יופי הפנים

מאת: פרופ' דניאל האובן*

פרופ' דניאל האובן

עוד בריאות:

שאיבת שומן

הפרעת קשב אצל מבוגרים

הכיני ילדך לחורף

הפרעות אכילה - מה שרופאים לא מספרים

אנטיביוטיקה - לא בכל מחיר!

דלקות אזניים חוזרות

רפואת נשים ללא מציצנות

הומיאופתיה - רפואת משפחה במיטבה

מוכנים, היכון, צאי

תרופות כולסטרול וסרטן המעי הגס

תסמונת התשישות הכרונית

תרופות סבתא

תרופות סבתא נוספות

הרזייה הוליסטית

האם כאב הראש שלך הוא מיגרנה?

הפנים מהווים רק שביעית מגוף האדם. השפעתם על האדם והסובבים אותו היא חד משמעית ומיידית. הם מקרינים את יופיו של  האדם, כרטיס הביקור הראשוני. לפנים יש מסגרת: למשל השיער - הוא משפיע על מראה הפנים, כמסגרת של תמונה יפה. לכן יש לשים דגש גם על מראה השיער, אורכו (ארוך או קצר), צבעו (חום, שחר, בלונדיני...) וסוגו (חלק או מתולתל). בנוסף, לפנים ישנם תוספות יופי לתמונה המלאה עם המסגרת. תוספות אסתטיות:  צורת אוזנים שאינן בולטות, מבט העיניים, כוון העפעפים, האף עם השיפוע הנכון, השפתיים המלאות.

 

יופי הפנים נבחן על פי הפרופורציה והסימטריה שלהם.למרות העובדה שאנו נתקלים בפנים שאינם פרופורציונלים וסימטרים ועדיין נחשבים יפים. לדעתי, כל אדם הוא יפה אבל ניתן להיות יפים ויפות יותר על ידי שיפור תמונת הפנים.

 

מתיחת פנים (Face Lift) – טיפים לקבלת התמונה המושלמת:

ü      להחליק את עור הפנים - עור הפנים דק וחשוף כל הזמן וקיימת ירידה במתח טונוס השריר. אלסטיות של עור הפנים מתרופפת. לבסוף נוצרת צניחה מוקדמת של הפנים. התרופפות השרירים  המרובים בפנים  עם השנים, גורמת קמטים מרובים. ניתוח מתיחת הפנים יכלול לכן את מתיחת כל הרקמות הנפולות והעברת עודפי שומן למקומם הקודם כפי שהיו בצעירות..

 

ü      לשמור על פרופורציה וסימטריה של תמונת הפנים - במתיחת הפנים חשוב לשפר את "התוספות" (האביזרים) האסטטיים, כלומר:  הניתוח יכלול את הרמת מרכז הפנים, הרמת הגבות והלחיים, הרמת הרקות, הצוואר ובמידת הצורך הרמה של העפעפיים הנפולים והסרת השקיות של העפעפיים התחתונות.

 

ü      לשרטט את הפנים - אחד הדברים החשובים בניתוח מתיחת הפנים הוא יצירת ההפרדה של הפנים מהצוואר והצגת קו הלסת באופן ברור.

 

ü      להחזיר את השומן למקומו – מומלץ לשלב הזרקת שומן במהלך הניתוח למקומות הנדרשים בפנים. ניתן לבצוע את ההזרקות בשימוש במזרקי ליפיואג'  המאפשרים ביצוע שאיבת שומן מהגוף, תוך כדי סינונו וביצוע הזרקה מיידית.

 

ü      זמנים - הניתוח יכול להתבצע בהרדמה כללית או מקומית באישפוז יום בלבד. ניתוח מתיחת פנים נחשב לניתוח הנעשה בעיקר בחורף בשל הפנים החבושות והצורך לא להיחשף לשמש. אך עם השנים מתקיימים יותר ויותר ניתוחים מסוג זה דווקא בקיץ, בעיקר בקרב אלו המעדיפים להעביר את הימים החמים במקום ממוזג ולא חשוף לשמש.

 

ü      ההבראה וחזרה לעבודה – תהליך ההבראה אורך 10 עד 14 ימים. לאחר -6-3 שבועות ניתן לעסוק בפעילות גופנית וספורט.

 

ü      יתרונות מתיחת פנים – הצלקות והסימנים לאחר הניתוח בלתי נראים. תוצאת הניתוח נשמרת בין 5 שנים ל- 20 שנה. חידוש יופי הפנים מחזק את הבטחון והדימוי העצמי.

 

ü      תופעות לוואי - נפיחות ובצקות, שיטפי דם. בד"כ עוברים תוך שבוע ימים.

 

ü      שינוי תסרוקת - המלצה אחרונה אך לא פחות חשובה, רצוי לאחר הניתוח לשנות את התסרוקת, שהיא מסגרת הפנים, כחלק מהשיפור הכללי של התמונה היפה הרי ניתן להניק לה גם מסגרת חדשה לקבלת התמונה המושלמת.

 _____________

 

פרופסור דניאל האובן, מומחה מוביל בכירוגיה פלסטית ואסטתית, בעל שנות ניסיון רבות בארץ ובעולם. פרופ' האובן, העמיד דור שלם של מנתחים פלסטיים, ונחשב לאחד מהמנתחים הבכירים לכירוגיה פלסטית ואסטתית בישראל בעולם.

פרופ' האובן ניהל במשך 15 שנה (בין השנים 1988-2003) את המחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז רפואי בלינסון, וכן הקים וניהל את המרפאה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בשוויץ. לכירוגיה הפלסטית בישראל נבחר לכהן כיו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית (בין השנים 1998-2000).

פרופ' האובן כיהן כיו"ר הסקציה לכירורגיה פלסטית, בביה"ס ללימודי ההמשך הפקולטה לרפואה אוניברסיטת תל-אביב (בין השנים .1996-200). פרופ' האובן בוגר הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת ציריך, שוויץ; דוקטור לרפואה מטעם אוניברסיטת ציריך; פרופ' חבר קליני בפקולטה לרפואה אוניברסיטת תל-אביב. חבר האיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית, חבר האיגוד אמריקאי לכירורגיה פלסטית, חברה איגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, חבר איגוד הארופאי לכירורגיה פלסטית. לפרטים נוספים: www.prof-hauben.co.il

 

  מה דעתך? הגיבי על הכתבה                     מעניין? שילחי לחברה

 

 

 

_________________________________________