מהפיכה מגדרית: תכנית לשיוויון לנשים בספורט

מאת: מערכת האתר

 

 

 

עוד פמיניזם:

כל אירגוני הנשים

בעלי או אישי?

מדוע נשים פוחדות מפמיניזם

האחות הכי טובה

לאט מדי ומאוחר מדי?

"כאן הלימודים הם סוג של שקט"

עוס"ים רווחה

 ארכיון מאמרים

  בריאות

 כל הטיפים

  סגנון חיים

  יעוץ

  כיתבי לנו

 

 

הערה: מערכת האתר מודיעה כי הדעות המתפרסמות כאן מייצגות את כותביהן ואינן בהכרח מייצגות את דעות המערכת.

הנהלת הוועד האולימפי בישראל עושה הסטוריה מגדרית: לאחר שנים שבהן נשים הרגישו לא מיוצגות, סבלו מיחס מזלזל בתקשורת ומתת-תקצוב, והעידו על ניצול והתעללות מצד מאמנים\ות ואחרים האמונים על בריאותן - קם הוועד האולימפי ואמר - לא עוד!

ההנהלה אישרה (5 ביולי, 2020) את התכנית האסטרטגית הרב שנתית להטמעת השוויון המגדרי. התקינה המגדרית מהווה מצפן מנחה פעולה אסטרטגי להטמעת השוויון המגדרי בוועד האולימפי בישראל לשנים 2020-2024. בראש צוות ההיגוי עמדה סוזי יוגב, יו"ר הוועדה לשוויון מגדרי.

את התקינה כתבו ד"ר מירה חניק והדוקטורנטית למגדר יעל שפירא, לאחר עבודת עומק בתכנים רלוונטיים של הוועד האולימפי הבינלאומי, כמו גם שיחות עם מגוון בעלי תפקידים וספורטאיות מעולם הספורט.

תכלית התכנית האסטרטגית להניע שינוי מהותי במהירות תוך סטנדרטיזציה לוועד האולימפי בישראל ובשלב הבא לארגוני הרוחב המאוגדים תחתיו.

פירוט עשרת מדדי התקינה המגדרית המהווים מצפן מנחה פעולה: השתתפות מלאה של נשים במשחקים האולימפיים, תפקידים וייצוג בדרגי ניהול, תקציבים שוויוניים, שוויוניות בפרסים/מלגות/תמריצים, הכשרת וטיפוח מאמנות, מוגנות בספורט - מניעת הטרדות, התעללויות , ביזוי ואלימות, מתן כיסוי ספורטיבי תקשורתי הוגן ומאוזן מגדרית, מעבר לקריירה חדשה, תרבות ארגונית ומנהיגות שוויון מגדרי ומערכת ניטור ומעקב.

לפרטים נוספים לחצי כאן

 

 

שילחי לחברה                                                 הגיבי על הכתבה 

___________________________________________