כיצד לשמור על האנרגיה האובדת בעת קיום יחסי מין?

מאת: פרופ' משה שטרנפלד, מומחה ברפואה פנימית ורפואה סינית

עוד בריאות:

הפרעות אכילה - מה שרופאים אל מספרים

אנטיביוטיקה - לא בכל מחיר!

דלקות אזניים חוזרות

רפואת נשים ללא מציצנות

הומיאופתיה - רפואת משפחה במיטבה

מוכנים, היכון, צאי

תרופות כולסטרול וסרטן המעי הגס

תסמונת התשישות הכרונית

תרופות סבתא

תרופות סבתא נוספות

הרזייה הוליסטית

האם כאב הראש שלך הוא מיגרנה?

אפצ'י, עונת המעבר

גורמים לאי כניסה להריון

התנהגות נכונה בחשיפה לשמש

תשעה חודשים של טירוף חושים

לשפר את תדמית הגוף

מחמאות: לימדו לאהוב אותן

"החולה המדומה"

תשעה חודשים של טירוף חושים

הריון: אור שמחה ובריאות

עיסוי בהריון

עיסוי לאם ולילד

 

הרפואה הסינית מנסה להתאים עצמה יותר ויותר לעולם המערבי המודרני, אבל בדבר אחד מומחיה נחושים בדעתם: מתירנות מינית מזיקה לבריאות!

 

פרופ' משה שטרנפלד, מומחה ברפואה פנימית ורפואה סינית, מסביר מדוע חשוב ששני בני המין ייהנו מאנרגיה נקבית וזכרית, כיצד המתירנות מקצרת את חיינו וכיצד ניתן לפצות את עצמנו על האנרגיה שאנחנו מבזבזים ביחסי מין.

 

כולנו נהנים מיחסי מין טובים. אבל האם יש כזה דבר יותר מדי יחסי מין? האם יחסי מין יכולים להזיק לבריאות? הפילוסופיה הסינית והיהדות מסכימות פה אחד: בהחלט כן!

 

הפילוסופיה הסינית הבינה כי בטבע ישנם שני סוגי אנרגיה. האנרגיה הזכרית (יאנג) והאנרגיה הנקבית (יין). אנרגיה אחת משלימה את השנייה ויחד הן יוצרות את השלם. אם קיימת רק אנרגיה אחת מבין השניים באדם הוא לא שלם, גם אם אותו סוג של אנרגיה נמצא בו בשפע. גם עודף וגם חוסר באנרגיה מסוג אחד יצור חוסר איזון ניכר באדם.

 

פרופ' משה שטרנפלד טוען כי רווקים שלא נמצאים בזוגיות, יתקשו למצוא בני זוג אם האנרגיה הזכרית והנקבית לא מאוזנת בתוכם ולעומת זאת, רווקים ששתי האנרגיות מאוזנות בהם ימצאו בני זוג בקלות. לדבריו, כשאין לנו קבלה והשלמה עם האנרגיה של בני המין השני, יכולים להיווצר מצבים מרחיקים בין בני הזוג כמו התנגשות של האנרגיות. השלמה עם שני הצדדים תביא להרמוניה וחיים משותפים מאוזנים. ההקצנה של אותה האנרגיה בבני-זוג, בין אם הם בעלי אנרגיה יין או יאנג, מהווה תשתית לחיכוכים, חוסר שלווה, היעדר הבנה ועד פרידה בלתי נמנעת. חוסר באנרגיה משני הצדדים או חוסר ניכר של אחד הצדדים, יוצר קור וריחוק.

 

רבים מאיתנו חוו יחסי מין רבים, עם בני זוג מזדמנים וכאלה שלא נעשים בהרמוניה, אלא מתוך בדידות, סטוצים וכדומה. לדברי שטרנפלד, חיי המין שלנו גוזלים אנרגיה מסוג יאנג (זכרית) משני בני הזוג. האנרגיה הזו נמצאת בכל אחד ואחת מאתנו. ניצול יתר של האנרגיה הזו תוך זמן קצר ובתדירות שאינה מאפשרת לגוף ליצור מחדש את שאבד, פוגע במשאבי האנרגיה ועם הזמן מחסני האנרגיה מתרוקנים. ההתרוקנות הזאת לא מתרחשת ברגע ולכן לוקח לנו הרבה זמן להכיר בכך אם בכלל. ההתלהבות מחיי-המין מדרבנת אותנו להמשיך בהם מבלי להתחשב  בכך שאנחנו מתפקדים על אנרגיה רזרבית שהולכת ומצטמצמת. מי שאחראי על האנרגיה הזו לפי הרפואה הסינית, הן הכליות.

אנו נוהגים להשתמש באנרגיה הצבורה בכליות באופן בלתי מבוקר ולא ערים לתוצאות העלולות להגרם מכך. איננו מתעוררים גם כאשר ישנם סימנים מוקדמים. איננו מבינים את הקשר בין מגוון בעיות ומחלות שמתגלות רק בשלב מאוחר יותר לבין חיי המין הקודמים שלנו.

 

גם היהדות האמינה בסכנות הטמונות בחיי מין משוללי רסן.  היא מזהירה כי עודף חיי-מין פוגע בשיער, מביא לנשירת שיניים מוקדמת, להתכהות בעיניים בגיל צעיר יחסית ולמחלות נוספות.  האם מדובר באמונות תפלות?

