גם לגברים שעון ביולוגי? 

 

באדיבות: המרכז הרפואי לפוריות

למרות הירידה באיכות הזרע בגיל מבוגר פוריותו של הגבר לא נפגעת בהפריה חוץ גופית: שיעור ההצלחה אצל גברים מבוגרים בהפרית ביציות של תורמות ביציות זהים לאלו של גברים צעירים

 

 

עוד על תזונה:

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

האם את אנורקסית?

יופי חיצוני מתחיל בפנים

מי מחזק אותי? ויטמין בי12

מעשנות ותזונה נכונה בגיל ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

 למרות הירידה באיכות הזרע אצל גברים בסביבות גיל 50, אין פגיעה באחוזי ההצלחה שלהם בהפריה חוץ גופית, כך עולה ממחקר שנערך באוניברסיטת קורנל במדינת ניו יורק בארצות הברית, בהשתתפות 820 גברים, ואשר פורסם בכתב העת "רביית האדם", של הארגון האירופי לפוריות.

 

מהמחקר עולה שעל אף שבעשור החמישי לחיים חלה ירידה בספירת הזרע, בכושר התנועה שלו ובצורת הזרעונים אשר באים לידי ביטוי בירידה בהצלחה בהפריה בדרך טיבעית, הרי שבטיפולי ההפריה חוץ גופיים שיעורי ההצלחה של גברים מבוגרים דומים לאלה של גברים צעירים.

 

יו"ר המרכז הרפואי לפוריות, ד"ר איליה בר, אומר שתוצאות המחקר מחזקות את הידע והניסיון המצטבר בתחום זה בטיפולי פוריות בישראל. לדבריו, מתוצאות של למעלה מאלף טיפולי פוריות באמצעות תרומת ביצית של נשיםצעירות שנערכו במרכז הרפואי לפוריות עולה שלא היה הבדל ביכולת ההפרייה בין זרע של גברים מבוגרים לגברים צעירים.

 

לדברי ד"ר בר, בשנים האחרונות נעשו מחקרים רבים שהצביעו על ירידה באיכות הזרע בגיל מבוגר, אולם למרות זאת, המודעות לכך בציבור נמוכה. בעוד שלגבי נשים מרבים להזכיר את "השעון הביולוגי" המתקתק לקראת גיל 40, הרי שלגבי גברים ההתיחסות היא כאילו יכולת ההפריה נשארת באותה רמה בכל השנים. המקרים המתפרסמים של גברים בני שבעים או שמונים שהביאו ילד לעולם, מוכיחים, כביכול, אמונה זו. אולם זהו יוצא מן הכלל שאינו מעיד על הכלל.

 

החדשות הטובות שמספק המחקר בארצות הברית לגברים המבוגרים הוא שניתן בטיפול פשוט של הפריה חוץ גופית להתגבר על הכשלים שהטבע יוצר ולהביא ילד לעולם גם בעשורים המתקדמים. נשים בגיל מבוגר יכולות אף הן להביא ילד לעולם אולם במרבית המקרים הן תזדקקנה לתרומת ביצית מתורמת צעירה.

 

______________________

למרכז הרפואי לפוריות ארבעה סניפים: בראשון לציון, ירושלים, חיפה, אשדוד ובאר שבע. אתר המרכז הרפואי לפוריות: www.global-ivf.com

  __________________________

תגובות: כיתבי לנו

   
________________________________________________________