בניית חזון אישי

מאת: מיכל גזית, מנחת סדנאות דרך האמן לפיתוח וביטוי היצירתיות, יועצת פסיכו-אסטרולוגית, עיתונאית וכותבת.

 

עוד:

למצוא את הייעוד

הסוד מאחורי כוחן של מילים

אמנות היחסים

שינוי עצמי חיובי

אמון

רגשות

חוקי הנפש של היקום

האם את  אשה מאושרת

ורק הכובע הירוק

פנטזיות

הביקורת

בחרתי בחיים של אי ודאות

דפי בוקר

כוחה של חשיבה נכונה

מועדון דחויים-דחויות

התנגדויות, אושר ומה שביניהם

לחולל שינויים

עושים סדר

ספירת מלאי

ציפיות זה לכריות

מהחמצה לצמיחה

למדוט בין השורות

אחווה או מלחמת אחים

החופש לבחור

קופסאות

מה ששלו - שלו, מה ששלך - שלך

תרגיל שפיתחתי בחודשים האחרונים, מתוך צורך שלי. לא המצאתי שום דבר חדש, ויחד עם זאת, החיבור של הדברים, בדרך המסוימת הזו, משדרג את החיים, מרגש אותם, יוצר הבדלים נהדרים, אצל מי שפגש בו ומיישם בחייו.

 

השקפת העולם המערבית המקובלת, שעליה גדלנו, ועליה בנויים כל עולם הפרסום והצריכה, מעודדת אותנו לראות מה חסר לנו, מה אין. לפיה, אם רק נקנה כמה דברים, נטפל בכמה חסרונות שלנו, נשיג מקצוע טוב יותר, חברים אחרים וכו, אז באמת נהיה יפים ומאושרים. לימדו אותנו שלשאוף להשיג את מה שאין הופך אותנו לאמביציונרים. בפועל, אנשים משיגים, משנים, רוכשים, ו..נשארים מתוסכלים, כי תמיד יהיו כמה דברים חסרים. 

 

התרגיל הזה מציע בדיוק ההפך. לראות את כל היש שבנו, ומתוכו לפעול. הוא מאפשר צמיחה, מתוך עושר פנימי, ולא מתוך תחושת מחסור.

דווקא השקפת העולם הזו הופכת אותנו לשאפתנים הרבה יותר. היא טומנת בחובה את ההכרה בכל מי שאנחנו, ואם בורכנו בכל כך הרבה מתנות, מישהו שם למעלה (או עמוק בפנים, שאלה של השקפה) רצה שנחגוג את החיים, נגשים אותם במלואם.

 

בחודשים האחרונים העברתי את התרגיל הזה לכמה עשרות אנשים סביבי, ואני שומעת  מידי יום את התוצאות הברורות והמיידיות שלו. הוא מאפשר שינוי פרספקטיבה ובחירה בחיים נפלאים, ובאופן מלא.

 

מביאה אותו הנה, כי אני רוצה שיגיע למעגלים רחבים יותר ויותר. לגרסתי, שככל שיותר אנשים יחיו את השקפת העולם הזו באופן מעשי, העולם יהיה מקום מאד מוצלח. (סוג של אגואיזם שלי, רוצה להיות מוקפת במעגלים של אנשים שמחים ומגשימים)

 

אני מציעה להפקיד עותק של החזון האישי אצל אדם קרוב אחד לפחות (ורצוי יותר). כן, דרוש אומץ לחלוק בו, זו משוכה לא פשוטה. מצאתי את עצמי מובכת להעביר לחברים למשמרת את הדפים האלה שמצהירים בריש גלי על המתנות שבי, ועל הרצונות הנסתרים והגלויים.

אבל כשמעיזים לעשות זאת, נוצרת רשת תמיכה של אנשים מפרגנים שיכולים להזכיר בכל רגע את הנפלאות שבנו, ועד כמה פשוט ואפשרי לפעול מתוך מרכז העוצמה. שם הכוח, שם העוצמה, שם החיים בדיוק כמו שאנחנו רוצים לחיות אותם.

 

ובנוסף, כשמשתפים בהצהרת הכוונות הזו, התהליך הוא כבר לא רק בינינו לבין עצמנו, והמחויבות האישית גדלה. כי כשאומרים את הדברים בקול, הם נשמעים, אצלנו, אצל חברינו, ואצל הכוחות שמעלינו ומחוץ לנו שקשובים לכל הרצונות הגבוהים שלנו, ומגשימים אותם. זה כבר לא סוד מול עצמנו, זו הצהרה.

