טיפים להורים הגרושים – או : איך לעבור את הקיץ בשלום?  

 מאת: עו"ד רות דיין-וולפנר

www.getup.co.il

 

 

המדריך למתגרשת: איך לשרוד את החגים

הזכויות שלך כעובדת בחגים ובחופשות

איך לשרוד את ה"חופש הגדול"

מדריך כולל לזכויות המשפחה: משפחה חדשה

 

עוד יעוץ משפטי:
מורה נבוכים להוצאות לפועל ולעיקולים

תביעות קטנות

חוזים בתוך המשפחה

הסכמי ממון

בדיקת אבהות - מה גובר על מה?
הכתובה - קוים לדמותה
סוציאליזם בסוציאליות - חלוקת זכויות בין גרושים
קלטות לוהטות - כדאי או לא כדאי במשפט גירושין?
של מי אתה, ילד? על ילדי הפרייה

 מלאכותית
משמורת משותפת - חרב פיפיות?
מעמד אשת עסקים מתגרשת 

בחלוקת  רכוש
בעל אלים - מה עושים

 סיפורה של סמדר

הכתבות בנושאי עבודה:

הגבלת העיסוק? לא תמיד חוקית!

 

חופשת הקיץ כבר בעיצומה, והורים גרושים מוצאים שהבילוי עם ילדיהם יכול להיות תובעני למדי. הנה כמה עצות:

 

1.         גלו גמישות – בתקופת החופש הגדול נקבעים הסדרי ראיה מורחבים לאב. יש הקובעים שהילדים ישהו עם האב במשך חודש שלם, אחרים קובעים שהיה בת פרקי זמן של שבוע, או כל הסדר אחר. חשוב מאוד לגלות גמישות בהסדרי הראיה, לאפשר החלפות, להתפשר, ולתאם לוחות זמנים שיאפשרו לילדים בילוי זמן איכות עם שני הוריהם. מתחים על רקע הסדרי הראיה בחופשת הקיץ פוגעים בילדים, אשר חשים את האוירה הקשה, ונוצרים בליבם זכרונות מחופש גדול טעון וקשה.

 

2.         אפשרו לילדים נסיעה לנופש עם ההורה השני בארץ או בחו"ל – הורה המתעקש למנוע מילדו נסיעה עם ההורה השני, גורם לילד עוול. מעבר לצורך לדאוג לבטחונות לחזרת הילדים לארץ, במקרים בהם קיים חשש בענין זה, מומלץ לאפשר לילדים לחוות חופשה מרוחקת, גם אם הדבר יפגע בהסדרי הראיה שלך עם הילדים. 

 

3.         שתפו פעולה בענין הקייטנות – עלות הקיטנה הינה עלות נכבדת יחסית. לעיתים קרובות מוסכם במסגרת הסכם הגירושין כי הקייטנה בקיץ תשולם על ידי שני ההורים במשותף. התייעצו עם ההורה השני לגבי טיב הקיטנה ושתפו פעולה בהליך הבחירה והרישום. לעיתים הורה שאינו מחוייב להשתתף בעלות הקיטנה, יעשה זאת מרצונו אם ירגיש שהינו שותף לקבלת ההחלטות.

 

4.         תכננו את תקציבכם – במידת הצורך, ובאם מצבכם הכלכלי (כחייבים במזונות או זכאים למזונות) אינו מאפשר לכם מותרות, תכננו תקציב מיוחד לחופשת הקיץ והשתדלו לא לחרוג ממנו. מצאו פעולות משותפות בחיק הטבע, צאו לטיולים והימנעו משהיות ארוכות במרכזי קניות.

 

5.         הקדישו זמן איכות לילדים – הילדים מחכים לחופשה השנתית, וזכרונותיה נשמרים בליבם במשך שנים. גם אם במשך השנה עומס העבודה, והחיים החד-הוריים לא איפשרו לכם לעיתים לקחת פסק זמן ולהקדיש תשומת לב טהורה לילדיכם, מצאו זמן לכך בחופש הגדול. הרווח לילדים יהיה עצום.

 

6.         מצאו זמן לעצמכם – בתקופה בה הילדים שוהים עם ההורה השני, הקדישו זמן מה למנוחה, בילוי עם חברים ופסק זמן מהלחץ השגרתי.

 

7.         התחשבו בפעילויות של הילדים עם חבריהם – אפשרו להם לשהות עם בני גילם ולהשתתף בפעילויות וארועים חברתיים, גם אם אתם חשים כי הדבר "גוזל" מכם זמן יקר עימם. 

 

 מה דעתך?תגובות: כיתבי למערכת האתר     מעניין? שילחי לחברה

   

________________________________________