לשמור על נפרדות בתוך הזוגיות

באדיבות אתר "קורס"

 

עוד:

מרכז חזק

למצוא את הייעוד

הסוד מאחורי כוחן של מילים

אמנות היחסים

שינוי עצמי חיובי

אמון

רגשות

חוקי הנפש של היקום

האם את  אשה מאושרת

ורק הכובע הירוק

פנטזיות

הביקורת

בחרתי בחיים של אי ודאות

דפי בוקר

כוחה של חשיבה נכונה

מועדון דחויים-דחויות

התנגדויות, אושר ומה שביניהם

לחולל שינויים

עושים סדר

ספירת מלאי

ציפיות זה לכריות

מהחמצה לצמיחה

למדוט בין השורות

אחווה או מלחמת אחים

החופש לבחור

קופסאות

מה ששלו - שלו, מה ששלך - שלך

זוגיות טובה מורכבת משני אנשים אשר אוהבים, מעריכים ומכבדים האחד את השני וכל אחד את עצמו. במקרים בהם חלקו השני של המשפט אינו מתקיים הופכת הזוגיות מיצירה של שניים למונולוג של יחיד אשר שולט בקשר ומוביל אותו.

 

מצב כזה, עד כמה שיכול להיות נוח לסוג מסוים של אנשים, אינו בריא ועם הזמן יכול להביא לפירוק של אותה הזוגיות, שכן גם לבן הזוג השולט בקשר ימאס לנהל מערכת יחסים עם עצמו.

 

כאשר בוחנים לעומק את הזוגות בהם אחד מבני הזוג נטמע בשני מגלים כי לרוב זו האישה אשר "נעלמת". את המצב הזה ניתן למנוע או לשנות, במידה וכבר קיים, כל שיש לעשות הוא להקפיד שכל אחד מבני הזוג ישמור באופן מודע על נפרדות ועצמאיות בתוך המערכת הזוגית, ואף יעודד את שותפו או שותפתו לקשר לעשות כן.

 

על מנת לעבור מהתיאוריה להלכה למעשה ריכזנו מספר טיפים אשר יסייעו לקיום הנבדלות.

 

1.      עברו על ספר הטלפונים שלכם (בין אם הוא בפנקס או בתוך הטלפון) וספרו את מספר החברים שלכם איתם נפגשתם בשבועיים-שלושה האחרונים. במידה ותגלו כי המספר אינו מספק (1 או פחות) אל תחכו, הרימו טלפון לחבר וקבעו פגישה.

 

2.      כאשר קובעים פגישה הכוונה היא למקום וזמן ולא למשפט "אנחנו באמת צריכים להיפגש... נדבר..."

 

3.      ספרו לבן הזוג כי קבעתם עם חבר, כך הוא ידע לא לתכנן פעילות זוגית וייתכן ואפילו ינצל את הזמן הפנוי שנוצר לו ויפגוש את חבריו. בנוסף, כך לא תוכלו "לשכוח" את הפגישה ולבטל אותה לטובת צפייה משותפת בטלוויזיה.

 

4.      אדם מאושר הוא אדם עשיר - עשיר בידע, יכולות ומחשבות. אל תזניחו את הצורך שלכם בהעשרה עצמית, מצאו קורס או לכו למרכז חוגים בו תוכלו להעשיר את הדעת לפחות פעם בשבוע, ולא חשוב באיזה נושא. 

 

5.      היזכרו בדברים שאהבתם לעשות לפני שהכרתם את בן הזוג, קחו יוזמה והזמינו אותו לעשות איתכם את אותה הפעילות. גם אם מדובר רק ביציאה לבר "אוורורו" את מערכת היחסים, זה יעשה רק טוב ויציג פן שונה שלכם שבן הזוג אולי לא הכיר (והרי מי רוצה שמערכת היחסים תהיה צפויה לגמרי?).

 

6.      למדו ליהנות מהלבד. עם הזמן תראו כי זמן זה יכול לעשות פלאים למערכת הזוגית ולכם עצמכם.

 

 

מעניין? שילחי לחברה                                   הגיבי על הכתבה 

   

_______________________________________