 

לדברי פרופ' שטרנפלד יש אמת באמונות הללו וגם הן נובעות מניצול יתר של הכליות. הכליות ברפואה הסינית הן אלו אשר אחראיות בין היתר על האנרגיה המינית ועל איברי המין. הן אלו אשר מזינות את מח העצם האחראי על העצמות ועל הזנת המוח. חולשה באנרגיה של הכליות יכולה להתחיל בכאבי-גב תחתון בלבד. במקרה כזה מקובל לרוץ לאורטופד כדי שירשום לנו תרופות משככות כאבים עם תגובה אנטי דלקתית, אבל לא תמיד המצב משתפר. לפעמים המצב יחייב ניתוח בגב. גם כאן כולם יהיו מאושרים כאשר הכאבים יפוגו או יפחתו. כמעט ולא ימצא האדם שיקשר את בעייתו אל הגורם הראשוני שיצר אותה – יחסי מין מופרזים.

 

נזקי חיי מין מתירניים ומופרזים לא מסתכמים בבעיות גב. חולשה בכליות כתוצאה מבזבוז האנרגיה המינית עלולה להוביל לבעיות נוספות כמו נשירת שיער, בעיות שמיעה, ירידה בראייה ועוד. באופן טבעי, כל התהליכים של חולשת הכליות מתקיימים באופן פיסיולוגי בהזדקנות. אולם, כאשר התהליכים הללו מתחוללים בגיל צעיר יחסית, הרפואה הסינית בודקת אם מדובר בנזק באנרגיה של הכליות מסיבות שונות והראשונה שבהן היא יחסי מין מופרזים.

 

כיצד אם כן נשמור על האנרגיה של הכליות ולא נכלה אותה בטרם עת? ישנן כמה דרכים לכך:

 

  • לא להגזים בחיי מין סוערים ובלתי פוסקים כדי לתת למערכות השונות להתאושש.

  • לקיים את שיטת הטנטרה בחיי המין שלנו. בשיטה זאת הגבר לא משחרר את הזרע במהלך יחסי אישות. דבר זה ניתן ללמידה תוך שמירה מלאה על ההנאה מחיי-מין מלאים ומאושרים.

  • שיטות להענקת מנוחה לכליות: מנוחת צהריים במיוחד לאחר ארוחת הצהריים. שינה מוקדמת בלילה והענקת שעות שינה מספיקות לגוף. לא נעבוד בעבודה המתישה אותנו גופנית או נפשית. לא נעסוק בפעילות גופנית מוגזמת ובמיוחד שכזו אשר איננה מלווה במנוחה מספקת לאחריה. נהייה פעילים גופנית במידה הנדרשת וזה שונה מאדם לאדם.

  • לנשים לא מומלץ להרות בתדירות גבוהה מדי וללא אפשרות לנוח ולאושש את הכליות.

  •  לגבי כל היתר אנו מדברים על טיפול רפואי מתאים. מי שסובל מכאבי-גב של הכליות, נטפל בו בדיקור ולפי הצורך גם צמחי-מרפא. אחרים, נטפל בצמחי-מרפא ונעשיר את האנרגיה של הכליות כך שלא יהיו מאגרים מדולדלים של האנרגיה הזו.

 

 

כשהכליות יחזרו לקבל את האנרגיה שלהן, גברים לא יסבלו משפיכה מוקדמת. בעיות הזיקפה לא יטרידו את הגברים והנשים שבחייהם. בעיות הפריון של הגברים יהיו בשכיחות נמוכה ולא יהוו כמעט בעיה. התלונות של כאבי-גב יפסיקו להיות כל כך שכיחות כפי שהן כיום. לאנשים יהיו הרבה פחות פחדים והם ירגישו הרבה יותר בטוחים בחייהם ובבחירותיהם בחיים. הנשים לא תתלוננה על כאבי-ראש טורדניים. בעיות היובש בנרתיק לא יציקו להן בשכיחות הקיימת כיום. הכאבים בזמן יחסי מין לא יהיו נושא מרכזי בחיי האישות של הזוג. בריאות איברי המין הנשיים תעלה מעלה ולא יהיו כל כך הרבה תלונות של הפרשות, דלקות ועוד. בנוסף, בעיות הפריון יפחתו במידה ניכרת ויזדקקו להרבה פחות טיפולים כימיים וביולוגים לצורך ההפריה. הילודים עצמם יהיו בריאים יותר והלידות תהיינה יותר טבעיות ובהרבה פחות סיבוכים. נשירת השיער תהיה על רקע של מתח ולחצים נפשיים אך גם כאן יהיה שיפור בגין ההטבה הניכרת בפרטים הרבים האחרים. וכל אשר יוותר לעשות זה לאכול ולחיות נכון ואורח חיי החברה ישתנה מקצה לקצה.

 

עצות נוספות ומאמרים על הרפואה הסינית מופיעים באתר של פרופ' משה שטרנפלד:

www.moshe.org.il  . טלפון מרפאת פרופ' שטרנפלד: 03-6996937

 

מה דעתך?    תגובות: כיתבי לנו                               מעניין? שילחי לחברה

   

_________________________________________