הזדקנות העור

מאת: ניר חוכיימה

 

עוד בריאות:

שאיבת שומן

הפרעת קשב אצל מבוגרים

הכיני ילדך לחורף

הפרעות אכילה - מה שרופאים לא מספרים

אנטיביוטיקה - לא בכל מחיר!

דלקות אזניים חוזרות

רפואת נשים ללא מציצנות

הומיאופתיה - רפואת משפחה במיטבה

מוכנים, היכון, צאי

תרופות כולסטרול וסרטן המעי הגס

תסמונת התשישות הכרונית

תרופות סבתא

תרופות סבתא נוספות

הרזייה הוליסטית

האם כאב הראש שלך הוא מיגרנה?

נשים רבות נלחמות בתופעת שמירת העור מפני הזדקנותו.

האם באמת אפשר לשמר את העור שיראה מטופח עד מאוד?

 

מאמר זה יענה על שאלותיכם הרבות ייתן לכם טיפ לשמירה על העור מפני הזדקנותו.

העור מזדקן בדרכים שונות. עם הגיל (דרכו של הטבע) ייתכן שינוי צבעו, יובש, חספוס ורפיון לפעמים גם מופיעים ורידים דקים בלחיים .

 

טיפולי ארומתרפיה ומשחות המיוצרות ע"י צמחי מרפא יכולים להקטין בעיות אלה עד למינימום. אספקה  טובה של חמצן חשובה לבריאות העור, עיסוי יכול לסייע בכך משום שהוא מגביר את זרימת הדם. עיסוי ישיר על הפנים צריך תמיד להיות עדין מאוד אך עיסוי נמרץ של הקרקפת יגביר את זרימת הדם לכל הראש כולל הפנים.

 

זהו דבר שכל אחת ואחת מכן יכולה לעשות בעצמה מדי יום, אך כדאי ומומלץ להשאיר את עיסוי הפנים לאדם מיומן כבסיס לטיפול לכל הבעיות המוזכרות בתחילת המאמר.

החלק החיצוני ביותר והנראה של העור הוא האפידרמיס מורכב כולו מתאים מתים ובריאותו וצורתו של העור תלויים במידה רבה בשכבת התאים החדשים הצומחים בהתמדה מתחתיו.

 

קצב הצמיחה מואט עם הגיל ומשום כך חשוב להשתמש בשמנים שתכונותיהם זירוז צמיחת התאים החדשים.

 

שמני פרחי תפוז והאזוביון (הלבנדר) הם השמנים החשובים המתאמים לעור מבוגר יותר.

מרבית סוגי העור הופכים להיות פחות שומניים עם ההזדקנות בוודאי שמתן לב שאנשים שעורם היה שמנוני בצעירותם שומרים על עור בעל מראה צעיר זמן רב יותר.

עיסוי בעזרת שמנים שהופקו מגרניום, יסמין, תפוז, ורד יחזיר לעור במידה רבה את איזונו הטבעי (יחד עם שמני בסיס שקדים, זרעי ענבים, אבוקדו, חוחובה, גלעיני אפרסק, נבט חיטה).

 

ניתן להשתמש באלה כמשחות (קרמים שמיוצרים מצמחי המרפא) וכשמני העיסוי כאחת.

שמנים המופקים מלבונה (הנקרא פרנקנסנס) עץ האלמוג או זרעי גזר טובים כולם לעור מזדקן  כל אלה יעזרו להילחם בחספוס העור בעיקר כשמשלבים זאת בעיסוי אם גם לאחר מכן ימשיך צבע העור להיות דהוי יעזרו מסכות פנים מיוגורט להחיותו.

 

מסכות פנים פשוטות העשויות מאבוקדו, שקדים טחונים עם מעט דבש טובות גם הן לעור מזדקן. חוטי ורידים על עור הפנים  מופיעים על  פניהן  של  נשים  מבוגרות  שמנים מבבונג , סלרי , פטרוזליה או ורדים יכולים לסייע בהעלמתם אף שעשויים לעבור כמה חודשים לתוצאה מושלמת. השתמשו בהם לעיסוי ובקרמים או תחליבים שיש למרוח על העור מידי יום שכן השימוש המתמיד הוא שיניב תוצאות מכיוון שיש להמשיך בטיפול תקופה ארוכה מוטב להחליף את השמן מדי פעם ולא להשתמש יחד יש להימנע מקרבה לחום עישון וצריכת אלכוהול.

 

העור משקף את בריאותו הכללית של הגוף וכל דבר התורם לה יעכב את הזדקנותו: תרגול גופני, תזונה נכונה, שינה מספקת והימנעות מחשיפה לחומרים מזהמים.

אי לכך שמירת עורך תלוי בך אם תטפחי אותו תגיעי לתוצאות טובות מאוד עור בריא הינו גוף בריא.

 

כתב: ניר חוכיימה – ארומתרפיסט בכיר      

nir_h@012.net.il

   

  מה דעתך? הגיבי על הכתבה                     מעניין? שילחי לחברה

 

כתבה יפה מאד. אהבתי... חן.

 

_________________________________________