה חודשים של טירוף חושים

לשפר את תדמית הגוף

מחמאות: לימדו לאהוב אותן

"החולה המדומה"

תשעה חודשים של טירוף חושים

הריון: אור שמחה ובריאות

עיסוי בהריון

עיסוי לאם ולילד

השפעת ביטוי רגשות על מחלת הסרטן

ממוגרפיה - חבל על הזמן?

השפעת התערבות פסיכולוגית על הפחתת הסיכון

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

תזונה ומתח

 

נשים רבות חוות מידי יום תופעה בלתי נעימה ואף מביכה של בריחת שתן. בריחת השתן יכולה לבוא לידי ביטוי, החל מטיפות בודדות וכלה בכמות משמעותית של שתן המרטיבה את התחתון. התופעה מתרחשת בזמן עליית הלחץ התוך בטני, כמו בהתעטשות, שיעול או מאמץ גופני.

 

התופעה נפוצה בעיקר בקרב נשים, לאחר לידות עקב חולשה בשרירי ריצפת האגן. התרופפות השרירים עקב הלידות, גורמת לחוסר יכולת שליטה ודליפת שתן ברמות שונות של מאמץ. הלידות אינן הגורם העיקרי לתופעה זו וגם לגיל ולשחיקה הטבעית יש תפקיד חשוב בהעראות תופעה זו.

 

מבנה השופכה (הצינור שמוליך את השתן משלפוחית השתן החוצה) שונה בין גברים ונשים באורך שלו ובזויות שיש בו ולכן התופעה כמעט ואינה קיימת  כמעט בקרב גברים ולעומת זאת כה נפוצה בקרב נשים.

 

התופעה גורמת למבוכה רבה ולאי נוחות כה קשה, עד שחלק גדול מהנשים מתביישות לדווח על כך לרופא המטפל ולכן אינן זוכות לקבל טיפול רפואי אשר יפתור להן את בעייתן.

 

דרכי טיפול

הטיפול בבריחת שתן יכול להיעשות במספר מישורים שונים.

 

1.     טיפול פיזיוטרפי – ניתן לחזק את שרירי רצפת האגן על ידי תרגול שלהם ובכך להגביר את יכולת השליטה בשתן. התרגול נעשה מספר פעמים ביום על ידי כיווץ והרפיה של שרירי רצפת האגן (כמו ניסיון להתאפק ולהרפות לסירוגין).

 

2.     ניתן לבצע את התרגול בכל מקום ואפילו בזמן העבודה במחשב. חזרה על תרגיל זה מספר פעמים ביום יכולה להביא לחיזוק משמעותי של רצפת האגן.

 

3.     טיפול תרופתי – ניתן להשתמש בתרופות המעלות את מתח השריר הסוגר את שלפוחית השתן ולהגביר בכך את יכולת השליטה.

  

4.     מקרים קשים ביותר, יטופלו בעזרת ניתוחים להרמת צניחת רחם, שיקום ריצפת האגן, צניחת הואגינה אך כאמור פעולות אלה מיועדות למקרים הקשים במיוחד.

  

5.     להומיאופתיה המודרנית יש פתרון טוב לבעיה על ידי תרופות המעניקות סימנים ואותות למערכת השתן לתפקוד תקין ונכון. הטיפול ניתן בעזרת תרופות הנלקחות מספר פעמים ביום עד להעלמות הסיפטומים של התופעה. לטיפול זה הצלחה רבה וברוב המקרים התופעה חולפת.

___________________ 

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם ד"ר דניאל שינהר

בטלפון: 6666372 – 052

 

מה דעתך?    תגובות: כיתבי לנו                            מעניין? שילחי לחברה

 

מעניין שיש תרופות הומאופטיות לבעיה של בריחת שתן. לא ידעתי על כך והתופעה הזו מאד מפריעה לי ומתסכלת אותי אני באמת אפנה למטפלים המתאימים.

מאיר.

 

_____________________________________________________