 

ואם תבחרו, אשמח גם אני להיות ברשת התמיכה שלכם. אתם יותר ממוזמנים לשלוח לי את החזון האישי למייל. מבטיחה לשלוח אליו הרבה אנרגיה חיובית, וכמובן לשמור אותו מכל משמר, ובדיסקרטיות מלאה.

 

gazit_michal@nana10.co.il

 

אז, קדימה:

 

חזון אישי בחמישה סעיפים

 

א.    כדי שהשנה הקרובה תהיה משמעותית ומרגשת עבורי אני רוצה.....

 

רשמו כל הדברים, הקטנים והגדולים שיהפכו את השנה הקרובה למשמעותית ונהדרת. רשימה כזו, שכשהיא תמומש במלואה, תוכלו להתבונן אחורה, ולדעת, שהיה שווה לחיות את השנה הזו, כי היא היתה נפלאה ומעצימה. הגוף מתחבר לשמחה העתידית הזו, הוא מכיר אותה, והוא הופך להיות מצפן מדויק יותר ויותר שיוביל אותנו בשנה הקרובה לדברים שנכונים לנו, תוך שהוא מנפה באופן טבעי את אלה שלא.  העניין הוא רק להגיד, באופן ברור ומלא.  

 

רשמו את הדברים שחשובים עבורכם, אבל אל "תנעלו" אפשרויות מסוימות, בטח לא כאלה שתלויות באחרים ולא בכם. ההגבלה הזו מצמצת את מגוון הדברים הנפלאים שיכולים להגיע אלינו, וחבל.

 

כך למשל: "לבטא את עצמי השנה דרך כלי התקשורת השונים" ולא- "שהמשא ומתן עם מעריב יצליח"

כך למשל: "לחבור למערכת זוגית מעצימה וכייפית" (ואפשר לפרט) ולא- "שדני, או שרית יאהבו אותי".

 

כלל חשוב נוסף הוא שהדברים יהיו כתובים באופן חיובי. משפטים שליליים ממשיכים להנציח בעיה וקושי.

 

כך למשל: כן - "להיות בחיות וחיוניות על בסיס יומיומי" ולא "להפסיק להיות כזו/כזה סמרטוטי/ת וחסר/ת אנרגיה"

 

כך למשל: "ליצור שעות פנאי שיש בהם תכנים שאני אוהב/ת" ולא- "לא להיות כזה/ו וורקהוליסט/ית כמו שהייתי עד עכשיו."

 

ב.    כדי שכל זה יקרה  אני יוצר/ת ומתחייב/ת......

הסעיף הזה הוא כבר תוכנית עבודה ברורה שיש בה הגדרות מדויקות.

 

חלק מהדברים הם כאלה שמתייחסים ספציפית לסעיפים מהחלק הראשון ואחרים כאלה שמאפשרים או עוזרים לכל הדברים האלה להתגשם.

 

כך למשל: אם בחלק הראשון כתבתי "להיות בחיות וחיוניות" כאן תופיע מחויבות ל "שלוש פעמים בשבוע חדר כושר, ובכל סוף שבוע מסיבה".

 

כך למשל: "להכניס מידי חודש כספים בסדר גודל של 15000 ש"ח" (יהיו מי שיגדירו את ההכנסה בחלק הראשון, כמטרה, ויהיו מי שיגדירו אותה בחלק השני, כאמצעי, לשיקול דעתכם כמובן, ובלבד שהסכומים והרצונות ברורים ומדוייקים. ושוב, הגדרה חיובית בלבד "סכומים שיכסו את המינוס" זו הגדרה שלילית, והיא מקבעת וסוגרת)

 

ג. המטרות/יעודים שלי בגלגול הזה....

זו הסתכלות רחבה וגבוהה על החיים. סביר להניח שמתוכה גם תרצו לשוב לסעיף הראשון ולזרוע בשנה הקרובה התחלות או ביסוסים של נוספים שיעלו, שהם חלק ממה שבאנו לחוות/ליצור/לתת בגלגול הזה.

