הרפואה המשלימה - לעזרת ההרזייה

מאת: חוה רשף

 

 

עוד בריאות:

טיפול טיבעי בילד היפראקטיבי

30 סיבות להתחיל

רעלת הריון

פעילות אירובית בהריון

דיאטות משמינות

מנופאוזה

דיאטה - להחליט להתחייב ולעשות

שאיבת שומן

הפרעת קשב אצל מבוגרים

הכיני ילדך לחורף

הפרעות אכילה - מה שרופאים לא מספרים

אנטיביוטיקה - לא בכל מחיר!

דלקות אזניים חוזרות

רפואת נשים ללא מציצנות

הומיאופתיה - רפואת משפחה במיטבה

מוכנים, היכון, צאי

תרופות כולסטרול וסרטן המעי הגס

תסמונת התשישות הכרונית

תרופות סבתא

תרופות סבתא נוספות

הרזייה הוליסטית

האם כאב הראש שלך הוא מיגרנה?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אזהרה: המידע המובא כאן אינו מהווה תחליף להתיעצות אישית עם רופא או מטפל מוסמך. אין להסתמך על המידע כמקור מידע יחיד, שימוש ו/או צפיה בנתונים מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.

אין בכל האמור בכתבה משום הבעת דעה של "הדרך למעלה" לגבי כל המלצה המופיעה בו.

כולם מודעים לעובדה, כי עודף משקל מהווה בסיס להפרעות ולמחלות רבות כמו עלייה בסיכון לסוכרת, יתר לחץ דם, מחלות לב וכלי דם, שבץ מוחי, בעיות נשימה, אבנים בכיס המרה, כבד שומני ובעיות הורמונאליות.

 

הדיאטות  האינסופיות והמתישות גורמות לרבים מאיתנו להרים ידיים בכניעה, להיכנס להכחשה ולחפש לעצמם פתרונות כמו מחבוא מאחורי בגדים רחבים. כדאי לדעת כי לרפואה המשלימה יש כמה פתרונות טבעיים ויעילים, המנסים להלחם בהשמנה באמצעות שינויים התנהגותיים וגיוס כוחות הריפוי העצמי של הגוף למלחמה בהשמנה. אפשר לשלב יותר משיטה אחת.

 

נטורופתיה
הנטורופתיה כוללת שיטות טיפול טבעיות רבות, כגון שינוי אורח החיים, תזונה והרגלי אכילה, טיפול בעזרת צמחים ופרחי באך, ארומתרפיה, תוספי תזונה ועוד. הנטורופתיה מביטה באדם באופן הוליסטי. זאת אומרת שגם החלקים הנפשיים והמנטאליים נלקחים בחשבון. הקשר בין הגוף לנפש, בייחוד בנושא האכילה והרגלי האכילה, הוא ישיר ומצריך התייחסות ראויה. הנטורופתיה מסייעת להבין את השילוב הבלתי נפרד בין גוף לנפש, ולא רק בנושא האכילה והמשקל. הרבה דברים יהפכו קלים יותר, כשנדע איך להתמודד ולטפל בהם כמו למה אנו אוכלים כשאנו לא רעבים או מתוך מניעים רגשיים.

 

המטופלים מקבלים כמוסות מצמחי מרפא בשילוב פורמולת צמחים נוזלית ברקיחה אישית המותאמים אישית. הפורמולה משתנה מאדם לאדם וגם האחוזים והמינונים של כל צמח בפורמולה עשויים להשתנות בהתאם לאדם ולמצבו. 

 

בין הצמחים המצויים בפורמולה ניתן למצוא את צמח הג'ימנמה, המפחית את התיאבון ומאזן את רמות הסוכר ואת הצורך במתוקים ובפחמימות ואת התמר ההינדי, המסייע בחילוף החומרים ומפחית את רמת השומנים בדם. יחד עם צמחים נוספים המגבירים באופן טבעי את חילוף החומרים בגוף ומשפרים את תפקוד מערכת העיכול.

