צמחי מרפא מעודדי פיריון

מאת: חוה רשף

 

 

עוד בריאות:

30 סיבות להתחיל

רעלת הריון

פעילות אירובית בהריון

דיאטות משמינות

מנופאוזה

דיאטה - להחליט להתחייב ולעשות

שאיבת שומן

הפרעת קשב אצל מבוגרים

הכיני ילדך לחורף

הפרעות אכילה - מה שרופאים לא מספרים

אנטיביוטיקה - לא בכל מחיר!

דלקות אזניים חוזרות

רפואת נשים ללא מציצנות

הומיאופתיה - רפואת משפחה במיטבה

מוכנים, היכון, צאי

תרופות כולסטרול וסרטן המעי הגס

תסמונת התשישות הכרונית

תרופות סבתא

תרופות סבתא נוספות

הרזייה הוליסטית

האם כאב הראש שלך הוא מיגרנה?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אזהרה: המידע המובא כאן אינו מהווה תחליף להתיעצות אישית עם רופא או מטפל מוסמך. אין להסתמך על המידע כמקור מידע יחיד, שימוש ו/או צפיה בנתונים מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.

אין בכל האמור בכתבה משום הבעת דעה של "הדרך למעלה" לגבי כל המלצה המופיעה בו.

לא די לגברים המתוסכלים להיות מוגדרים לעתים קרובות כבעלי ראש קטן – גם הזרע שלהם מקטין ראש. איכות הזרע ויכולת השחייה שלו בסגנון חופשי הולכות ופוחתות. גם אצל הנשים נרשמת בשנים האחרונות עלייה בפניות לטיפולי הפריה. אחת התופעות המאפיינות את העידן המודרני היא קשיים בהשגת הריון ספונטני לאחר שנה של ניסיונות. למרות  שישנם החולקים על ממצאים אלה – אין עוררין על העובדה שאנחנו חשופים להורמונים בקרקע, במזון ובמים (זוכרים את הדגים בנחל קיבוצים שהפכו לנקבות בגלל פיפי של בנות חסודות שנטלו גלולות נגד הריון?). בנוסף, תורמים לקטסטרופה זיהום האוויר, קרינה, התחממות כדור הארץ וסתם לחץ מטורף של החיים המודרניים.

 

טיפולי פוריות הם עניין המצריך משאבים יקרים: פיננסים רגשיים ופיזיים. ואף כי לקיחת הלוואות למימוש החלום לילד בהחלט מקדשות את המאמץ, כדאי לבדוק אופציות נוספות, טבעיות יותר.

 

מיליארד סינים לא טועים

בשנים האחרונות זכתה הרפואה הסינית לעדנה. נשים רבות מטפלות בשיטה זו כפתרון יחיד לבעיות פוריות וחלקן משלבות אותה עם הטיפולים הקונבנציונאליים. המרפאים הסינים רואים את האדם כמכלול של גוף ונפש. פריון האישה תלוי, לדעתם, בתפקוד האנרגטי של הכליות, הכבד והטחול. הטיפול היעיל ביותר משלב דיקור בשילוב צמחי מרפא סיניים, שינוי תזונתי קל ופעילות גופנית הולמת. טיפול זה מצטרף לעתים לרפואה המערבית ועוזר לגוף לנצל בצורה אופטימאלית את ההורמונים הנלקחים.

 

גם הגברים מאובחנים כדי לגלות עודף או חסר באחד מאברי הגוף ומותאמים להם צמחי מרפא כדי לסלק זיהומים וליחה מזיקה ולשפר את הזרימה במסלולי זרימת האנרגיה שלהם באמצעות דיקור. עליהם להפנים כי הטיפול אינו מכאיב – ממש כמו טיפולי שיניים בהרדמה. הם נדרשים להימנע מעישון, אימוני כושר מפרכים, צריכת מזון חם מאוד, מלח וקפה - ולא לחנוק את אוצרותיהם בג'ינס צמודים.