רבים חושבים שלא יוכלו לענות על הסעיף הזה. בהתבוננות שקטה עם עצמנו, אנחנו יודעים, כולנו, החיים מכוונים אותנו כבר הרבה שנים, ומשרטטים את הנתיב שהוא ייחודי לנו. יש בנו את התשובות, צריך רק לאפשר להן לעלות.

עד עכשיו לא נתקלתי במי שלא מצא תשובות לסעיף הזה, או לפחות תשובות חלקיות (זה פשוט לשים רגע בצד את ה- "לא יודע/ת" , ולדעת שאתם יודעים, שהתשובות נמצאות שם). יחד עם זאת, אם לא עולים דברים, עזבו, דלגו על הסעיף הזה, הוא לא יפחית את העוצמה של התרגיל, ואפשר גם לבנות את הדברים משנה לשנה, הם יהיו ברורים יותר עם הזמן.

 

ד.     המתנות שעוזרות לי להגשים את כל מי שאני, ואת מה שנכתב בסעיפים הקודמים...

כאן, לכתוב הכל. כל המתנות שעולות בדעתכם. מבלי להתבייש, מבלי להצטנע. זה בדיוק הסעיף שמחבר, מגביר ומפגיש אותנו עם כל ה"יש" שבנו. הוא מקור העוצמה שלנו.

 

יהיו כאן: המראה החיצוני שלי, היכולת שלי ליצור מערכות יחסים נהדרות, המזל הטוב שלי, הכישורים המקצועיים שלי, המשפחה שבניתי, האינטואיציות שמכוונות אותי לכל אורך הדרך ועוד ועוד.

 

ממש הכל, וכמה שיותר. עשרה סעיפים זה המינימום. שלושים סעיפים זה נפלא.

 

גם כאן, ללא הגדרות שליליות "אין לי פחדים שמנהלים אותי" או "אני לא נכנס/ת לעימותים עם אנשים"  ממש לא עובר

  

ה.    האזורים הבעייתיים בחיים/ המקומות ששואבים אותי, ובאותו משפט, פתרון פרקטי. 

אנחנו מכירים את אזורי התורפה שלנו, אלה שמפריעים לנו לחגוג את החיים על בסיס יומיומי. הסעיף הזה מאפשר להגדיר אותם, תוך בניית פתרון מעשי וברור, וחשוב שהפתרונות יהיו כאלה שתלויים רק בנו, ואפשר לקחת מחוייבות אישית ולהתאמן מידי יום על העצמת הטוב, כך שהרע ידחק מעצמו.

הדף הזה הוא דף חזון, הוא חיובי ומניע, כך שסעיפים שעוד אין להם פתרון, אל תרשמו, עד שתמצאו דרך ומחויבות שתניע, ותצמצם את אזורי הקושי למינימום ואף תעלים אותם. אני טוענת כמו בסעיף השלישי, אנחנו יודעים מצוין את הדרכים להתחבר לטוב, הן בנו, וכשמפנים את הזרקור פנימה, לתשובות שחיות בתוכנו, הן יעלו. 

 

כך למשל, אם שעות עבודה רבות מידי מעיקות עליכם, פתרון יכול להיות אחת לשבוע לצאת מוקדם מהעבודה, או לחילופין, להתחייב אחת לשבוע על בילוי של כמה שעות.

 

כך למשל, אם יש סביבכם אנשים שהם "שואבי אנרגיות", אפשר להתחייב, אחת לשבוע, או אחת ליום, או בכל טווח שנראה לכם, להיפגש או לדבר עם אנשים שמעצימים אתכם.

 

כך למשל, אם הזמן שלכם נוטה להתמוסס ולהעלם, פתרון יכול להיות תכנון מטרות שבועי ויומי, או לתת לעצמכם דין וחשבון כתוב מידי יום על דברים חדשים ומקדמים שיצרתם היום, שקרו היום (זה עובד נהדר, גורם לזה שבכל יום ניצור דברים חדשים). 

  

אז שיהיה בהצלחה ובכייף. כי מגיע לנו לחיות את החיים בענק.

 

מיכל גזית, מנחת סדנאות דרך האמן לפיתוח וביטוי היצירתיות, יועצת פסיכו-אסטרולוגית, עיתונאית וכותבת. טל: 03-6476495  מייל: gazit_michal@nana10.co.il

 

מעניין? שילחי לחברה                                   הגיבי על הכתבה 

   

_______________________________________