פריצת דרך בטיפול בבני זוג הסובלים שניהם מבעיות פוריות

  

מאת: רשת "המרכז הרפואי לפוריות"

שיתוף פעולה בין הפקולטה למדעי החיים בבר אילן והמרכז הרפואי לפוריות הביא להשגת הריון אצל בני זוג שהמתינו 27 שנים לילד

 

עוד על בריאות:

מיצאי את תורמת הביצית שלך באינטרנט!

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

 

 

עוד ב"הדרך למעלה:

 

תרומת הטיפול הפמיניסטי

חתולה על גג פח לוהט

פרפרים

כבוד עצמי

 

 

שיתוף פעולה בין הפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת בר אילן והמרכז הרפואי לפוריות הביא להשגת הריונות אצל בני זוג מירושלים ששניהם סובלים מבעיות פוריות ונכשלו עד כה במשך 27 שנים בכל ניסיונות הטיפול הקודמים. בני הזוג סבלו מבעיה כפולה: הן זרעו של הגבר והן הביציות של האישה היו באיכות נמוכה ביותר ולכן לא הצליחו להרות עד כה. מאמר מפורט על ההצלחה הישראלית צפוי להתפרסם בכתב העת הבינלאומי החשוב ביותר בתחום הפוריות "פוריות ועקרות".

 

במסגרת הטיפול היחודי בוצעה ברירה של זרעו של הגבר על ידי פרופ' בנימין ברטוב מאוניברסיטת בר אילן במיקרוסקופ בהגדלה של פי 6600. תאי הזרע נסקרו אחד לאחד ונבררו מתוכם זרעונים בעלי נתונים ומבנה שיוכלו להביא להריון מוצלח. יחודה של שיטת הסקירה היא שתאי הזרע אינם נהרסים כפי שקורה בצפיה במיקרוסקופ אלקטרוני.

 

בשלב השני של הטיפול הוטסו תאי הזרע בו בלילה לחו"ל ושם צוות ברשותו של ד"ר איליה בר מ"המרכז הרפואי לפוריות "ביצע תהליך מסובך של החדרת הזרעונים לביציות של תורמת. הביציות המופרות הוקפאו  והוטסו חזרה לארץ.  בשלב מאוחר יותר הופשרו הביציות במעבדת "המרכז הרפואי לפוריות " שבראשון לציון והעוברים שנוצרו הושתלו  לרחמה של המטופלת. לאחר 27 שנות עקרות וטיפולים אין ספור, הטיפול הצליח והאישה, בגיל 48, נמצאת כעת בהריון.

 

שיטת הטיפול החדשה מיועדת לקבוצה "הקשה יותר" של עקרות הגבר, כאשר למרות בדיקות זרע שיגרתיות תקינות או סבירות, לא ניתן להשיג , גם על ידי הפריה חוץ גופית רגילה, עוברים המסוגלים לגרום להיריון. הטיפולים מתמשכים על פני שנים ארוכות ובינתיים יורדת גם הפוריות של האישה והביציות שלה כבר אינן כשירות. בעזרת טכנולוגית יחודית של הגדלה פי 1000 מהשיגרתית ומבלי לפגוע בתאי הזרע, ניתן למצוא ולבודד זרעונים כשירים גם אצל גברים שנכשלו בהפריה חוץ גופית רגילה, במיקרומניפולציה ואף בניתוח לשאיבת תאי זרע מהאשך. בעקבות ההצלחה הראשונית נמצאים כעת שני זוגות נוספים במסלול של טיפול משולב בשיטה החדשנית.

 

אתר המרכז הרפואי לפוריות באינטרנט: www.global-ivf.com

מוקד טלפוני ליעוץ לזוגות הסובלים מבעיות פוריות: 02-2000-800-1

 

__________________________

תגובות: כיתבי לנו

   
________________________________________________________