 

צמחי המרפא הסיניים הנשלחים לארץ גדלים בחוות מיוחדות ועוברים בקרת איכות על ידי רשות התרופות האמריקאית. הם מגיעים בצורת אבקה, תמציות, או בצורה של עלים יבשים. הרופאים מערבבים סוגים שונים ויוצרים פורמולות שונות, המותאמות אישית למצב המטופל ומשתנות בהתאם לשלבי הטיפול. קיימות פורמולות לשיפור והשבחת הזרע: טיפול בנפח הזרמה, איכות התנועה (לפי הרפואה הסינית התנועתיות קשורה לכבד), והפגת חום עודף מאזורים רגישים.

פורמולות לתפקוד מיני מחזקות את האנרגיות ושואפות להגיע למצב של סטנד ביי מתמיד בלי להזדקק לתוספות אנרגטיות חיצוניות (כדוגמת ויאגרה ודומיה). הפורמולות לנשים משפרות את איכות הביציות, את זרימת הדם ומווסתות את המערכת ההורמונאלית, היוצאת מעת לעת מאיזון עקב מתחים ולחצים.

 

תירס קטנצ'יק עושה דברים גדולים

דוגמאות לצמחי מרפא אשר מיוחסות להם תכונות הקשורות בטיפול בבעיות פריון :

אפימדיום סגיטטום Horny Goat Weed - צמח בעל עלים בינוניים דמויי לב. המוכר למעלה מ-1500 שנה. מטרתו לשפר את כמות הזרע וספירת הזרע אצל גברים הסובלים מאי פריון או בעיות פוריות עקב אימפוטנציה, ספירת זרע נמוכה או כמות זרע נמוכה. מיוחסת לו יכולת הגברה של יצירת הזרע והשפעה דומה, אף כי מתונה, להורמונים גבריים כמו טסטוסטרון.

שורש קמליריום False Unicorn Root - לשורש של צמח זה, מיוחסות תכונות של מזרז יצירת הורמונים שמקורם בשחלות, כנוגד הפלה וכמסייע לבעיות פריון של נשים, אי סדירות מחזור וחוסר איזון הורמונאלי . משמש למניעת הפלות חוזרות בהריון, לבעיות הקשורות במערכת הרבייה ולטיפול באין אונות אצל גברים. כיום השימוש בצמח זה אינו נרחב, לאור נדירותו היחסית של צמח הקמליריום, הנראה כמו תירס קטנצ'יק.

האורגזמה מתחת לאף

ממש כאן, מתחת לאף, נמצא צמחים רבים הידועים כמעודדי פריון. הקינמון והנענע משמשים לטיפול ברפואה הסינית והם ידועים כמחזקי תפקוד הכבד, שכאמור אחראי בין היתר גם על ענייני הפריון.

 

פרי הצלף נראה כמו קישוא קטן, טעמו חריף ומיחסים לו סגולה כנגד עקרות. שמו לקוח מספר קהלת – "אביונה"  - יעני אורגזמה. חוקרים גילו בו רכיבים פיטואסטרוגנים התומכים במערכת הרבייה הנשית.

 

קצת רחוק, על הרי האנדים בפרו, גדלה המאקה - צמח פלאים בצורת לפת, המספק למקומיים מקור אנרגיה וויטמינים, מרפאם מחולשה ומאובדן זיכרון ומזכיר להם לקיים מצוות פרו ורבו. הוא מגביר את החשק המיני ותורם להגברת ייצור הזרע. את אבקת המאקה בגלולות ניתן להשיג בבתי הטבע.

חוקרים שבדקו בעכברים את החומרים הכימיים שבצמח הג'ת גילו שחומרים אלה מכשירים את תאי הזרע לכניסה לביצית ומגבירים את הסיכויים להפריה. אם יטענו המסתייגים שזה לא עובד על בני אנוש – יצחקו עליהם התימנים בפה מלא עלי ג'ת לעוסים.

 

שורש הדודאים – אלה מהתנ"ך -  מזכיר לעתים דמות אדם, והקדמונים השתמשו בו כסם פריון. מחקרים העלו כי אכן הוא מכיל הורמוני מין בכמויות קטנות, ללמדנו שאבותינו ידעו מה שהם עושים. רצוי שהמשתמשים בימינו ידעו להשתמש בצמחים אלה בתבונה ולא לצרוך אותם ללא מינון של רופא נטורופת.

 

מה דעתך? הגיבי על הכתבה                     מעניין? שילחי לחברה

   

_________________________________________