חמישה גורמים לאי הצלחה בכניסה להריון

ד"ר איליה בר, יו"ר המרכז הרפואי לפוריות

 

 

עוד:

תרופות סבתא

תרופות סבתא נוספות

הרזייה הוליסטית

האם כאב הראש שלך הוא מיגרנה?

תשעה חודשים של טירוף חושים

לשפר את תדמית הגוף

מחמאות: לימדו לאהוב אותן

"החולה המדומה"

תשעה חודשים של טירוף חושים

הריון: אור שמחה ובריאות

עיסוי בהריון

עיסוי לאם ולילד

השפעת ביטוי רגשות על מחלת הסרטן

ממוגרפיה - חבל על הזמן?

השפעת התערבות פסיכולוגית על הפחתת הסיכון

 

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

תזונה ומתח

יופי חיצוני מתחיל בפנים

מי מחזק אותי? ויטמין בי12

מעשנות ותזונה נכונה בגיל ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

אי הצלחה בכניסה להריון בדרך הטבעית יכולה לנבוע מסיבות רפואיות רבות שלבני הזוג אין שליטה עליהם. לעיתים, סגנון החיים עלול לגרום להורדת הסיכוי להצלחה בהשגת הריון. רגע לפני שבני הזוג משקיעים זמן, כסף ותעצומות נפש בטיפולי פוריות, הם יכולים לטפל במספר גורמים הנמצאים בשליטתם.

ד"ר איליה בר, יו"ר המרכז הרפואי לפוריות, תושב מכבים מפרט חמישה גורמים שעלולים להביא לאי הצלחה בכניסה להריון בדרך הרגילה.

 

דלקות באברי המין
במהלך התפתחות דלקת, ולאחריה, הגוף מפעיל מנגנוני הגנה, ובעקבות כך הכניסה להריון קשה. לכן, יש להקפיד בשמירה על ההגיינה האישית. יחסי מין עם למעלה מפרטנר אחד מגדילים את הסיכון להידבקות במחלות מין ורצוי להימנע מכך בסמוך לטיפולים.

מתח נפשי ודיכאון
מתח ודיכאון נחשב כאחד המחסומים בפני כניסה להריון. המתח יכול לנבוע מגורמים חיצוניים כמו: יחסים זוגיים, משפחה, עבודה, חרדה ביטחונית וכו´. אך גם הטיפולים עצמם, המלווים באי ודאות, תסכול ואכזבות, יכולים להוות גורמים למתח וחרדה. מומלץ להיות בסביבה רגועה, ככל הניתן, בזמן הטיפולים, ולשמור על מורל גבוה, ואופטימיות, גם אם הטיפולים הראשונים לא מצליחים. יש להימנע מפעולות המגבירות את המתח, כמו: עישון סיגריות וצריכת קפאין, או משקאות אלכוהוליים.
 

חשיפה לחומרים כימיים
חשיפה לחומרים כימיים, באופן קבוע, במהלך העבודה, או בדרך, אחרת עלולה לפגוע בפוריות. סכנה זו רלוונטית לעוסקים בחקלאות או בגינון, ובאים במגע עם חומרי הדברה או במפעלי תעשיה שבהם נעשה שימוש בחומרים רעילים. אם יש אפשרות לעבור לעבודה הרחק מחומרים אלו, לפחות לתקופת הטיפולים, הרי שיש לעשות זאת.

חשיפה לחומרים פולטי קרינה
חשיפה לחומרים כימיים פולטי קרינה מייננת, כמו רנטגן, מכ"ם או אנטנות תקשורת בעלות עוצמת שידור גבוהה, פוגעים בתהליך ההבשלה של הזרע והביצית, ועלולים לגרום לפגיעה בפוריות, ולכן יש לצמצם חשיפה לקרינה מסוג זה.
 

חשיפה לחום או לבישת תחתונים הדוקים
גברים עלולים לסבול מירידה זמנית בספירת הזרע כתוצאה מפגיעה בתהליך יצור הזרע באשכים. לצורך יצור תקין של הזרע הטמפרטורה באשכים צריכה להיות נמוכה במקצת מחום הגוף. חשיפת האשכים לטמפרטורות גבוהות מדי בסאונה, בחמאם, בשמש ישירה, או הפעלת לחץ על האשכים כתוצאה מתחתונים הדוקים מדי, עלולים לפגוע בתהליך יצור הזרע. מומלץ להימנע משהות ארוכה במקומות חמים, להקפיד ללבוש תחתוני בוקסר ולישון בלילה במכנסיים מאווררים ללא תחתונים.
 

חשוב להדגיש שבמקרים רבים אי פוריות נובעת מסיבות פיזיולוגיות שאינן קשורות לאורח חייהם של בני הזוג, מציין ד"ר בר. לכן יש להתייחס לעצות המופיעות כאן כאל המלצות שיכולות להגדיל את סיכויי ההצלחה בטיפולים ובודאי שלא כנוסחה המבטיחה הצלחה. 

 

____________________________ 

זוגות המעונינים ביעוץ פרטני מוזמנים לפנות למרכז הרפואי לפוריות

בטלפון: 1-800-200002 (שיחת חינם).

 

מה דעתך?    תגובות: כיתבי לנו                     מעניין? שילחי לחברה

 

 

 

______________________________________________________