הריון קל וזורם - הוראות הכנה

מאת: כלנית קלו

 

עוד בריאות:

פעילות גופנית בזמן הריון

לחזור לפעילות גופנית אחרי החגים

לידה ריחנית

ניתוחם פלסטיים בבני נוער

שאיבת שומן

הפרעת קשב אצל מבוגרים

הכיני ילדך לחורף

הפרעות אכילה - מה שרופאים לא מספרים

אנטיביוטיקה - לא בכל מחיר!

דלקות אזניים חוזרות

רפואת נשים ללא מציצנות

הומיאופתיה - רפואת משפחה במיטבה

מוכנים, היכון, צאי

תרופות כולסטרול וסרטן המעי הגס

תסמונת התשישות הכרונית

תרופות סבתא

תרופות סבתא נוספות

הרזייה הוליסטית

האם כאב הראש שלך הוא מיגרנה?

בשונה מההנחה הרווחת לפיה תקופת ההיריון הנה תקופה ששואבת מהאם את כל חיוניותה ובריאותה, לפי גישתה של כלנית קלו, הומיאופתית קלאסית, ההיריון והלידה הם התקופה החשובה והמעצימה ביותר בחייה של אישה. גופה של האישה ההרה מגייס את מירב כוחותיו על מנת לתת את הטוב ביותר לעובר הגדל בתוכה ובהיותה בשיא כוחותיה האישה נראית ומרגישה בריאה יותר.

 

נשים רבות מקבלות בייאוש את הסימפטומים הלא נעימים שאופייניים לחודשי ההיריון, כמו בחילות והקאות, עצירות, דלקות בדרכי השתן, אנמיה או לחץ דם, עייפות, מצבי רוח ועוד. זאת, למרות שלא כולן חוות את הסימפטומים האלו ויש נשים רבות שאף מדווחות כי תקופת ההיריון הייתה עבורן תקופה של חזרה לקו הבריאות ובמהלכה אף נפתרו מעצמם סיבוכים בריאותיים שונים מהם סבלו אותן נשים קודם להריונן.

 

אז מה ההבדל בין אותן נשים עבורן ההיריון הוא תקופה של בריאות ופריחה, לבין אלו שסובלות ממגוון סימפטומים אשר מפריעים לתפקודן? כלנית קלו, הומיאופתית קלאסית, טוענת שבמצב מאוזן תקופת ההיריון אמורה להיות תקופה של בריאות ופריחה: "יש נשים שאפילו נראות טוב יותר, פניהן זוהרות יותר, העור הופך לחלק ובריא יותר וכדומה. הדבר הטבעי שקורה במהלך תקופת ההיריון הוא שגוף האישה מגייס את כל מאגרי האנרגיות שלרשותו לטובת ההיריון והעובר ומהאנרגיות האלו נהנה לא רק העובר, אלא גם האם. יחד עם זאת, גופן של נשים רבות לא מצליח בכוחות עצמו לגייס את האנרגיות האלו ונדרש להן סיוע של תרופה הומיאופתית."

 

בשונה מתרופות שונות שמטרתן להקל באופן נקודתי על סימפטומים כאלו ואחרים שחווה האישה במהלך הריונה, התרופה ההומיאופתית מיועדת בראש ובראשונה לאפשר לה נגישות טובה יותר אל אותם מקורות אנרגטיים שטמונים בגופה. "זו לא גזירה משמיים", אומרת כלנית קלו, "אישה לא אמורה לסבול במהלך ההיריון, היא אמורה להיות בשיאה על מנת שתוכל לספק את מקסימום המשאבים הדרושים להתפתחותו התקינה של העובר. נשים רבות מסרבות ובצדק, ליטול תרופות קונבנציונאליות כמו אנטיביוטיקה או משככי כאבים  במהלך ההיריון מחשש שהתרופות יפגעו בעובר. ההומיאופתיה היא אחת השיטות היחידות שבאמצעותן ניתן לטפל באישה במהלך ההיריון, מבלי לגרום לשום נזק לעובר. יתרה מכך, הטיפול ההומיאופתי באישה ההרה, מגביר את סיכוייה לחוות לידה טבעית וזורמת יותר, ללא התערבות מכשירנית."

 

ההומיאופת, למעשה, יתאים לאישה תרופה הומיאופתית, תרופה אחת ויחידה הדומה לתמונת מכלול הסימפטומים הייחודית של המטופלת. הגישה ההומיאופתית לוקחת בחשבון כי לכל אדם צורת הביטוי האישית שלו למחלות ולסימפטומים ולכן כל אדם יקבל תרופה שונה, בהתאם למצבו הפיזי והנפשי. לבד מההקלה בסימפטומים, אישה בהיריון הזקוקה לאיזון ההומיאופתי תרגיש יציבה יותר מבחינה רגשית, מצב רוחה ישתפר וכן חיוניותה הכללית.

 

"אפילו בחדר הלידה עצמו", מוסיפה כלנית קלו, "השימוש בתרופות הומיאופתיות בעיתוי הנכון יכול לעשות את ההבדל בין לידה ארוכה ומייסרת שסופה בוואקום או מלקחיים, לבין לידה טבעית וזורמת יותר. כמו כן, היום מרבים להשתמש בהורמון הסינטטי פיטוצין בכדי לגרום לצירים או כדי לזרז את הלידה. הפיטוצין מביא להתכווצויות מלאכותיות של הרחם, התכווצויות כואבות מאוד אך לא בהכרח אפקטיביות להתקדמות הלידה. תרופה הומיאופתית שתותאם ליולדת בעיתוי הזה תביא לצירים סדירים ואפקטיבית, צירים טבעיים ופחות כואבים , לפתיחה מהירה יותר."

 

"אני נוהגת לצייד מטופלות שלי לקראת הלידה בערכת לידה הומיאופתית", מסכמת קלו, "הכוללת כמה עשרות תרופות, כי לעולם אי אפשר לדעת מראש לאיזו תרופה הן תזדקקנה. אני מדריכה את המלווים שלה, כיצד ליטול את התרופות במידת הצורך ועל אילו סימפטומים חשוב שהם ידווחו לי.

אפילו במקרה שלידה גרמה לקרעים רציניים, דימומים קשים ואף במצב של צניחת איברים אחרי הלידה, ניתן להתאים תרופה הומיאופתית לאישה, על מנת לזרז את החלמתה."

 

על כלנית קלו וההומיאופתיה הקלאסית ניתן לקרוא עוד באתר: www.refua-mashlima.com

 

 

  מה דעתך? הגיבי על הכתבה                     מעניין? שילחי לחברה

 

 

 

_________________________________________