הישראלים פוחדים מרופאי שיניים

באדיבות "מקסימה"  

עוד בריאות:

שאיבת שומן

הפרעת קשב אצל מבוגרים

הכיני ילדך לחורף

הפרעות אכילה - מה שרופאים לא מספרים

אנטיביוטיקה - לא בכל מחיר!

דלקות אזניים חוזרות

רפואת נשים ללא מציצנות

הומיאופתיה - רפואת משפחה במיטבה

מוכנים, היכון, צאי

תרופות כולסטרול וסרטן המעי הגס

תסמונת התשישות הכרונית

תרופות סבתא

תרופות סבתא נוספות

הרזייה הוליסטית

האם כאב הראש שלך הוא מיגרנה?

מתוצאות סקר עדכני שהזמינה חברת "מקסימה – המרכז להפרדת אוויר" עולה כי כשליש מהציבור במדינת ישראל (30.4%) פוחד מרופאי שיניים, כ- 50%  מהחוששים  נמנעים מטיפול

 

סקר שנערך לאחרונה מאשש את החששות – אנו פוחדים מרופא השיניים, לצערנו למרות האפשרויות להקלת הכאב, נתפס הטיפול בשיניים בקרב אוכלוסיות רבות ככואב. עוד עולה מהסקר  כי נשים מפחדות יותר מגברים (או שהם פשוט לא מודים בכך?) כאשר 37.6% מהנשים פוחדות לעומת 22.9% מהגברים. למעשה, הפחד מרופאי שיניים מונע מ 17% מהנשים במדינה מלרפא את כאבי השיניים שלהן.

בנוסף עולה מהסקר שקבוצת הגיל האמיצה ביותר היא בני  65 ומעלה (72%), והפחדנים הגדולים, הם באופן מפתיע דווקא הצעירים בגילאי 25-34 (38.7%). למעשה, רק 4%  מה"זקנים" מונעים מעצמם טיפול שיניים לעומת 22.2% מ"הצעירים".

עוד עולה מהסקר כי חילוניים מפחדים יותר מאשר הציבור המסורתי, הדתי או החרדי. 65.3% מאנשים המגדירים עצמם "מסורתיים", 61% מהחרדים ו- 58.2% מהדתיים לא חוששים מרופא השיניים לעומת 57.9% מהציבור החילוני כשכמעט 20% ממנו לא הולך לרופא שיניים בגלל הפחד. 

נתון מעניין נוסף שעולה מהסקר, הוא כי הפחדנים הגדולים ביותר בארץ מתגוררים מגיעים מירושלים  כמעט 40% מאוכלוסיה בירושלים והסביבה חוששת מטיפול בשיניים.

לעומת זאת, האזור האמיץ ביותר בארץ הוא אזור השרון כשרק 27.9% פוחדים מללכת לרופא השיניים.

 

רונית שדה מנהלת תחום מדיקל בחברת מקסימה- המרכז להפרדת אויר יצרנית גז הצחוק מזכירה כי חלק מקופות החולים הכניסו כבדרך שגרה את הטיפול  תוך כדי שימוש בגז צחוק, (נייטרוס אוקסיד בשמו הרפואי), הגז מקטין את תחושת החרדה בביקור אצל רופא השיניים, גורם לתחושת רוגע, לטשטוש  ושינוי תפיסת הזמן במהלך הטיפול. גז הצחוק עוזר גם להקטנת רפלקס ההקאה. במהלך הטיפול, המטופל נמצא בהכרה מלאה, הרפלקסים פועלים והוא מגיב לצוות המטפל. גז הצחוק, נחשב כחומר האלחוש הבטוח ביותר  בשימוש למטרות רפואיות שונות.

 

* הסקר נערך ע"י חברת Market Watch בקרב 493 נדגמים בחלוקה דמוגרפית.

  

 

  מה דעתך? הגיבי על הכתבה                     מעניין? שילחי לחברה

 

 

 

_________________________________________