 

אם קיימת בעיה או נטייה לעצירות, המפריעה לירידה במשקל, יוכנסו צמחים שיסייעו לפעילות הכבד, יגבירו את הפרשת מיצי המרה ויסייעו לעיכול ויציאות תקינות - למשל צמח שן הארי.

כמו כן משתמשת הנטורופתיה בכמוסות ייחודיות מצמחי מרפא לירידה במשקל בשילוב עם פורמולת הצמחים הנוזלית להעצמת הטיפול. כמוסות אלו מכילות צמחים כגון לענת יהודה, כורכום, תה ירוק, זנגוויל ועוד. 

 

הומיאופתיה

ההומיאופתיה מתייחסת לאופי המטופל. ההומיאופת מנסה לזהות קווי אופי ייחודיים אצל המטופל וכך להתאים לו את הרמדי (התרופה) ההומיאופתית הספציפית, אשר אמורה לפתור או לשפר את חוסר האיזון שבו הוא מצוי. לפי ההומיאופתיה הקלאסית הפרעות אכילה כמו אנורקסיה, בולימיה, אכילה כפייתית, או כל בעיה אחרת, הן ביטוי לבעיה אינדיבידואלית פנימית עמוקה. בגישה ההומיאופתית האדם הוא זה שזקוק לריפוי ולא הסימפטומים.

רפואה סינית
הרפואה הסינית מתחלקת לענפים שונים, כמו דיקור, אוריקולותרפיה - המתייחסת בעיקר לדיקור באוזן, צמחי מרפא סיניים ותזונה סינית. כל אחד מענפים אלה יכול לתרום לטיפול בעודף משקל, כאשר הנפוץ והאפקטיבי מכולם הוא הדיקור באוזן.

באוזן קיימת כעין מפה של גוף האדם וקיימות נקודות ספציפיות לדיקור אשר יכולות לצמצם את הצורך הכפייתי באכילה. המטפל אף בוחן את תפקוד חילוף החומרים ברמות שונות מתוך ראייה על פי עקרונות הרפואה הסינית ומתאים את נקודות הדיקור הספציפיות על פני הגוף על מנת לשחרר חסימות אנרגטיות ולקבל איזון מרבי.

היפנוזה
שיטת טיפול העוסקת בהפניית המודעות פנימה ובכך יכולה לשנות התנהגות מותנית של אכילה במצבי לחץ או תסכול. עבודה בהיפנוזה יכולה לשנות התנהגויות מותנות ובכך להקל על מי שסובל מעודף משקל בשל סיבות התנהגותיות.
הרגלים ישנים נארזים  בתוך קרטונים ונשלחים לגניזה. ההיפנוזה, שמטרתה להוביל לירידה במשקל, גורמת למטופל לשוחח עם שלושה מרכיבים בגופו: עיניים – התיאבון שלנו עובר דרך העיניים, אנחנו יכולים לראות פיזית עוגת שוקולד או לדמיין אותה בעיני רוחנו. בטיפול ההיפנוטי נגרום לגופנו לא להתלהב כל כך כשמופיעים מאכלים מגרים מול עינינו, אלא לעשות התניה פיזית שתגרום לנו במקום לחשק - לדחייה. מצד שני, ובמקביל, יתעורר בנו הרצון למאכל בריא כמו סלט ירקות. אפשר ל"שוחח" גם עם תאי הגוף  ולהרחיק מהם את עודפי השומן. בנוסף, לבקש ממערכת העיכול להעניק לנו  פעילות מעיים סדירה כדי שהמזון המעוכל ישהה בגוף רק למשך הזמן ההכרחי.

 

המאמר בחסות פתרונות אריזה.

 

 

 

מה דעתך? הגיבי על הכתבה                     מעניין? שילחי לחברה

   

_________________________________________