דלקות עיניים בסתיו

מאת: מערכת האתר

עוד בריאות:

דיאטות משמינות

מנופאוזה

דיאטה - להחליט להתחייב ולעשות

שאיבת שומן

הפרעת קשב אצל מבוגרים

הכיני ילדך לחורף

הפרעות אכילה - מה שרופאים לא מספרים

אנטיביוטיקה - לא בכל מחיר!

דלקות אזניים חוזרות

רפואת נשים ללא מציצנות

הומיאופתיה - רפואת משפחה במיטבה

מוכנים, היכון, צאי

תרופות כולסטרול וסרטן המעי הגס

תסמונת התשישות הכרונית

תרופות סבתא

תרופות סבתא נוספות

הרזייה הוליסטית

האם כאב הראש שלך הוא מיגרנה?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אזהרה: המידע המובא כאן אינו מהווה תחליף להתיעצות אישית עם רופא או מטפל מוסמך. אין להסתמך על המידע כמקור מידע יחיד, שימוש ו/או צפיה בנתונים מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.

אין בכל האמור בכתבה משום הבעת דעה של "הדרך למעלה" לגבי כל המלצה המופיעה בו.

הסתיו כבר איתנו, וכיאה לעונת מעבר מביא איתו אלרגיות ודלקות בעיניים. אחת התופעות האלרגיות הרווחות ומתגברות בתקופה זו היא דלקת אלרגית של הלחמית בעין. קיימים סוגי צמחים הפורחים דווקא בסתיו אשר מעודדים הופעת אלרגיות. כמו כן, הסתיו מאופיין ברוח מזרחית יבשה, המביאה עמה אבק מדברי אשר עלול גם הוא לעורר אלרגיה. תופעות אלו מצריכות מאתנו לדעת כיצד ניתן להימנע מהן, ובמידה שכבר הופיעו, כיצד ניתן לטפל בהן? ד"ר דוד בן ניסן, רופא בכיר באסותא אופטיק, המרכז להסרת משקפיים בלייזר, מציע כמה טיפים שיעזרו למנוע ולטפל בתופעה:

  • נסו לזהות את הגורם. אם זיהיתם צמח אשר קרבתו מציקה, יש להימנע משהייה בקרבתו. כאשר הגורמים לאלרגיה הם סביבתיים כגון אבקנים של פריחה או אבק יש להשתדל להימנע מחשיפה להם.
  • השתדלו  להימנע משהייה בחוץ בימי חמסין, יובש בעיניים מחמיר את התלונות.
  • הרכיבו משקפי שמש העוטפים היטב את העיניים. בנוסף על הגנה בפני השמש הם מגינים בפני אבקנים ורוח יבשה.
  • לימדו לזהות האם אתם רגישים לגורמים הנמצאים בסביבתנו היומיומית, אשר ידועים כעלולים לעורר אלרגיה, כמו למשל מאכלים שונים, חומרי ניקוי וכפפות לטקס, בדים שונים או שיער פרווה שמשירים החתול או הכלב. מודעות וזיהוי יביאו לפתרון מיידי של הבעיה.

גם לאחר שהתפתחה דלקת אלרגית בעין יש מה לעשות:

·         ניתן להשתמש בטיפות של תחליפי דמעות אשר נמכרות ללא מרשם. טיפה בכל עין 3-6 פעמים ביום יעזרו לעיתים קרובות. יש לדרוש תחליפי דמעות ללא חומר משמר.

·         לא לשפשף ולא לחטט עם הידיים בעיניים. אמנם הגירוי לעיתים בלתי נסבל אך השפשוף מחמיר את המצב, יגביר את תגובת הדלקת ויגרום לעיניים להיראות אדומות ומגורות יותר.

·         שמירה קפדנית על ניקיון הידיים. מומלץ גם לשמור על ניקיון העיניים על ידי שטיפת הפנים במי ברז פעמיים-שלוש פעמים ביום.

·         אם אין הטבה בתוך יומיים או שקיימת החמרה בהרגשה, יש לפנות לרופא עיניים לבדיקה ולקבלת טיפול. לרוב הטיפולים יעילים  ומושגת רגיעה תוך זמן קצר. חוסר טיפול והזנחה יכול לגרום לנזק  בעיניים ולפגיעה בלתי הפיכה בראיה . לכן ההמלצה היא לפנות לבדיקה ולקבל טיפול בהתאם.

·         בכל מקרה של חשד לחדירת גוף זר לעין יש לפנות באופן מיידי לרופא עיניים לשם קבלת טיפול.

______________

אסותא אופטיק מתמחה בטיפולי הסרת משקפיים בלייזר בטכנולוגיה המתקדמת ביותר. לבדיקת התאמה ללא תשלום מומלץ להתקשר למוקד הטלפוני של אסותא  03-7644444 או  *6474 או לגלוש לאתר האינטרנט הנמצא בכתובת: www.assuta-optic.co.il כתובת המרפאה: מרכז "אסותא השלום", רחוב יגאל אלון 96 תל-אביב.   

מה דעתך? הגיבי על הכתבה                     מעניין? שילחי לחברה

 

 

_________________________________________