כיצד להתמודד בעזרת צמחי מרפא

עם מחלות דרכי נשימה אצל ילדים בסתיו ובחורף

מאת: המערכת

 

עוד בריאות:

30 סיבות להתחיל

רעלת הריון

פעילות אירובית בהריון

דיאטות משמינות

מנופאוזה

דיאטה - להחליט להתחייב ולעשות

רפלקסולוגיה

שאיבת שומן

הפרעת קשב אצל מבוגרים

הכיני ילדך לחורף

הפרעות אכילה - מה שרופאים לא מספרים

אנטיביוטיקה - לא בכל מחיר!

דלקות אזניים חוזרות

רפואת נשים ללא מציצנות

הומיאופתיה - רפואת משפחה במיטבה

מוכנים, היכון, צאי

תרופות כולסטרול וסרטן המעי הגס

תסמונת התשישות הכרונית

תרופות סבתא

תרופות סבתא נוספות

הרזייה הוליסטית

האם כאב הראש שלך הוא מיגרנה?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אזהרה: המידע המובא כאן אינו מהווה תחליף להתיעצות אישית עם רופא או מטפל מוסמך. אין להסתמך על המידע כמקור מידע יחיד, שימוש ו/או צפיה בנתונים מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.

אין בכל האמור בכתבה משום הבעת דעה של "הדרך למעלה" לגבי כל המלצה המופיעה בו.

בעונות הסתיו והחורף לוקים ילדים רבים במחלות בדרכי הנשימה –

דוד קאפח, מחבר "טבעי"* ממליץ על צמחי מרפא להתמודדות עם המחלות:

                 

עונות הסתיו והחורף הן שיאן של מחלות דרכי הנשימה אצל ילדים. במחלות דרכי הנשימה העליונות נכללות המחלות הבאות: הצטננות, פרינגיטיס (אודם ודלקת של הגרון), סינוסיטיס, שיעול, ברונכיט ודלקת האוזן התיכונה. אנחנו כוללים גם שפעת ולרינגיטיס במחלות דרכי הנשימה העליונות.

 

רוב המחלות הן ויראליות ומועברות על ידי מגע, כלי אוכל משותפים, טיפות רוק באוויר ושהייה בקרבת חולים. ישנם כ- 200 וירוסים שונים שעלולים לגרום להן.  

 

רוב המחלות נמשכות בין שבוע ל- 10 ימים ולעתים החום עלול להיות גבוה, במיוחד אצל ילדים קטנים. שיעול או נוזלים באוזניים נשארים לפעמים מספר שבועות אחרי המחלה האקוטית. טיפול באמצעות צמחים יכול להועיל, והחשוב ביותר למצוא את הדרך המתאימה לכל ילד לשימוש בצמחי המרפא.

 

במחלות ילדים  חשוב להיות זהיר ולפנות לייעוץ רפואי במקרה שחלה הרעה, או אפילו כשאין הטבה לאחר יומיים. גם במקרים שהחום אינו יורד, או שמופיעים התקשות של הצוואר, הקאות, הפרעות בראייה, קשיי נשימה, נוזלים היוצאים מהאוזניים והתייבשות.

 

שימוש בצמחים מחייב ייעוץ מתאים. המינון תלוי בסוג המחלה ובגיל הילד. במקרים חריפים לוקחים את הצמחים כל שעה שעתיים. במקרים כרוניים פעמיים- שלוש ביום.

 

למחלות דרכי הנשימה מומלץ להשתמש בצמחים מחממים ומקררים. מכינים שילוב של צמחים שונים לפורמולה אחת ולפי מצב החולה: אם קר לו והוא מבקש עוד שמיכות-ניתן לו צמחים מחממים. אם חם לו והוא מוריד בגדים מיותרים ניתן לו צמחים מקררים.

 

להלן רשימת צמחים המומלצים לטיפול במחלות דרכי הנשימה העליונות: צמחים המרחיקים קור ולחות: קינמון מחמם, שורש גרוס של קודזו (צמח אנטי סרטני המרחיב כלי דם) נייטרלי, זנגויל (ג'ינג'ר) מחמם,  מצמחים אלה מכינים תמצית,שמים ממנה כפית לתוך כוס, ושותים שלש עד ארבע כוסות ליום. תערובת זו מקלה על הנשימה ומחממת את הגוף.

 

להלן רשימת צמחים אנטי דלקתיים המפחיתים חום פנימי. יש לבחור  מתוכם שלושה או ארבעה צמחים ולהכין תערובת: סמבוק שחור מקרר, אכינציאה מקרר, מליסה רפואית מקררת, יערה מקררת, קנה שורש של קופטיס מקרר, שורש גרוס של חותם הזהב מקרר, שינן רפואי מקרר, שורש של חומעה מסולסלת מקרר.

 

להלן רשימה של צמחים שהם אנטי מיקרוביאליים כלליים למחלות דרכי הנשימה אשר מחזקים את מערכת החיסון: אכינציאה מקרר, סמבוק שחור מקרר, שורש גרוס של אסטרגלוס מחמם, אנדרוגרפיס מקרר, שלשה או ארבעה שיני שום טרי מחמם, פרופוליס נייטרלי, מתערובת זו יש לקחת שלוש עד ארבע  פעמים ביום למשך מספר ימים.

 

קודזו עם מיץ תפחי עץ - ברפואה הסינית משתמשים בצמח הקודזו (שאותו ניתן להשיג במרבית בתי הטבע), לטיפול בהצטננות, כאבים ובסימפטומים שונים הקשורים בהצטננות. אופן ההכנה: לחמם כוס מיץ תפוחי עץ עד לרתיחה. להמיס כפית אחת של קודזו בתוך רבע כוס מיץ תפוחים קר. להוסיף למיץ החם, לערבב היטב ולחמם שוב עד לרתיחה. לכבות את האש ולבחוש עוד שתיים שלש דקות ולשתות. ניתן להשתמש במיץ אגסים כתחליף או במקביל למיץ התפוחים לגיוון. ניתן להוסיף לתערובת מעט קינמון טחון.

  

__

* סדרת מדריכי "טבעי" כוללת שלושה מדריכים מקיפים בנושא צמחי מרפא והשימוש שלהם ברפואה העממית ובבישול. כן עוסקים המדריכים בסגולות הבריאותיות של היין, חלב צאן, גרעיני רימון, מוצרי מכוורת, מיני פירות וירקות ועוד.

דויד קאפח הוא בעל ניסיון רב בתחומי החינוך והרפואה המשלימה, בעל טור קבוע בנושא רפואה טבעית ומרצה בסדנאות ברחבי הארץ. קאפח, יליד תימן, הוא נצר למשפחת רבנים ודיינים, אשר יצא להם שם בכל מחוזות תימן כמרפאים טובים.

למידע נוסף והזמנות, טל: 02-6241950, kapach@neto.net.il

 

                                                                     

מה דעתך? הגיבי על הכתבה                     מעניין? שילחי לחברה

   

_________________________________________