יחסי מין בגיל ההתבגרות - גזילת אנרגיה

מאת: פרופ' משה שטרנפלד, מומחה ברפואה פנימית ורפואה סינית מתמחה בטיפולים לעצירת נשירת השיער ולחידוש צמיחתו

עוד בריאות:

אנטיביוטיקה - לא בכל מחיר!

דלקות אזניים חוזרות

רפואת נשים ללא מציצנות

הומיאופתיה - רפואת משפחה במיטבה

מוכנים, היכון, צאי

תרופות כולסטרול וסרטן המעי הגס

תסמונת התשישות הכרונית

תרופות סבתא

תרופות סבתא נוספות

הרזייה הוליסטית

האם כאב הראש שלך הוא מיגרנה?

אפצ'י, עונת המעבר

גורמים לאי כניסה להריון

התנהגות נכונה בחשיפה לשמש

תשעה חודשים של טירוף חושים

לשפר את תדמית הגוף

מחמאות: לימדו לאהוב אותן

"החולה המדומה"

תשעה חודשים של טירוף חושים

הריון: אור שמחה ובריאות

עיסוי בהריון

עיסוי לאם ולילד

גיל ההתבגרות המינית מתייחד בשינוי הורמונלי בולט בהשוואה לגיל הילדות. הבגרות נמצאת בשלבי הבשלה על כן כל המערכות בגוף פועלות במרץ רב. התהליך הזה מלווה תמיד בחוסר איזון הנובע מתהליך הצמיחה המואץ ומעליית הורמוני המין והורמון הגדילה. לא פשוט ולא קל לבני-הנוער התהליך הזה אך הוא נהדר ביכולת הבניה והיצירה תוך התמודדות עם רצון וצורך מיני בהיבט של ההורמונים ותהליך הבשלת המוח.

 

בגיל ההתבגרות הגוף טרם הגיע לפרקו על כן נוצר פער הולך וגדל בין הדרישה ליכולת. הנוער עובר מבחן התבגרות הכורך בחובו מתח לא מבוטל. חלק מבני- הנוער מתחילים בחיי מין מלאים גם אם טרם גופם כשיר לכך באון מלא. הבנות מתחילות ליטול גלולות למניעת הריון מהטעם שהמניעה עדיפה על הריון.

 

ברפואה הסינית אנו ערים לכל התהליך המיוחד הזה אותו חייבים לחוות כל המתבגרים. הרפואה הסינית לא מעודדת כלל קיום יחסי מין בשלב זה של החיים. צריך לתת לגוף להבשיל לגמרי ואז להתחיל בחיי מין וגם זה באופן בו לא נתיש את הגוף. הצעירים זקוקים לאנרגיה של הגדילה אותה הם מקבלים לפי הפילוסופיה הסינית, מן הכליות. הכליות אחראיות על האנרגיה בגוף, על הגדילה ועל איברי המין וחלק מהאיזון של ההורמונים בגוף. התיאוריה הסינית גורסת כי הכליות אחראיות על השיער בגוף יחד עם הריאות. הכליות שגם כך נמצאות בפעילות מאומצת לצורך הגדילה, מנוצלות יתר על המידה לצורך ניהול חיי מין טרם עת. בפועל הכליות נחלשות באנרגיה שלהן והתפקוד הולך ופוחת.

 

בין הנזקים הפוטנציאלים נמצאת נשירת שיער. נטילת גלולות על ידי בנות גם היא משבשת את המסלול הטבעי של ההורמונים מהמוח אל איברי המטרה של המין הנשי. גם הרפואה המסורתית שוללת יחסי מין וגלולות בבני-הנוער. המתח הנפשי בו נמצאים הצעירים הוא רב וחוסר השקט של תהליך הצמיחה לא תומך בהקניית שקט נפשי. ידוע כי הסיבה העיקרית לנשירת שיער באנשים נובעת על רקע מתח נפשי, אי-שקט ובעיות רגשיות לא פתורות.

 

אין זה מפתיע כלל מדוע בני-נוער מאבדים שיער בגין כל הסיבות דלעיל. אותם בני-נוער נמצאים במסגרת חינוכית לוחצת אשר גם היא תורמת לא מעט לחוסר השלווה של הנערים והנערות. המפתיע הוא שכה מעט בני-נוער ניזוקים למרות הכול. הסיבה לכך היא המטען המצוין עימו באו לעולם. מי שמנצל זאת מהר מדי או הרבה מדי נפגע קודם לכן. אחרים מגיעים לבגרות וחלקם מפתחים נזקים גופניים כאלו ואחרים. הצעתי לבני הנוער לחיות את גילם כפי שהוא ולא לדלג על הגיל. בכך יפחת הסטרס, הניצול המוגבר של אנרגית הכליות והחיים יחייכו יפה יותר אליהם. הם יהיו יותר בריאים, יותר עם יכולת גופנית, תפקוד מוחי טוב יותר מהטעם שהכליות הן המזינות את המוח ויהיה להן יותר אנרגיה למוח. הצעירים יסבלו הרבה פחות מנשירת שיער על כל הסטרס ואי הנעימות הכרוכה בכך.

 

___

 

השיטה הטיפולית הייחודית של פרופ' שטרנפלד נותנת מענה לבעיה של נשירת השיער. הטיפול כולל תמיכה ניכרת יותר בכליות ובנפש הסוערת ובכך משיגים תוצאות טובות יותר. הטיפול הבסיסי כולל שלושה מכשירים - ביו-תהודה, אוזון ולייזר. ישנם מקרים הזקוקים לתוספת טיפולית בדרכים נוספות אחרות. התוצאות בסך הכול מעודדות ביותר ומצדיקות את הנטל הטיפולי.

 

למידע ויעוץ בנושא עצירת נשירת השיער אצל בני נוער ומבוגרים ניתן לפנות למרפאת פרופ' שטרנפלד, בטלפון: 03-5250025

דואר אלקטרוני: meravmos@zahav.net.il

 

מה דעתך?    תגובות: כיתבי לנו                               מעניין? שילחי לחברה

   

_________________________________________